Erdoğan'dan 'Roman açılımı' genelgesi

Roman vatandaşların eğitim, sağlık, istihdam, barınma ve sosyal hizmetler alanlarında yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik strateji belgesinin ikinci aşama eylem planına ilişkin Cumhurbaşkanlığı genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Erdoğan'dan 'Roman açılımı' genelgesi
Erdoğan'dan 'Roman açılımı' genelgesi
GİRİŞ 11.12.2019 08:21 GÜNCELLEME 11.12.2019 08:21
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan genelgede, "Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi (2016-2021) II. Aşama Eylem Planı'nın (2019-2021) Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi internet adresinde yayımlanacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan genelgede, söz konusu eylem planının ilgili tüm paydaşlar tarafından uygulamaya konulacağını duyurdu. AA'nın haberine göre; eylem planının uygulanmasında ilgili bakanlıklar ile kurum ve kuruluşlarca azami gayret gösterileceğini kaydeden Erdoğan, "İhtiyaç duyulacak her türlü destek ve yardım sağlanacaktır." ifadelerini kullandı.

ROMAN AÇILIMINA YÖNELİK İLK EYLEM PLANI 2016'DA YAYINLANMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde başlatılan ve 2021'e kadar devam etmesi planlanan "Roman açılımı" kapsamında, "Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi ile I. Aşama Eylem Planı" 30 Nisan 2016'da yayınlanmıştı.

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 19 sayfalık belgede, Romanların eğitim, istihdam, barınma, sağlık, sosyal hizmet ve sosyal yardımlar başlıkları altındaki sorunları ve çözüm önerileri sıralanarak, yaşadıkları çeşitli sorunlara dikkat çekilmişti.

Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eylem planında yer alan sorunların çözümüne önemli çalışmaları hayata geçirmiş, Romanların yoğun yaşadığı illerden Ankara, Adana, Balıkesir, Hatay, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Manisa, Mersin ile Tekirdağ'da çeşitli projelere imza atmıştı.

YORUMLAR 2
  • Yüzdeelli 2 yıl önce Şikayet Et
    Ya arkadaş Allah rızası için bir de şu kendi seçmenine kendi milletine bak! Kürt açılımı, Alevi açılımı, Suriyeli açılımı, patrikhane açılımı, İstanbul Sözleşmesi ile kadın açılımı derken şimdi de Roman açılımı...Bu kafa ile mı 2023'ü göreceğiz? Azınlık olmak varmış bu memlekette.
    Cevapla
  • (*TG*) 2 yıl önce Şikayet Et
    hee onlar kaldıydı!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye ile Yunanistan arasındaki makas açılıyor! Batı'yı endişelendiren tablo
İşte Türkiye'nin en yaşanabilir şehirleri! Listenin zirvesi şaşırtıcı