Savcı Sayan'dan HDP'li Dilan Dirayet Taşdemir'e "Kürt sorunu" cevabı

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan CHP'nin "Kürt sorunu" çıkışıyla başlayan tartışmalara "Asıl muhatap 40 yıldır Kandil, İmralı, HDP zulmüne direnen, vatan ve milletin birliğini savunan, kardeşlik diyen biz Kürtleriz." dedi.

Savcı Sayan'dan HDP'li Dilan Dirayet Taşdemir'e "Kürt sorunu" cevabı
Savcı Sayan'dan HDP'li Dilan Dirayet Taşdemir'e "Kürt sorunu" cevabı
GİRİŞ 22.09.2021 23:40 GÜNCELLEME 22.09.2021 23:41
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Sayan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Kürt sorunu"nun çözümüne ilişkin HDP açıklaması ve HDP'li Sezai Temelli'nin asıl adresi bebek katili Öcalan olarak göstermesinin ardından büyüyen tartışmalara, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla dahil oldu.

"ASIL MUHATAP BİZ KÜRTLERİZ"

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ağrı Belediye Başkanı Sayan, “Biri muhatap Kandil, bir diğeri İmralı ve HDP diyor. Oysa asıl muhatap 40 yıldır Kandil, İmralı, HDP zulmüne direnen, Vatan ve milletin birliğini savunan, kardeşlik diyen Biz Kürtleriz. Aklı olan başka muhatap aramaz. Aksini savunanlar Kürtleri ateşe atmak, Ülkeyi Suriye yapmak istiyor” ifadelerini kullandı.

HDP vekili Dilan Dirayet Taşdemir, MHP'yi işaret ederek, "MHP Kürt sorunu yoktur diyor. Şu ortağınız ile bir fikir birliği sağlayın ilk önce." diyerek Savcı Sayan'ı hedef aldı.

Demirtaş'tan Kılıçdaroğlu'na can simidiDemirtaş'tan Kılıçdaroğlu'na can simidi

CHP'ye çözümün adresi olarak bebek katilini göstermişti! HDP'li Temelli geri adım attıCHP'ye çözümün adresi olarak bebek katilini göstermişti! HDP'li Temelli geri adım attı

Taşdemir'e yanıt veren Sayan, "Bayrak, toprak ve vatan ile probleminin olmadığını PKK ve teröre karşı olduğunu beyan et. Fikir birliği içinde olduğunuz dağdaki ortağınızdan ayrılırın, Varsa bir sorun hemen çözelim. Neyi sorun görüyorsanız lütfen onu da yazın." dedi.

"EN BÜYÜK KÜRT SORUNU PKK VE KÜÇÜK ORTAĞI HDP SİYASETİDİR"

Sayan'a bir kez daha yanıt veren HDP vekili, "Hani siz de kendinizi Kürt olarak görüyorsunuz ya dolayısıyla Türkiye’de Kürtlerin ne sorun yaşadığını biliyor olmanız gerekir. Bunu da biz mi size anlatalım?" paylaşımı yapınca Sayan, "Evet, bir Kürt olarak çok iyi biliyorum. En büyük Kürt sorunu, 40 yıldır Kürtlere kan ve gözyaşından başka bir şey vermeyen Kürtlerin kaderi ile oynayan, PKK terörü ve küçük ortağı HDP’nin siyasetidir.." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 26
 • O k u r 1 yıl önce Şikayet Et
  AKP'den önce Kürt sorunu diye ortaya konan bütün mevzular AKP ile çözüme kavuştu. O mevzuları sorun haline getiren CHP ile PKK ve HDP birlik olmuş hala Kürt sorunu var diyor. PKK ve HDP'yi anladık onların sorun dediği şey ülkeyi bölmek. CHP'de bir kaset şantajı ile yönetimi işgal edilen CHP'de ülkeyi bölmek isteyebilir. Bunu da anladık. Ama siyasi körlükle bunları göremeyen CHP'li seçmeni anlamak zor. Bu konu üzerinde düşünmek lazım. Bu topraklarda İslamsız herkes aynı zamanda Türk düşmanı da oluyor...
  Cevapla
 • Aslan 1 yıl önce Şikayet Et
  Kürt sorunu var diyenler vatan hainidir. Türk kökenli hiç bir insanın Kürt kökenli bir insandan farklı hakkı yoktur. Bunu dillendirenler chpkk lılardır.
  Cevapla
 • baba 61 1 yıl önce Şikayet Et
  BU HAİNLİĞİ kürt açılımını yapanlarda zamanında yapmıştır ozaman oy için yapıldı geçmiştede ozaman
  Cevapla
 • yalova 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizi birbirimize düşürerek vatan üstünde hesabi olanları ALLAH tez zamanda vatansız bıraksın.
  Cevapla
 • Delinin biri 1 yıl önce Şikayet Et
  Dilan dirayet ortağınız MHP Kürt sorunu yok dedi diyor savcı beye siz önce cumhur ittifakı olarak fikir birliğine varın diyor bu kadın neresiyle bakıyor da fikir birliğinden bahsediyor zillet ittifakı Bremen mızıkacıları gibi her gün biri çıkıp açıklama yapıyor hiç bir açıklama diğer açıklamayı desteklemiyor niye Diyarbakır il başkanlığınıza giremiyorsunuz hani sizin kalenizdi artık millet uyandı Ermeniler Kürt kardeşlerimi savunamaz
  Cevapla
 • Akif YİĞİDO 1 yıl önce Şikayet Et
  Ağzına,diline,yüreğine sağlık sayın Ağrı Belediye Başkanım sizin gibi Yiğit,Vatansever Kürtlerin var olmaları yüreklerime su serpiyor.Tüm HDPe kakalılar ve onlara destek olan azgın azınlık muhalefet hayinlerinin Türk Devletinin,Milletinin birlik ve dirliğini bozamayacaklar dır İnşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MİT'ten DEAŞ operasyonu: 15 şüpheli yakalandı!
İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine müjde: Ücretsiz yemek verilecek