Son dakika haberi: Biden Putin'e 'Katil' demişti! Erdoğan'dan ilk yorum geldi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kerem Aydınlar Camisinde cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. ABD Başkanı Joe Biden'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hakkında 'Katil' demesi dünyada büyük yankı uyandırmıştı. Biden'ın sözlerini "Bir devlet başkanına yakışmayan bir ifade" diye niteleyen Erdoğan, " Putin akıllıca ve şık bir yanıt verdi." dedi.

GİRİŞ 19.03.2021 14:18 GÜNCELLEME 19.03.2021 15:24
Bu Habere 79 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

BİDEN'IN PUTİN'E YÖNELİK 'KATİL' ÇIKIŞI

Doğrusu Sayın Biden'ın Putin'le ilgili ifadeleri bir devlet başkanına yakışmayan bir ifadedir ve bir devlet başkanının Rusya gibi bir devlet başkanına böyle bir ifadeyi kullanması kabul edilebilir bir ifade değildir. Bana göre de Putin çok çok akıllıca, çok şık bir cevap vermek suretiyle gerekeni yapmıştır.

Bildiğiniz gibi AB'nin dedikodusu çok yapılan yaptırımlarla ilgili askıya alması gibi gelişmeler var. Başta Doğu Akdeniz olmak üzere bir NATO ülkesi olan Türkiye'nin AB ile ilgili olarak gerek gümrük birliği, vize konusu, bunları karşılıklı olarak değerlendirme şansını bulacağız.

KİLİS'TEKİ ROKETLİ SALDIRI

Daha önce bir yanlış daha yapıldı, bu rejim tarafından yapılan uygulamalar. Gerekli cevabı verdik, Kilis'e yapılan saldırı kabul edilebilir bir saldırı değil. Bunun da cevabını haddiyle, misliyle verdik, veriyoruz, vereceğiz.

KONGRE HAZIRLIKLARI

Kongre noktasında ön hazırlıklarımızı kararlı bir şekilde yaptık, şu anda sloganlarımızdan tutunuz yapacağımız konuşmaya varıncaya kadar hepsi hazırlanıyor. Çarşamba günü yapacağım konuşma 2023'ün bir manifestosu olacaktır. Onu o konuşmada da göreceksiniz.

Çok daha geniş anlamda bir konuşmayı planlamış durumdayım. Çarşamba günü bu konuşmamızı ifade ederek aynı zamanda da AK Parti olarak MHP ile Cumhur İttifakı olarak 2023'e doğru çıktığımız bu yolda dayanışmamız neler olacaktır bunları da ifade edeceğiz. Çarşamba günü yapacağım konuşma adeta 2023'ün bir manifestosu olacaktır. Koronavirüs sürecinde bu kongreleri yapıyoruz. MHP yaptı, biz bir taraftan yapacağız. Bütün kongrelerimizi zor şartlarda hızlı bir şekilde gerçekleştirdik. Şimdi de büyük kongrelerimizi yapacak 2023'e hazırlanacağız. İnşallah 2023 Türkiye'de bir dönüşüm süreci olacak.

YORUMLAR 79
 • Hasan aydın 3 yıl önce Şikayet Et
  Sesimi duyurmak istiyorum. Uzaya fırlatılacak uydunun adı. “ Osmanlı “ olsun. Dünya bilsin Osmanlı tepemizde
  Cevapla
 • Hakkı 3 yıl önce Şikayet Et
  Rusya, Suriye'de yeterince masum insan öldürdü. Bu da Putin'i katil yapar. Şimdi Putin'i savunmak niye?
  Cevapla
 • Hasan aydın 3 yıl önce Şikayet Et
  Reisime sesimi duyurmak isterim. Uzaya fırlatılacak uydunun adı. “ Osmanlı “ olsun. Dünya bilsin Osmanlı tepemizde.
  Cevapla
 • Torun 3 yıl önce Şikayet Et
  Trump bize de seviyesiz mektup yazmadımı zayıf kalırsan her türlü aşalığı yapmaktan çekinmezler.Bize kendimize denk müttefik lazım rus abd çin kapışmasında reis işini bilir
  Cevapla
 • Gereksiz 3 yıl önce Şikayet Et
  Ne gerek var böyle açıklamalara? Filler savaşır olan çiimlere olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hatay'da 8 köpek ortalarına aldıkları kediyi telef ettiler!
İsrail'den yeni katliam: Gazze'de çoğu çocuk en az 14 Filistinli hayatını kaybetti