Son dakika haberi: Kabine değişikliği olacak mı? AK Parti'den ilk açıklama

Son dakika haberi: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yarın yapılacak kongre öncesinde açıklama yaptı. Ünal, "Kabine değişikliği olacak mı" sorusunu da yanıtladı. Partideki değişimin başka yerlerde de devam edeceğine işaret eden Ünal, "Cumhurbaşkanımız yeni bir düzenleme yapacaktır. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz" ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 23.03.2021 11:18 GÜNCELLEME 23.03.2021 12:12
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış
 • Son günlerde gündemde olan kabine değişikliği beklentisiyle ilgili AK Parti'den ilk açıklama geldi. Genel Başkan Yardımcısı Ünal, değişimin olacağını belirtip önümüzdeki günlere işaret etti. 
   
 • Gündemin bir diğer maddesi İstanbul Sözleşmesi. Üçüncü cinsiyet dayatan sözleşmeden çekilme kararının nedenlerini anlatan Ünal, AK Parti'nin yeni bir metin üzerinde çalıştığını duyurdu. 
   
 • Ünal, HDP'ye kapatma davasına ilişkin de konuştu. Terörle arasına mesafe koyamayan partiler hakkında hukukun harekete geçmesinin doğal olduğunu söyleyen Ünal, "Kararı siyaset değil yargı verecek" dedi. 
   

TÜRKİYE NEDEN ÇEKİLDİ? RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

KULİSLERDE KONUŞULAN İKİ İDDİA

HDP'Lİ VEKİLLERE PKK KAMPINDA EĞİTİM!

Son dakika haberi: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yarın yapılacak kongre öncesinde açıklama yaptı. NTV canlı yayınında konuşan Ünal'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Seçilecek kadrolar Türkiye'yi 2023'e taşıyacak. 

Karşımızdaki muhalefet girdiği hiçbir seçimi kazanamamış. Adeta ruh sağlığı bozulmuş bir muhalefet. 

6. Olağan Kongre'de çok ciddi anlamda gençleşme yaşandı. 

2023'e giderken hem tecrübe hem gençlik; AK Parti iyi bir kombinasyonla geniş bir MKYK oluşturacak. Muhtemelen MKYK sayısı artacak. 

Biz 19 yılda Türkiye'nin altyapısını hazırladık ve inşallah şimdi yola çıkıyoruz. 

11 tane siyasi partiyi davet ettik. HDP'ye davet göndermedik. 

KABİNEDE DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?

(Kabine değişikliği bekleniyor mu?) Değişim konuşulmaya başlanınca kaçınılmaz olarak bütün sistemin bir parçası değişince hepsinde hareketlilik ortaya çıkıyor.

2023'e dönük sadece partide değil diğer alanlarda da Sayın Cumhurbaşkanımız yeni bir düzenleme yapacaktır. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz.

'KABİNE DEĞİŞİKLİĞİNDE BU HAFTAYA DİKKAT'

TÜRKİYE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NDEN NEDEN ÇEKİLDİ?

Biz sadece bir cinsiyet dayatmasıyla karşı karşıya değil, aynı zamanda bir cinsiyet karşıtlığıyla da karşı karşıyayız. Sadece kadın ve erkek cinsiyetini kabul etmeyen, cinsiyetsizliği söylem haline getirmiş; bunun üzerinden de adeta kendi içindeki nefreti topluma kusan üçüncü kimlik panayırıyla karşı karşıyayız adeta. 

Anayasamız aileyi koruma altına alıyor. Toplumlar bütün aile ve ailenin korunmasıyla ilgili yasal düzenlemeler yapıyorlar. Geçen gün Papa eşcinsel evliliklerle ilgili bir açıklama yaptı. Bugün birçok üniversite eşcinsel evlilik ve çocuk edinmenin çocuk gelişimindeki travmanın üzerine makale yayımlıyor.

TÜRKİYE, İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NDEN ÇEKİLDİ

Geleneksel aile yapısı dışında yeni bir anlayış, cinsiyet ve cinsiyetsizleştirme politikasıyla karşı karşıyayız. Bizim geleneğimizde kadın kutlu ve saygın bir yerdedir. 

(Siyasi kaygıyla adım atıldı eleştirilerine ne diyorsunuz?) Toplumdan kopuk bir siyaset anlayışı olabilir mi? Siyaset ne için yapılır? Siyaset kurumunun görevi toplumsal hassasiyetleri alıp akla dönüştürmektir. AK Parti'nin siyasal çizgisi bellidir. AK Parti muhafazakar demokrat bir partidir. AK Parti bu toprağın değerlerine, geleneğine, inancına, kültürüne bağlı bir partidir. Doğal olarak da AK Parti'nin hedefini, vizyonunu, çizgisini bu değerler belirler. 

Karşı taraf bu konuda bir değişiklik istiyorlarsa, kendi siyasetini yürütürler; topluma gidip yetki alırlar ve İstanbul Sözleşmesi'ni imzalarlar ya da çıkarlar. Buna demokrasi ve siyaset diyoruz zaten. Dolayısıyla AK Parti'nin kendi inandığı yolda yürümesi, milletle kurduğu ilişki çerçevesinde adım atmasından daha doğal ne olabilir? 

İstanbul Sözleşmesi'ni dün neden imzaladınız da bugün çıktınız? İstanbul Sözleşmesi geçtiğimiz 9 yıl içerisinde bağlamından koptu. Asli görevini yerine getirmesi gereken hususlar dışında bütün dünyada maalesef üçüncü cinsiyet dayatmanın aparatı haline geldi. 

Biz partilerle değil, toplumla birlikte hareket eden bir partiyiz. 

AK PARTİ'DEN YENİ METİN HAZIRLIĞI

AK Parti yeni bir metin üzerinde çalışıyor. Türkiye'nin hukuk sistemi bunu gerçekleştirebilecek güçtü. Türkiye'nin kendi insanını, kadına karşı şiddeti, çocuk istismarını, çocuğa yönelik şiddeti; sadece çocuk değil bütün canlılara... Türkiye'nin hukuk sistemi bütün hepsini korumak dirayetine sahiptir.

Biz bu konuda daha önce yaptığımız düzenlemelerin ve bugünkü taleplerin ışığında yeni çalışma yapıyoruz. Yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız.

ÜLKE ÜLKE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ HARİTASI:

HDP'YE KAPATMA  DAVASI

HDP kapatılacak mı kapatılmayacak mı, bunun sorusunu siyaset değil yargı verecek. 

Siz terörle aranıza mesafe koymuyorsanız, terör propagandası yaparsanız hukuk devreye girer ve terörle ilişkinizi araştırır. Bu kadar basit. 

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
mahir ünal
YAZDIR
YORUMLAR 41
 • TONTON 12 2 ay önce Şikayet Et
  Erkekler 55 yaş kadınlar 50 yaş emekli olsun işsizlik oranı biter
  Cevapla
 • Tirabzonlu Uşak 2 ay önce Şikayet Et
  Berat Albayrak beyefendiden sonra tüm kabine değişse de umurumda değil. En başarılı bakanlarımızdan biriydi Berat bey. Bu ülkeye faydalı olanlara yer yok maalesef yazık. 10 sene sonra anlaşılır ülkeye yaptığı iyilikler.
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Allah Başkanımızdan razı olsun ne kadın hakkı avukatların para havzudur ak Parti'nin yolu daima açık olsun...
  Cevapla
 • Fatih 2 ay önce Şikayet Et
  Tatil Allah rızası için beni 2 yıllığına ekonomiden tek sorumlu yap 10 seneye borç boyke kendini bir halt sanan kim varsa hepsini it edeyim.cozum 1: 10 tane tanesi 10 milyar TL sermayeli şirket kurmak, gıda ilaç savunma yazılım savunma enerji vb çözüm 2 : her şehirde valilik onculugun o şehrin yapısına uygun ( coğrafi jepolitik vb ) dışardan ithal ettiğimiz ürünleri yerli üretecek fabrika kurmak 100 milyon TL lik boykece 81 adet dışardan aldığımız ürünu yerli imal ederiz. Bu ikisinden fayda nedir. 1 üretim artacak 2.ithallah azalacak para bize kalacak 3.istihdam artacak 4. Faiz düşecek 5.yabanci para ihtiyacı düşecek ve yabanci para değeri düşecek yani 108 milyar TL bitecek
  Cevapla
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  İstanbul sözleşmesi evlilik çok zor sen en iyisi gayri meşru yaşamaya devam et sözleşmesidir eğer olduda bi hata yapıp evlendiysen sakın kadınına karışma kızına çocuğuna karışma bırak istediklerini yapsınlar neme lazım mazallah hapse girersin sözleşmesidir. öyle demedilermi ? Kadın aldatsın ne yaparsa yapsın bu sözleşmemi bir tür fantazimi anlamadım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan, tarihi Nato zirvesi sonrası İlham Aliyev ile bir araya geldi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan Fatih Altaylı'ya yalanlama