Son Dakika... Başkan Erdoğan'dan heyecanlandıran açıklama: Çifte bayram yaşayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC ziyareti öncesi son dakika açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "20 Temmuz törenlerine katılmak üzere az sonra Lefkoşa'ya hareket edeceğiz. Adadaki kardeşlerimizle birlikte çifte bayram yaşayacağız." dedi.

GİRİŞ 19.07.2021 13:41 GÜNCELLEME 19.07.2021 16:08
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC ziyareti öncesi açıklama yaptı. Erdoğan, "20 Temmuz törenlerine katılmak üzere az sonra Lefkoşa'ya hareket edeceğiz. Adadaki kardeşlerimizle birlikte çifte bayram yaşayacağız." açıklamasında bulundu.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Türk halkı bugün olduğu gibi yarın da Kıbrıs Türk halkının yanında olacaktır. Cumhurbaşkanı sayın Tatar ile bir araya geleceğiz. Farklı alanlardaki birlikte yürüttüğümüz projelerin açılışlarını gerçekleştirecek, yeni projelerin adımlarını atacağız.

Kıbrıs Türkü adada yarım asırdan fazla bir süredir eşitlik ve adalet mücadelesi veriyor. Bu uğurda birlikte nice bedeller ödedik, nice badireler atlattık.

Cumhurbaşkanı sayın Tatar tarafından bu doğrultuda Cenevre'de sunulan çözüm önerileri tarihi bir fırsattır.

Tatar: Türkiye'ye daha da sıkı sarılacağızTatar: Türkiye'ye daha da sıkı sarılacağız

Rumlardan Ersin Tatar'a yeni saldırı!Rumlardan Ersin Tatar'a yeni saldırı!

BAŞKAN ERDOĞAN'IN MÜJDESİ

Başkan Erdoğan'ın açıklayacağı müjdeye ilişkin, "Biraz sonra Kuzey Kıbrıs Parlamentosu'nda yapacağım konuşmada inşallah bu müjdeyi oraya açıklayacağım. Burada açıklarsam Kıbrıs Parlamentosundaki konuşmam boşa geçer." dedi.

AZERBAYCAN'IN KKTC ZİYARETİ

Biz Kosova için de bu çalışmaları yaptık. Biden'la Kosova'nın tanınması konusunda müşterek bir çalışma yapacağız.

AZINLIK FELSEFESİNİ KABUL ETMİYORUZ! ONLARI ZORA SOKAR

Biz bir defa artık eşit egemen iki devlet olarak bir çözümün dışındaki yöntemleri kabul etmiyoruz. Ayrıca bu türden girişimler onları zora sokar. Anında gereğini yaparız.

ADALET DİVANI'NIN BAŞÖRTÜSÜ KARARI 

Özellikle Adalet Divanı, ismini değiştirmesi lazım. Bunun Adalet Divanı'yla yakından uzaktan alakası yok. Bunların Adalet Divanı olduklarını ispat edebilmeleri için önce inanç özgürlüğü nedir, bunu öğrenmeleri lazım. 

AFGANİSTAN'DA TALİBAN'IN "İSTEMİYORUZ" DEDİĞİ İDDİASI

Taliban'ın açıklamalarında "Türkiye'yi istemiyoruz" gibi bir ifade yok. Kendilerine göre bazı açıklamalar yapıyorlar. Ve bize yönelik bazı yaklaşımları var. Bu adımları atarken bizim Türkiye yönetimi olarak bazı planlarımız var. Bu planlarımızın gereğini yerine getiriyoruz. Gerek dışişleri nezdinde gerek şahsım olarak bu adımları atıp ne gibi görüşmeler yapacağız bunlarla nereye ulaşacağız. Bunun gayreti içerisindeyiz.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN TALİBA'NA ÇAĞRI

Burada Taliban'ın adeta bir işgal hareketini devam ettirmesi doğru bir yaklaşım değildir. Biz buradan Taliban'a sesleniyoruz. Kardeşlerinin topraklarını işgal etmeyi bırakması lazım. Bir an önce böylece Afganistan'da barışın egemen olduğunu göstermemiz lazım.

Son Dakika Haberi: Erdoğan'dan Taliban'a flaş çağrı! 'Buradan kendilerine sesleniyorum'Son Dakika Haberi: Erdoğan'dan Taliban'a flaş çağrı! 'Buradan kendilerine sesleniyorum'

MASKE MESAFE TEMİZLİK KURALI DEVAM ETMELİ

Maske mesafe ve temizlik kuralı devam etmeli. Toplu bulunduğumuz ortamlarda mesafeye, bu temizlik kuralına dikkat etmemiz gerekiyor. Aşı konusu zaten açık. Olmayanlar mutlaka yaptırmalı. Kendi aşımızı da üretmek suretiyle ihtiyaç sorunumuz olmayacak şekilde çözmüş olacağız. Sağdan soldan yapılan olumsuz propagandalara kulak asmadan aşımızı yaptıralım."

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 58
 • MİSAFİR 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayat PAHALI, Hayat PAHALI, Hayat PAHALI
  Cevapla
 • Rumuz rüya 1 yıl önce Şikayet Et
  Rumlar akıllı olsun. Yoksa Kıbrıs'ın tamamı bizim olur inşallah
  Cevapla
 • Emrah 1 yıl önce Şikayet Et
  20 yıldır çözdüğü gibi ,sorunları yine akp çözer,Uygur sorunu Filistin sorunu ekonomi işsizlik ,dış borç adaletsizlik hukuksuzluk yolsuzluk hortumculuk terör, hangisi kaldı, bitti gitti
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Hiçbir sorunumuz kalmadı çok şükür
  Cevapla
 • Afk 1 yıl önce Şikayet Et
  Akp değil Ak parti hayatta sorun bitmez her şeye rağmen Reisten daha iyisi yok kendince laf ebeliği yapıyorsun.
  Cevapla
 • Myhilye 1 yıl önce Şikayet Et
  Sizin mantıkla bakarsak Doğu ve güney doğuda referandum yap bağımsızlık ister ozaman bırakalım varmı öğle birşey
  Cevapla
 • RIZA TURAN DAŞKIN 1 yıl önce Şikayet Et
  türkiye geçilmez bayrağımız ay-yıldız sancağımız akparti teşkilatıdır vatan'istiklal için büyük ve güçlü türkiye için #erdoğanla"birlikteyiz milliyetçi hareket partimize gönülden yürekten bağlıyız biz'bize yeteriz türkiyem 84 milyon vatan sevdalısıyız vatan istiklal ...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İYİ Partili isimlerden Kılıçdaroğlu tepkisi: Akşener böyle bir şey derse utanırım...
Credit Suisse ve Deutsche Bank'ta büyük kriz iddiası: Papa bile parasını çekti