AK Parti harekete geçti! Tek tek özel olarak seçiliyorlar

AK Parti, 23 Haziran’daki İstanbul seçiminde olası usulsüzlük ve hırsızlıklara müdahale etmeleri için 300 avukata eğitim veriyor. Eğitim özellikle 31 Mart’ta iptale neden olan vakalar üzerinden veriliyor. Özellikle amblemin üzerine mühür basılan pusulaların geçerli sayılmaması AK Parti’de oy kaybına yol açmıştı. Avukatlar sandık görevlileri ve müşahitlere de aynı eğitimi verecek.

AK Parti harekete geçti! Tek tek özel olarak seçiliyorlar
AK Parti harekete geçti! Tek tek özel olarak seçiliyorlar
GİRİŞ 27.05.2019 05:48 GÜNCELLEME 27.05.2019 08:57
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

AK Parti, İstanbul'da 31 Mart seçimlerinde yaşanan ve YSK'nın "seçimin yenilenmesi" kararına dayanak oluşturan sandık usulsüzlüklerinin tekrarlanmaması için gerekli önlemleri alıyor. Yapılan incelemelerde Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım'a verilen binlerce oyun geçersiz sayıldığı ortaya çıkmıştı. Birleştirme tutanaklarındaki kaydırma ve sözde hataların tespit edilmesiyle, iki aday arasındaki fark Yıldırım'ın lehine hızla kapanmıştı.

 

 

300 AVUKAT EĞİTECEK

Aynı usulsüzlüklerin 23 Haziran seçiminde tekrar etmemesi için işi sıkı tutan AK Parti, seçim günü sandık başında görev yapacak tüm isimleri eğitimden geçiriyor. Seçim günü AK Parti adına görev alacak 300 avukata yönelik hafta sonu eğitim gerçekleştirildi. Eğitimden geçirilen avukatlar da görev yapacakları ilçelerde AK Partili sandık görevlileri ve müşahitlere eğitim verecek. Sandık başında yaşanan olumsuz örnekler üzerinden sandık görevlileri uyarılacak. Bu şekilde 23 Haziran’da sayım sırasında en az hatanın yapılması sağlanacak.

 

 

MÜŞAHİTLER ÖZEL SEÇİLİYOR

Özellikle AK Parti’nin ambleminin üzerine basılan oyların geçerli sayılması gerektiğinin altı çizilecek. Sandık görevlilerini belirlerken de son derece özenli davranılıyor. AK Parti sandık kurullarında görev yapacak ve sandıklarda müşahit olarak görev alacak üyelerde tecrübe arıyor. Daha önceki seçimlerde görev yapmış ve seçimlerin sağlıklı şekilde sonuçlanmasını sağlamış isimlere tekrar görev verilmesi hedefleniyor.

Yeni Şafak

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • C.Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  300 Avukat nedir ya? Bunlar yine Oy,ları Çaldıracaklar!!?
  Cevapla
 • C.Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Binlerce sandık var? tarihde görülmemiş Organize Hırsızlar için 300 avukat çok az!? dalgamı geçiliyor?.
  Cevapla
 • C.Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Sandıklara Hırsızları atayan İl ve İlçe seçim Kurulları değiştirilmeden bu Seçim Güvenli olmaz!!?
  Cevapla
 • Ahmet A. 1 yıl önce Şikayet Et
  budur işte
  Cevapla
 • Şeytanlarla 1 yıl önce Şikayet Et
  Mucadele için en az 3000 avukat lazım 31 mart sahipsizden bu hale geldi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Feci kaza kamerada! Son sürat TIR'a çarptı!
Son dakika: Erdoğan sinyali vermişti! Valilikten 65 yaş için yeni karar