Adalet Bakanı Gül'den yargı paketi açıklaması: Kolları sıvama vakti

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargı reformunun odağında vatandaş memnuniyeti ve iradesinin bulunduğunu belirtti. Gül, "Şimdi, Beşinci Yargı Paketi için kolları sıvama vakti" ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Gül'den yargı paketi açıklaması: Kolları sıvama vakti
Adalet Bakanı Gül'den yargı paketi açıklaması: Kolları sıvama vakti
GİRİŞ 18.06.2021 15:24 GÜNCELLEME 18.06.2021 15:24

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargı reformunun odağında vatandaş memnuniyeti ve iradesinin bulunduğunu belirtti.

Bakan Gül, sosyal medya hesabından, Meclis Başkanlığına sunulan 4. Yargı Paketine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Milletin adaletten beklentisi ve çağın ihtiyaçları doğrultusunda reform yapmaya devam ettiklerini belirten Bakan Gül, şunları kaydetti:

"Yargı reformumuzun odağında vatandaş memnuniyeti, temelinde Edirne'den Kars'a 84 milyonun ortak beklenti ve iradesi var. Bugün Meclise sunulan Dördüncü Yargı Paketi de aynı iradenin ürünüdür. Bu anlayış; iyi, doğru ve istikrarlı bir uygulama için de önemli bir kaynak olmalıdır.

Daha kaliteli, daha öngörülebilir ve daha erişilebilir adalet hizmetleri yolunda Türkiye son 19 yılda kesintisiz reform iradesiyle çağ atladı. Reform irademiz, milletin yargı adaletinden beklentileri ve çağın ihtiyaçları doğrultusunda daha da güçlenerek devam ediyor, devam edecek.

İnsan haklarına dayalı hukuk devleti perspektifiyle hazırlanan Dördüncü Yargı Paketi ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Herkes için güven veren hukuk amacımızın tüm milletvekillerince destekleneceğine inanıyorum. Şimdi, Beşinci Yargı Paketi için kolları sıvama vakti."

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan ABD'ye terör tepkisi! S-400, F-35 resti!
Fenerbahçe kritik Hatay deplasmanından 3 puanla döndü!