Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tüm dünyaya Azerbaycan çağrısı!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlham Aliyev ile görüştü. Erdoğan, "Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır" dedi. Tüm dünyaya da çağrı yapan Erdoğan, "Tüm dünyaya işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan'ın yanında yer alma çağrısı yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tüm dünyaya Azerbaycan çağrısı!
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tüm dünyaya Azerbaycan çağrısı!
GİRİŞ 27.09.2020 15:04 GÜNCELLEME 27.09.2020 15:04
Bu Habere 84 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

 

"TÜRK MİLLETİ KARDEŞLERİNİN YANINDA"

Azerbaycan'a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır.

Ermenistan’ın tahrikkar saldırganlığı karşısında gerekli ve yeterli bir tepki ortaya koyamayan uluslararası toplum çifte standardını bir kez daha göstermektedir. Yaklaşık 30 yıldır ihmalkar tutumunu sürdüren Minsk üçlüsü de çözüm odaklı davranmaktan maalesef çok uzaktadır.

TÜM DÜNYAYA ÇAĞRI

Ermeni halkını, kendilerini felakete sürükleyen yönetimlerine ve onları bir kukla gibi kullananlara karşı geleceklerine sahip çıkmaya davet ederken, tüm dünyaya işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan'ın yanında yer alma çağrısı yapıyoruz.

Bugün yaptığımız telefon görüşmesinde dirayetli ve kararlı duruşuna bir kez daha şahit olduğum Azerbaycan Cumhurbaşkanı kardeşim İlham Aliyev'e ifade ettiğim gibi, Türkiye "tek millet, iki devlet" anlayışıyla, Azerbaycanlı kardeşleriyle dayanışmasını güçlendirerek sürdürecektir.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 84
 • Yusuf 4 hafta önce Şikayet Et
  Bütün dünya bize düşman olmuş zaten. Suudiler bile Türk mallarına resmi ambargo koydu. Azerbaycanın yanında Türkiye dışında kimse olmaz.
  Cevapla
 • Bozkurt 4 hafta önce Şikayet Et
  Kardeşim Olmaz olurmu hıc Büyük Turan Ordusu var!
  Cevapla
 • Serkan 4 hafta önce Şikayet Et
  Reis görev ver biz gidelim.Halledip geliriz Allah'ın izniyle güven bize Sonuçta bunlarda müslüman yardım etmemiz lazım din kardeşimize . E bide bunaldik iyice koronadan ölmekten se şuraya gidip tertemiz şehitlik nasip olur belki
  Cevapla
 • Usta 4 hafta önce Şikayet Et
  Erivana birkaç bomba düşerse dünya yıkılmaz
  Cevapla
 • Ali Veysek 4 hafta önce Şikayet Et
  Onlara verilen destek olmasa adım bile atamazlar, tıpkı 1918 deki gibi.
  Cevapla
 • Evinde kal TÜRKİYE 4 hafta önce Şikayet Et
  Eğer Allah, insanları zulümleri yüzünden hemen cezalandırsaydı, yeryüzünde hiçbir canlı bırakmazdı. Fakat onları belirli bir süreye kadar erteler. Ecelleri geldiği zaman ise ne bir an geri kalabilirler, ne de öne geçebilirler. ﴾61﴿ Nahl
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
İstanbul'a ithal virüs! Vakaların arkasındaki korkutan senaryo