Biden, Putin'in canlı yayın teklifini reddetti

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in canlı yayında tartışma davetini reddettiği ifade edildi.

Biden, Putin'in canlı yayın teklifini reddetti
Biden, Putin'in canlı yayın teklifini reddetti
GİRİŞ 22.03.2021 15:23 GÜNCELLEME 22.03.2021 15:23
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Rusya Dışişleri Bakanlığı,ABD Başkanı Joe Biden'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in canlı yayında görüşme teklifini desteklemediğini, bundan üzüntü duyduklarını aktardı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Rus-Amerikan ilişkilerinde bir yol bulma fırsatı Washington tarafından kaçırıldı. Bu durumun sorumlusu tamamen ABD'dir" denildi.

ABD Başkanı Biden geçtiğimiz günlerde verdiği bir mülakatta, sunucunun "Putin'in katil olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusuna "Evet, düşünüyorum" yanıtı vermiş iki ülke arasındaki ilişkiler gerilmişti. Putin'in "katil" olduğunu öne sürmüş ve Rusya'nın ABD seçimlerine müdahale ettiği gerekçesiyle "bedel ödeyeceğini" söylemişti.

Rusya Devlet Başkanı Putin ise, Biden'ın açıklamalarına ilişkin yaptığı açıklamada Biden'a "sağlık" dileyerek, "Başka bir ülkeyi, devleti, halkı ya da kişileri değerlendirmek aynaya bakmak gibidir. Orada her zaman kendimizi görürüz" ifadesini kullanmıştı.

Biden'ı canlı yayında tartışmaya davet eden Putin, "Başkan Biden'ı tartışmamıza devam etmesi için davet etmek istiyorum, ancak tek bir şartla, bunu internet üzerinden canlı olarak yapacağız. Herhangi bir erteleme olmaksızın, doğrudan açık, doğrudan bir tartışmada. Rusya halkı, ABD halkı ve diğer birçok ülke bu konuyla ilgileniyor gibi görünüyor" demişti.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Emrah 2 ay önce Şikayet Et
  Adam merdiveni cıkamıyor canlı yayın a nasıl çıksın
  Cevapla
 • ismayil 2 ay önce Şikayet Et
  baktılar bidon ayakta dahi duramiyor.rezil olmasin diye kaçırdılar tv den.
  Cevapla
 • rahmi 2 ay önce Şikayet Et
  katilin büyüğü amerikasadece ırakta 1 milyon insan öldürdü afganistanda vietnamda , say say bitmez öldürdüğü insan belkide 1 milyarı bulmuştur . hitlere katil diyorlar ama en büyük kati hatta seri katil .gelmiş geçmiş amerikan başkanlarıdır .
  Cevapla
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Adam başkan olduğunu hatırlamıyor tabii reddedecek.
  Cevapla
 • Serdar 2 ay önce Şikayet Et
  putin korktu .
  Cevapla
 • umut 2 ay önce Şikayet Et
  Haberi yanlış okumuşsun. daveti yapan putin , red eden biden . burda korkan biden oluyor putin değil...
  Cevapla
 • Alper 2 ay önce Şikayet Et
  Haberi nasıl okudun birader teklifi red eden Biden....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Otomobil devleri logosunu değiştirdi! İşte yeni tasarımları...