CHP'nin Tanju Özcan kararında "4 ay" detayı

CHP'de Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında 4 ay içerisinde karar verilecek. Özcan, savunmasını sözlü olarak kendisi yapacak.

CHP'nin Tanju Özcan kararında "4 ay" detayı
CHP'nin Tanju Özcan kararında "4 ay" detayı
GİRİŞ 10.09.2021 07:41 GÜNCELLEME 10.09.2021 07:41
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, MYK tarafından “uyarılması” talebiyle sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında 4 ay içerisinde karar verecek. Bolu Belediye Başkanı savunmasını sözlü olarak kendisi yapacak.

Milliyet'te yer alan habere göre CHP yetkilileri, Özcan hakkında yürütülecek süreç hakkında şu bilgileri verdi:

“Bize MYK’nın sevk yazısı gelecek. Geldikten sonra biz kendisine tebligat çıkartacağız. 15 gün süre tanımak zorundayız. Ortalama bir aya çıkartıyoruz. Ancak bu Tanju Özcan’a özel bir şey değil. Çağırıyoruz, gelin sizin beyanınızı alacağız, geliyor beyan veriyor. Biz 4 ay içinde karar vermek zorundayız. İlk oturumda belki eksik görürüz, isteyeceğimiz bir şey olabilir. Eksik varsa ikinci oturum veririz. Önümüzdeki hafta tahmin ediyorum ki bize yazı gelir. Ondan sonra tebligatı çıkartır, ona göre bakarız. Şöyle düşünün, savcının iddianamesini düşünün, MYK şu anda iddianame düzenleyen kurum, o bize iddianameyi gönderiyor ki biz o iddianameyi kendisine gönderelim. Yargılama biz gönderdikten sonra başlıyor. Biz çağırıyoruz, ama yazılı dilekçe de verebilir.”

DİSİPLİN YÖNETMELİĞİ NE DİYOR?

CHP Disiplin Yönetmeliği’ne göre, kovuşturma, kurul halinde yapılabileceği gibi, görevlendirilecek bir veya birkaç üye aracılığı ile de yaptırılabilir. Kurul, incelemeleri belgeler üzerinde yapar, gerek görürse tanık dinler, delil toplar. Gerekirse, gelişen duruma göre kovuşturmanın genişletilmesine karar verebilir. Yüksek Disiplin Kurulu’nda dört ay içinde karara bağlanmayan disiplin kovuşturması düşer. Eksikliklerin tamamlanması için geçen süre bu sürelerin hesabında dikkate alınmaz.

KAYNAK: MİLLİYET
YORUMLAR 24
 • kaya 2 yıl önce Şikayet Et
  yahu adamlar mahkeme kuracak kolaymı adam mahkemede kendini savunacak yani ALLAHIM SEN TÜRK MİLLETİNİ KORU bunlar başa geçerse TÜRKİYEYİ paçalamaya başlar ama şu varki TÜRKİYEYİ bölmeye kimsenin gücü yetmez NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
  Cevapla
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Birtane tanjlar var CHP dahane tanjularvar
  Cevapla
 • Ebu Talha 2 yıl önce Şikayet Et
  İyi formül: 4 aya unutulur gider nasılsa...
  Cevapla
 • Malazgirt...71 2 yıl önce Şikayet Et
  Hah haaa ; Gene zamana yayıp unutturacaklar.....
  Cevapla
 • ömer 2 yıl önce Şikayet Et
  soğumaya bırakmışlar.
  Cevapla
 • Halil 2 yıl önce Şikayet Et
  Chdp'e bu olayı zamana yayarak soğumaya almış durumda, sonrada gündemden unutulur gider... Aynı chdp'e teşkilatlarında olan taciz-tecavüz olayları gibi üstü kapatılır, unuttururlar. ...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni yüzyıla Kocaeli imzası
İlk kutlayan lider Aliyev oldu! Erdoğan mesajı