Ermenistan'dan hain saldırı: Şehit ve yaralılar var! Aliyev'den ilk açıklama

Ermenistan'ın Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine bölgede çatışmalar başladı. Azerbaycan ordusu hain saldırı sonrası Ermenistan'a karşı operasyon başlattı. Çok sayıda Ermeni askeri, tesis ve askeri araçların tespit edilerek imha edildiği duyuruldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev "Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Ermenistan ordusuna ait askeri araçları imha ettik." dedi.

GİRİŞ 27.09.2020 12:59 GÜNCELLEME 18.10.2020 22:27
Bu Habere 118 Yorum Yapılmış

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başladı. 

 

 

Ermenistan'ın saldırıları ile ilgili dikkat çeken Türkiye açıklaması!


* Bölgede yaşanan gelişmelere dakika dakika haberimizden ulaşabilirsiniz;

OPERASYONUN GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞILDI

Azerbaycan ordusu hain saldırı sonrası Ermenistan'a karşı operasyon başlattı. Azerbaycan ordusunun Ermeni ordusu hedeflerine SİHA'larla atış yaptığı anlar ise kamuoyu ve dünyayla paylaşıldı.
 

NATO'dan son dakika Azerbaycan ve Ermenistan açıklaması

AZERBAYCAN'DAN ERMENİSTAN'A YALANLAMA

15:25 Azerbaycan Savunma Bakanlığı yazılı yaptığı açıklamada, Ermenistan tarafından Azerbaycan Ordusu'na ait 3 tank, 2 helikopter ve 3 insansız hava aracının (İHA) vurulduğu iddiasına ilişkin haberlerin asılsız olduğunu ifade etti.

AZERBAYCAN 6 KÖYÜ GERİ ALDI

13.48: Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Fuzuli ve Cebrayıl bölgelerinde 6 köyün Ermenistan işgalinden kurtarıldığını açıkladı.

AKAR, AZERBAYCANLI MEVKİDAŞIYLA GÖRÜŞTÜ

13.46: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile telefonda görüştü. Akar, Hasanov ile görüşmesinde, "Toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde sonuna kadar Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin yanında olacağız." dedi. 

Ermenistan'ın hain saldırıları sonrası Türkiye'den peş peşe son dakika açıklamaları!


AZERBAYCAN'IN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ: BEDELİNİ ÖDEYECEKLER

13.20: Ermenistan’ın binlerce kişilik silahlı gönüllü ordusu kurduğunu belirten Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, "Erivan yönetimi bu saldırının bedelini ödeyecektir. Dünya bu saldırgan tutuma karşı seyirci kalmamalı" dedi. 

RUSYA'DAN İLK AÇIKLAMA

11.30: Dağlık Karabağ'daki sivil yerleşim yerlerini de hedef alan Ermenistan saldırıları sonrasında Rusya'dan ilk açıklama geldi. Konuya ilişkin değerlendirme yapan Rusya Dışişleri Bakanlığı hattında gerilimin yeniden tırmanmasını endişeyle karşıladıklarını, Azerbaycan ve Ermenistan'a derhal ateşe son vermeleri yönünde çağrı yaptı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan çatışmaların durdurularak, taraflara müzakerelere başlama çağrısında bulundu. Açıklamada, "Durumu istikrara kavuşturmak için tarafları derhal ateşkese ve müzakerelere başlamaya çağırıyoruz." ifadesi yer aldı. 

Erivan ile Bakü, hukuken Azerbaycan’ın fiilense Ermeni güçlerin kontrolünde olan Dağlık Karabağ bölgesi nedeniyle on yıllardır anlaşmazlık içinde.

HAİN SALDIRILAR SONRASI ALİYEV'DEN İLK AÇIKLAMA: ŞEHİTLERİN KANI YERDE KALMAYACAK

10.57: Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın hain saldırıları sonrası yaptığı açıklamada "Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Ermenistan ordusuna ait askeri araçları imha ettik. Ermenistan işgal ettiği topraklarımıza yasa dışı şekilde yerleşmeye çalışıyor. Ermenistan'ın başlattığı saldırı neticesinde şehit ve yaralılarımız var. Kendi öz topraklarımızı savunuyoruz. Karabağ bizimdir, Karabağ Azerbaycan’dır." ifadelerini kullandı. 

12 ADET OSA UÇAKSAVAR FÜZE SİSTEMİ İMHA EDİLDİ

08.50: Ermeni güçlerinin, Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine Azerbaycan ordusu karşı saldırı başlattı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan ordusu komutanlığının sivil halkın güvenliğini sağlamak için tüm cephe boyunca bir karşı saldırı başlatmaya karar verdiği bildirildi. 

Son dakika: Ermenistan'dan hain saldırı: Şehit ve yaralılar var! Bölgede çatışmalar başladı...

"Kara birliklerinin, tank birimlerinin, füze ve topçu birliklerinin, insansız hava araçlarının desteğiyle cephede ve savunmanın derinliklerinde bulunan çok sayıda Ermeni askerini, tesis ve askeri araçlarını tespit ederek imha ettiği" aktarılan açıklamada, cephe hattının farklı yönlerinde Ermenistan'a ait 12 adet OSA uçaksavar füze sisteminin de imha edildiği belirtildi. 

ERMENİSTAN, AZERBAYCAN HELİKOPTERİNİ DÜŞÜRDÜ

Açıklamada, Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne ait bir savaş helikopterinin Ermenistan ordusu tarafından Terter yönünde düşürüldüğü, mürettebatın hayatta olduğu bilgisine de yer verildi. 

AZERBAYCAN ORDUSU KARŞILIK VERİYOR

06.15: Sivil ve askeri kayıpların netleştirildiği, Azerbaycan ordusunun da düşmanın provokasyonunu önlemek ve cepheye yakın bölgelerde yaşayan halkın güvenliğini sağlamak için misilleme tedbirlerinde bulunduğu bildirildi.  

Son dakika: Aliyev uyarmıştı! Ermenistan'dan hain saldırı: Şehit ve yaralılar var...

06.00: Ermenistan tarafından Azerbaycan'a yönelik saldırılar başladı. 

​AZERBAYCAN'DAN AÇIKLAMA: BÜYÜK ÇAPLI SALDIRI

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Ermenistan ordusu saat 06.00 sıralarında cephe hattı boyunca geniş kapsamlı provokasyonda bulunarak Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine büyük çaplı silahlar, top ve havanlarla ateş açtı.

Aliyev 'İstihbarat bilgimiz var' deyip duyurdu! Ermenistan'dan çok tehlikeli adım!

 

Son dakika: Aliyev uyarmıştı! Ermenistan'dan hain saldırı: Şehit ve yaralılar var...

Açıklamada, Terter'in Gapanlı, Ağdam'ın Çıraklı ve Orta Garvand, Fuzuli'nin Alhanlı ve Şükürbeyli, Cebrayıl'ın Çocuk Mercanlı köylerine Ermenistan ordusunun yoğun bombardımanı sonucu sivillerden ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Bu bölgelerde sivil altyapının da ciddi şekilde hasar gördüğü aktarıldı.  

Son dakika: Aliyev uyarmıştı! Ermenistan'dan hain saldırı: Şehit ve yaralılar var...

 

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 118
 • Mustafa 4 hafta önce Şikayet Et
  kıbrıs gibi yapmayın. sonuna kadar devam.
  Cevapla
 • vatandaş 4 hafta önce Şikayet Et
  Hazır temizliyorlarken biraz daha temizleseler de komşu olsak olmazmı?
  Cevapla
 • Fatih 4 hafta önce Şikayet Et
  Fırsat bu fırsat girin temizleyin...
  Cevapla
 • Albayrak 4 hafta önce Şikayet Et
  Rahat ol gardaaşş sıkıntı yapma kendine Türkiye diye çağırman yeter
  Cevapla
 • C.Türk 4 hafta önce Şikayet Et
  Türk SIHA,ları Azerbeycan Ordusunun Emrinde Karabağda Ermenileri yerle bir ediyor!.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: NASA tarihi olayı resmen duyurdu! Bütün dünya bu haberi bekliyordu...
Türkiye ve Yunanistan'dan karşılıklı karar! 'iyi niyet göstergesi olarak...'