Büyük skandal sonrası Türkiye'den Yunanistan'a nota!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunan gazetesi tarafından atılan alçak manşetle ilgili Yunan Büyükelçi'nin bakanlığa çağrıldığını açıkladı. Ankara'da gazetecilere konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 18.09.2020 20:54 GÜNCELLEME 20.09.2020 13:50
Bu Habere 59 Yorum Yapılmış

Yunan gazetesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili alçakça bir manşet attığını söyleyen Çavuşoğlu "Yunan Büyükelçiyi bakanlığa çağırdık" dedi.

 

 

Bakan Çavuşoğlu, "Bizim yayın organlarımızda bazı Yunan siyasetçilere eleştiri olur, bizi de eleştirirler, daha da ağır olur, üzülürüz ama olabilir. Ama hakaret küfür, basın özgürlüğü içinde değerlendirilmemelidir. Bunun Yunan Dışişleri'nin yaptığı açıklamayı olumlu buluyoruz." ifadelerini kullandı. 

Yunan Dışişleri'nden Başkan Erdoğan'a hakaret açıklaması

 

 

'MAALESEF SEVİYE BU, GEREKLİ İŞLEMLERİ YAPACAĞIZ'

Çavuşoğlu, "Eğer basın özgürlüğü ile bağdaştırmıyorlarsa hukuki olanı yapmak onların sorumluluğundadır. İletişim Başkanlığımız da gerekli girişimi yapıyor. Yunanistan'ın birçok konuda Türkiye'de olan birçok meselelerinde olumlu adım atamamasının sebebi de işte bu kamuoyunun duygusunu yansıtan basındır. Ben bunu gördüm, maalesef seviye bu, gerekli işlemleri yapacağız." dedi. 

'KIBRIS'LA İLGİLİ HER TÜRLÜ ADIMI ATTIK'

Kıbrıs'ta durumun sorulmasının üzerine Çavuşoğlu, "Kıbrıs'ta seçim arifesindeyiz. Elbette Kıbrıs Türk halkının iradesi sandığa yansır. Diğer taraftan Kıbrıs müzakereleri var. Bu müzakerelerde herkes görüşlerini söyleyebilir. Bunu seçim malzemesi haline getirilmesini doğru bulmuyoruz. Kıbrıs'la ilgili attığımız adımlar ortada. İktidara geldiğimizden bu yana her türlü adımı attık, çabaları destekledik. Annan planı başarısız oldu. Rum tarafı yüzde 75'le reddetti. Türk tarafından güçlü bir destek çıktı. Kimin çözüm istediğini, kimin istemediğini gördük. En son Dışişleri Bakanı olduktan sonra bir müzakere süreci başladı, biz güçlü bir şekilde destekledik. Cenevre'deki müzakereler kısaydı, biraz daha zaman verelim dedik." değerlendirmesinde bulundu. 

ETİKETLER
SON DAKİKA nota
YAZDIR
YORUMLAR 59
 • Osman 1 ay önce Şikayet Et
  Ben bu terbiyesizlige karşı biz8m basınımızdan onlara yakışan cevabı bekliyorum.
  Cevapla
 • Harun 1 ay önce Şikayet Et
  Yunana ara sira gaz verelimde paralari biraz daha silaha yatirsin zaten iflastalar tam batsinlar tek kursun atmadan isleri bitsin
  Cevapla
 • birisi 1 ay önce Şikayet Et
  Yunan gerilmeye devam etmeli... ama arkasında ki leri göz ardı etmemeli...Minimum maliyet maksimum verim...
  Cevapla
 • hasan 1 ay önce Şikayet Et
  basın eleştirebilir ama hakaret edemez, kim olursa olasun, hakaret etmek insanlık suçudur
  Cevapla
 • bağımsız 1 ay önce Şikayet Et
  Yunan olanca hızıyla kaşınıyor hatta uyuz oldular....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
HDP'li Beştaş'tan skandal sözler! Hadsiz sözlere cevap AK Parti'li Özlem Zengin'den geldi
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum