Temel Karamollaoğlu'ndan ittifak açıklaması: Görüşüyoruz konuşuyoruz

SAADET Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Önceki seçimlerde Millet İttifakı'nın içindeydik. Şu anda görüşüyoruz, konuşuyoruz. Gündemde bir ittifak konusu yok" dedi.

Temel Karamollaoğlu'ndan ittifak açıklaması: Görüşüyoruz konuşuyoruz
Temel Karamollaoğlu'ndan ittifak açıklaması: Görüşüyoruz konuşuyoruz
GİRİŞ 10.10.2021 14:32 GÜNCELLEME 10.10.2021 15:19
Bu Habere 101 Yorum Yapılmış

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "ittifak" konusuyla ilgili, "Biz seçime gireceğiz. Bizim mecliste temsil edilmemiz de gerekiyor. En uygun şartlar nerede oluşursa orada olacağız. Yoksa bizim kimseye taahhüdümüz yok." dedi.

Karamollaoğlu, Tokat'ta bir otelde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"BİZ HER KESİMLE GÖRÜŞÜYORUZ"

Diğer partilerle "ittifak" kurup kurmayacakları yönünde bir soru üzerine, şu anda gündemlerinde ittifakların bulunmadığını belirten Karamollaoğlu, şunları dile getirdi:

"Bütün parti genel başkanlarını ziyaret ediyoruz. Ülkenin gidişatı hakkında bizim düşüncülerimiz konusunda onları bilgilendiriyoruz. Onların da bilgilerinden istifade ediyoruz. Seçim ittifakları konusunda Türkiye'de bir zorlama var. Cumhur İttifakı'nın az çok yapısı belli. Bundan sonra da aynı istikamette gelişecektir, iktidarda çünkü. AK Parti büyük parti. Onun yanında MHP de var. BBP de AK Parti'nin saflarında yer aldı. Orada bir şey yok. Onun dışında ille de bir ittifak ve aday belirleme konusu zorlanıyor. 'Gelecek seçimin adayını da şimdiden belirleyelim, daha sağlam olsun.' Yok böyle bir iş. Seçimler böyle yapılmaz. Böyle de hazırlanılmaz seçime. Onun için ben bu zorlamaların da faydası olmadığının kanaatindeyim. Biz her kesimle görüşüyoruz. Bu görüşmeler bundan sonra da devam edecek. Zamanı geldiğinde biz kendi politikalarımıza uygun olan hem de ülkemizin geleceği için en uygun gördüğümüz yerde bulunacağız."

"EN UYGUN ŞARTLAR NEREDE OLUŞURSA ORADA OLACAĞIZ"

Başka bir gazetecinin, Oğuzhan Asiltürk'ün hayatını kaybetmesiyle boşalan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanlığına seçilen Karamollaoğlu'na, Asiltürk'ün, sağlığında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesini hatırlatarak, "Siz de Cumhur İttifakı'na yakın mısınız?" sorusuna ise Karamollaoğlu, şöyle yanıt verdi:

"Sayın Cumhurbaşkanı beni de Kıbrıs'a davet etti. Ben o sırada gitme imkanımın olmadığını söylemiştim. Başka yerlerde de bu davetler gerçekleşti...Biz seçime gireceğiz. Bizim Meclis'te temsil edilmemiz de gerekiyor. En uygun şartlar nerede oluşursa orada olacağız. Yoksa bizim kimseye taahhüdümüz yok şimdi."

Karamollaoğlu, daha sonra partisinin 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda gerçekleştirilen kongresine katıldı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 101
 • Türk 1 ay önce Şikayet Et
  Oturduğun koltuğun hakkını ver vatan diyoruz , Din Diyoruz. Bayrak diyoruz ve Kuran diyoruz bunlar sende hiç mi bir şey çağrıştırmıyor. Neyin derdindesin sen... Yüksek İstişare Kurulu Başkanından, Parti Kurucusu Erbakandan hiçmi bir şey öğrenmedin. Ne işin var bunların kuyruklarında...
  Cevapla
 • @li 1 ay önce Şikayet Et
  Tüm kazanimlar, mucadeler sayenizde eriyor, yaziklar olsun..
  Cevapla
 • Murat 1 ay önce Şikayet Et
  Tokatta bugün başka yarın izmirde pkk nın yanında olur
  Cevapla
 • Zerdali 1 ay önce Şikayet Et
  Ne görüşmesi vatanı parçalamak için mi?Mevzu vatan diyemiyen,Mevzu İstiklal diyemiyen,Mevzu islam,Vatan,Millet,Bayrak,Şeref,Ezan diyemiyen kiminle ne görüşeceksin.........Zafer Allahın cc olacaktır.Rabbim devletimizi daim,kaim ve muzaffer kılsın.
  Cevapla
 • mehmetm 1 ay önce Şikayet Et
  Çok akıllı bir adam (?). Seçime bağımsız girse % 0,5 oy karşılığı sıfır milletvekili alır. Zillet ittifakından girse 3 milletvekili, Cumhur ittifakına girse 20 milletvekili talebi var. Ancak emir yüksek yerden olunca gidecek tek yer zillet ittifakı olacak. Bu yaştan sonra zillet içinde yaşamak ta varmış diyeceğiz ama bunun ahireti de var.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın önerisi sonrası Rusya'dan son dakika Türkiye açıklaması
Meteoroloji duyurdu: Ankara ve çok sayıda ile yoğun kar geliyor