Bülent Arınç: Yanlış yapıyorlar

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti kurma iddialarına karşı yaptığı açıklamada, "AK Parti'den ayrılmalarını onaylamıyorum. Partiden ayrılıp da başka parti kurmak isteyenlere de yaptıklarının yanlış olduklarını söylemeye çalışıyorum. Elimden gelen budur" dedi.

GİRİŞ 16.08.2019 18:48 GÜNCELLEME 16.08.2019 18:50
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Kırıkkale'yi ziyaret eden TBMM eski başkanı Bülent Arınç, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu tarafından yeni parti kurulacağı iddialarıyla ilgili, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Arınç, "Bende basından medyadan takip ediyorum. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun yeni bir parti kurma hazırlığı içinde olduğunu, ben Bülent Arınç olarak her zaman şunu ifade ettim; ben AK Parti'nin kurucusuyum. AK Parti'de 18 yaşına girdi. Bu partide de hayatım boyunca kalmaya devam edeceğim. AK Partiden ayrılıp da başka parti kurmak isteyenlere de yaptıklarının yanlış olduklarını söylemeye çalışıyorum. Elimden gelen budur" dedi.

AK Parti'ye hizmet etmeye devam etmelerini isteyen Arınç, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
"Dolayısıyla AK Parti'ye çok büyük hizmetleri geçmiş olan birisiyle yıllarca aynı kabinede hizmette bulunmuş, birisi başbakanım olarak bulundu. Çok değerli insanlar gönlüm arzu ediyor ki ayrılmasınlar. Başka parti kurmasınlar onlar AK Parti'nin bütün başarına hisse sahibi olan insanlardır. Bundan sonra da AK Parti'ye hizmet etmeye devam etsinler. Umarım inşallah böyle bir sonuç alırız."

 

 

"Bugüne kadar hep omuz omuza, kol kola olduk"

AK Parti'ye karşı siyaset yapmamalarını ve mücadele etmemelerini de tavsiye eden Arınç, "AK Parti ile mücadele etmemelerini tavsiye ediyoruz. Onlardan beklentimiz budur. Sayın Cumhurbaşkanımız da kendilerini severler. zaman zaman görüşürler. İkazlarda bulunurlar ama arkadaşlarımızın nihayetinde biz karar vermiyoruz. Biz tahin etmiyoruz. Temennimizi söylüyoruz. Bugüne kadar hep birlikte omuz omuza yan yana ve kol kola olduk. Hiç bir zamanda karşı karşıya gelmedik, umarım da bundan sonra da karşı karşıya gelmeyiz" şeklinde konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Kazım 11 ay önce Şikayet Et
  Us destekli yeni bir parti amaç müslüman lari böl ve yut. Uyarı müslüman
  Cevapla
 • Ereno 11 ay önce Şikayet Et
  Sayın Arınç , yeni partiden önemlisi Milletin ne istediği meselesidir ... Milletin acil Adalet ve Yargı, Yolsuzlukla mücadele yasası, Siyasi etik yasası, Mülteciler Sorunu , Kentsel dönüşüm , Bireysel hak Ve özgürlükler, Avrupa Vize muafiyeti konusunda kalan ( 6 kriter ) milletin beklentileri arasındaki en önemlisi bunlar ..... Saygılar
  Cevapla
 • vatan millet 11 ay önce Şikayet Et
  gezi olaylarında Davutoğlu icin insiyatif kullanmıştır diyen birisinin simdi bu lafları etmesi manidar siyasi mucadele her zaman lazım ama bu figürlerle değil
  Cevapla
 • Ereno 11 ay önce Şikayet Et
  Sayın Arınç , Bence Uğraşmayın boşuna , belliki Ok çıktı yaydan birkere Bu saatten Sonra , Herkes mevzi tuttu Ve pusuda bekliyor... Memleket meselesi için hayırlısı olsun ...
  Cevapla
 • Serhan Mukan 11 ay önce Şikayet Et
  Gerçek gündem: CHP Amerika tarafından ele geçirildi, fetö montajı Kılıçdaroğlu CHP'si taşeron terör örgütleri fetö ve pkk uzantısı kadroyu A kadrosuna aldı. Atatürk sevdalısı, Vatansever CHP tabanı kesinlikle HDP ile açık ittifak yapan Fetö montajı Kılıçdaroğlu CHP sine oy vermez. Atatürk sevdalısı CHP kadrosu tasfiye edildi; bunun farkında olanlar DSP geçmeye başladı. Doğal olarak Türkiye'nin yeni muhalefet partisi olacağı aşikar DSP tartışma programları - platformlarında enine boyuna ele alınmalıdır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dikkat çeken araştırma! İbre tersine döndü, Türkiye ilk halkada yer alacak
İsmail Demir'den dikkat çeken paylaşım... Durmak Yok