CHP’den skandal bildiri

'İki devlet bir millet' ilkesiyle Türkiye'nin desteklediği Azerbaycan, işgal altındaki topraklarını kurtarmak için sahada destan yazarken CHP’den skandal bir bildiri geldi. CHP’li Canan Kaftancıoğlu’nun 'siyasi mentoru' İlhan Cihaner’in 'Gelecek İçin Biz' grubu tarafından yayınlanan bildiride kutlu mücadeleden 'savaş çığırtkanlığı' diye bahsedilirken işgalci Ermenistan'a hiç eleştiri getirilmemesi büyük tepki çekti.

CHP’den skandal bildiri
CHP’den skandal bildiri
GİRİŞ 03.10.2020 00:36 GÜNCELLEME 03.10.2020 00:52
Bu Habere 137 Yorum Yapılmış

Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını geri almaya yönelik Ermenistan’a karşı yürüttüğü operasyonlar başarıyla devam ediyor. 

İşgalci Ermenistan'ın ağır kayıplar verdiği bir zamanda CHP yine milli ve kutsal değerlerimizden uzak duruşuyla toplum vicdanını zedeleyen bir bildiriye daha imza attı. 

"TÜRKİYE'NİN SAVAŞ YANLISI ÇEVRELERİ"

CHP’li Canan Kaftancıoğlu’nun “siyasi mentoru” İlhan Cihaner’in “Gelecek İçin Biz” grubu tarafından hazırlanan bildiride Kardeş Azerbaycan'a destek verenler "Başta AK Parti iktidarı olmak üzere Türkiye'nin savaş yanlısı çevreleri" olarak gösterilerek "Her iki ülkenin saldırgan çevreleri 'Savaş tamtamları' çalıyorlar. Savaşın; uyuşmazlığın kökenindeki Dağlık Karabağ sorunu kalıcı olarak çözemeyeceği ortada iken, bölge dışı ülkelerin benzin dökmesi kabul edilemez." denildi.

İŞGALCİ ERMENİSTAN'A KARŞI TEK SÖZ YOK

Bildirinin Azerbaycan’ın bir bir işgal edilen topraklarını geri alması karşısında Emperyalist güçlerin Ermenistan'a 'işgale son ver' demeden iki tarafı masaya davet çağrısıyla aynı dili kullanması da dikkat çekti. Bildiride "Çözüm; dezenformasyon yapmak ve yeni felaketleri çağırmak olamaz. Derhal ateşkesin sağlanması ve işgallerin sonlandırılmasına dönük AGİT ve BM Güvenlik Konseyi kararlarının uygulanması müzakere için güçlü bir başlangıç olacaktır. AK Parti iktidarını ve TBMM'de temsil edilen bütün partileri ülkemizin ve bölgemizin bir başka vekâlet savaşına sürüklenmemesi için 'siyasi sorumluluk' içerisinde davranmaya ve bölgesel barışa katkı sunmaya çağırıyoruz. Bir kez daha: Yurtta barış dünyada barış!" ifadelerine yer verildi.

CHP’den skandal Azerbaycan bildirisi

HDP'den skandal Azerbaycan açıklaması

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
ilhan cihaner
YAZDIR
YORUMLAR 137
 • Namyelüs 1 ay önce Şikayet Et
  Biden'in dostlarını iyi tanıyalim.
  Cevapla
 • Said 1 ay önce Şikayet Et
  Madem bu kadar duyarlıydın CHP neden Ermenistanı başka ülkenin topraklarını(hemde sözde senin kardeşin olan ülke Azerbaycan) işgal etmesine 10 yıllardır sessizsin ? Demek sizde Ermenisiniz. Ermenilerin yoksul çocuklarıymış ? Martavala bak lan dünya kadar silah mahzeni olan Ermeniler mi yoksul. Komik ERMENİ Taraftarı CHP. CHP milli güvenlik problemidir. Değil Türk insan Bile değiller.
  Cevapla
 • hoca 1 ay önce Şikayet Et
  Haklı ve haksızın olduğu bir yerde tarafsız olmak, haksıza destek olmak demektir. Gavuru bu kadar da açık desteklemeyin oy kaybedersiniz. (Çarşaf açılımını hatırlayın.)
  Cevapla
 • a.colak 1 ay önce Şikayet Et
  Eee herkes atalari nin tarafini secer chp de hdp ninde ermeni leri sevmesi normaldir,siz bunlari halen cozmedinizmi gavurun dostu gavurdur.
  Cevapla
 • Alp 1 ay önce Şikayet Et
  Bunu yazan kansızların Atatürk 'ün kurduğu partiden olduğunu söylemeye dilim varmıyor ama bildiride partinin amblemi var. Yani yönetimin de bilgisi var hımmm partililerin geçmişine bakmak lazım TÜRK olmadıkları kesin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ermenistan ekonomisine büyük darbe! Azerbaycan bölgeye bayrak dikti!
ABD'den korkutan açıklama: Biyolojik silah olarak kullanılabilir