'Abdülhamit'i devirenler Erdoğan’a saldırıyorlar'

İçeriden, dışarıdan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan çevrelere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan yanıt geldi.

GİRİŞ 22.10.2015 21:58 GÜNCELLEME 22.10.2015 22:18
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

A Haber TV’de canlı ayın konuğu olan Topbaş, “Cumhurbaşkanı Erdoğan neden hedef” sorusuna 2. Abdülhamit Han örneğiyle yanıt verdi. Topbaş, Osmanlı’yı parçalamak isteyenlerin 2. Abdülhamit Han’ı “Kızıl Sultan” olarak nitelendirdiklerini hatırlattı.  Osmanlı içinde bu propagandadan pek çok insanın etkilendiğini belirten Topbaş sonuçta Osmanlı Devleti’nin bugünkü Türkiye’nin 20 katı büyüklüğünde toprak kaybettiğini söyledi.

TÜRKİYE ERDOĞAN SAYESİNDE KRİZLERDE SARSILMADI

Başkan Topbaş, “Sayın Cumhurbaşkanımız partimizin kurucu başkanı, uzun yıllar kendisiyle siyaset yaptık. İdeallerini hedeflerini biliyorum, ülkesini sevip sayan bir insan insan, insanımızı seven biri, duygusal biri hatta zaman zaman gözlerindeki yaşarmaları görmekteyiz. Ruhunda incelik ve zerafet vardır. Ben çok yakinen tanıyorum. Kendilerini 17 yaşlarından beri tanıdığım biri. Güzel olan Ülkesini seven, bütün idealleri bu ülkeyi geleceğe taşımak ve hak ettiği yere getirmeye çalışmasıdır. Maalesef son zamanlarda insanlar genel görünümden olgular üzerinden çıkıp detaylara inmiştir. Türkiye’nin şu anda geldiği yere baktığımızda gelişmeleri görüyoruz bu da birilerini endişelendirmiştir. Tarzını beğenmeyebilirler ama yaptığı işler ortada. Türkiye’de küresel ekonomik kriz etkisini göstermediyse, Bir iradenin ve yönetimin varlığından söz edebiliriz. Türkiye için çok büyük hedefler kondu, 2023, 2071 gibi hedefler söylendi ve Türkiye dünyada ciddi bir mesafe aldı. Bu yönüyle bakıldığında herkesin kabul ettiğini görüyoruz. Ama birileri rahatsız oluyor ve kalkıp hedefe Cumhurbaşkanımızı koyuyor. Biz bunu geçmişte de gördük, yeni olan bir şey değil. Geçmiş tarih süreçlerinde de böyleydi. Bir devletin gelişmesi, istikrarı, başarısı dost olmayan başkaları tarafından çok iyi karşılanmazdı. Türkiye’nin gelişimini gören ve nereye gideceğini hesaplayanlar önünü kesmek için adımlar atacaktır.” dedi.

ABDÜLHAMİT HAN’A KIZIL SULTAN DİYENLER ŞİMDİ ERDOĞAN’A SALDIRIYOR

Başkan Topbaş, “Biz bunu tarihte gördük, 2. Abdülhamit’in 33 yılık yönetim döneminde etrafındaki sıkıntılara rağmen ülkeyi savaşa sokmadan ciddi bir istihbarat teşkilatıyla tüm gelişmeleri takip ederek dünyayı yakından izliyordu.  Farklı ülkelere fotoğrafçılar göndererek ekonomik durumları görmek adına çalışan bir padişah’ın yönetimden gitmesi için çok çalışıldı. Kızıl sultan dendi, buna neredeyse Osmanlı’da birçok insan inandı artık gitsin dendi. 1909’da görevden ayrıldıktan sonra Osmanlı bugünkü Türkiye’nin 20 katı büyüklüğünde toprak kaybetti.  Hedeflerine ulaştı birileri. Bunu başardılar. Şimdi başarıya koşan elini taşın altına koyan, gece gündüz çalışan, Türkiye’yi geliştiren ve bütün dünyada ezber bozduran yeni bir lider çıkıyor.

İTALYAN GAZETESİNİN “SON BİN YILIN SELAHATTİN EYYUBİSİ” TANIMI HER ŞEYİ ANLATIYOR

Daha geçenlerde İtalya’daki bir dergi makalesinde başlık olarak “son bin yılın Selahattin Eyyubi’si son Metro istasyonunda durduruldu” bu bile başlı başına yeter bir olaydır. Yani Türkiye’nin gelişmesi ve gideceği yer neresi bilindiğinde birileri endişeleniyor. Cumhurbaşkanı bugün bu iradeyi göstermemiş olsaydı Türkiye’de çok farklı şeyler olurdu.  Türkiye’deki vesayeti ortadan kaldırarak,  Milli İradenin tecelli etmesinde önemli adımlar atmıştır. Topbaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan saldırıların satrançta olduğu gibi “Şah-Mat” hedefiyle sürdürüldüğünü bu yüzden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef alındığın ama asıl hedefin Türkiye’nin geleceği olduğunu belirtti.

YORUMLAR 17
 • osman öztürk 7 yıl önce Şikayet Et
  1-Kasım 2015 Kudüs Fatihi Selhaddin Eyyubi ve Yavuz Sultan Selim Hanın Torunları Kucaklaşacak Recep Tayyip Erdoğan lı Büyük OSMANLININ Doğuşuna Şahit Olacaklar Kuracaklar İnşallah !
  Cevapla
 • Davut 7 yıl önce Şikayet Et
  Adam gibi adammmm recep tayyip erdogannn....Allah hainlere firsat vermesin..
  Cevapla
 • murad 7 yıl önce Şikayet Et
  tarihçilerin dediği gibi , Abdülhamit hanı anlamadan bu günü anlayamazsın.
  Cevapla
 • osmanlı 7 yıl önce Şikayet Et
  Abdülhamit mübarek biridir.
  Cevapla
 • Turk gucu 7 yıl önce Şikayet Et
  1 haftan kaldi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çanakkale Köprüsü'nde tarihi gün! Seyit Onbaşı'nın kaldırdığı 4 top mermisi yerleştirildi
CHP'li isimden toplantıya olay yorum: ‘Dış güçler ile bağlantılı’ iddiasını düşündürür