Kılıçdaroğlu: Evet bürokratları tehdit ettim

Bürokratları tehdit eden Kılıçdaroğlu, gelen açıklamalar sonrası daha da ileri gitti. Tehdit ettiğini kabul eden Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacaklar için de, "Daha görecekleri çok şey var" dedi.

GİRİŞ 19.10.2021 19:36 GÜNCELLEME 19.10.2021 19:36
Bu Habere 277 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratlara yönelik videodaki sözlerine ilişkin "Yasal ölçüler içinde çalışan hiç kimseyi tehdit etmek benim haddim değildir. Kim devletine, milletine hizmet ediyorsa, hangi görüşten olursa olsun, benim başımın üstünde yeri vardır. Ama 'Mafyatik ilişkilere girenleri tehdit mi ediyorsun?' diyorlarsa, evet onları tehdit ediyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, sosyal kimliklerin sorunlarını masaya yatırdıklarını, sağlıklı ve tutarlı çözümler ürettiklerini söyledi.

Son dakika haberi: Kulisler kaynıyor! Saadet Partisi'nden tepki geldi, tansiyon yükseliyorKulisler kaynıyor! Saadet Partisi'nden tepki geldi, tansiyon yükseliyor

"DAHA GÖRECEKLERİ ÇOK ŞEY VAR"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, hafta sonu paylaştığı bir videoyla devlet memurlarına yönelik açıklamalarda bulunduğunu anımsatarak, "Ben bunları söyledim, Bremen Mızıkacıları harekete geçti, saraydan başlayarak en aşağıya kadar. Vay efendim, devlet memurlarını tehdit ediyormuşum, vesayet özlemi içindeymişim, darbeci zihniyetmiş. Allah akıl fikir versin, bari usturuplu bir şey söyleyin. Ben 'Hırsızlığa bulaşmayın, hırsızlık için kim talimat veriyorsa ona uymayın' diyorum. Savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarmış, bulunmazsanız namertsiniz, bulunun. Daha görecekleri çok şey var. Demek ki 'Hırsızlık yapın' desem hakaret içermeyecek, hiçbir şey olmayacak" sözlerini sarf etti.

CHP'de gerilim arttı: İmamoğlu Kılıçdaroğlu'nu dinlemiyorCHP'de gerilim arttı: İmamoğlu Kılıçdaroğlu'nu dinlemiyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın, bu konudaki açıklamasını aktaran Kılıçdaroğlu, "Kimsin sen, devlet memuru ne zamandan beri senin çalışanların oluyor? Ne demektir bu? 'Bizim talimat verip de malı götürdüklerimize dokunma, onlar bizim çalışanlarımız' diyor. Bu lafı kullandığın andan itibaren toplumu bölüyorsun sen. Devletin memuru, devletin işini yapar, milletin hizmetindedir. Yasal ölçüler içinde konuşuyorum, kullandığım her cümlenin mutlaka kanunda bir yeri vardır. Bu kadar dikkat ediyoruz" ifadesini kullandı.

Anayasaya göre, devlet memurlarının suç işlemeye yönelik emirleri yerine getiremeyeceğini belirten Kılıçdaroğlu, "Sarayın memurları ayrı, devletin memurları ayrı. Mafyatik ilişkiler içine girenler sarayın memurlarıdır. Talimatı oradan veya onların çocuklarının kurduğu vakıflardan alırlar. Devletin memurunun temel güvencesi yasalardır ve millete hizmet etmektir. Arada dağlar kadar fark var" dedi.

Son dakika haberi: Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara tehdidine suç duyurusuErdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara tehdidine suç duyurusu

"EVET, TEHDİT EDİYORUM"

Kılıçdaroğlu, "söz konusu video ile devlet memurlarını tehdit ettiği" yönündeki tepkileri hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Yasal ölçüler içinde çalışan hiç kimseyi tehdit etmek benim haddim değildir. Kim devletine, milletine hizmet ediyorsa, hangi görüşten olursa olsun, benim başımın üstünde yeri vardır. Ama 'Mafyatik ilişkilere girenleri tehdit mi ediyorsun?' diyorlarsa, evet onları tehdit ediyorum. Kimsenin hakkını yedirmeyeceğim. 'Kul hakkı yiyecek, her türlü rezilliği yapacak, mafyatik ilişkilere girecek, malı götürecek, Kılıçdaroğlu buna hiç ses çıkarmasın'. Niye ses çıkarmayayım? Sen ses çıkarmıyorsun zaten, malı götürenlerin sırtını sıvazlıyorsun. Balığın baştan kokacağını da çok iyi biliyorum."

Kemal Kılıçdaroğlu, vakıfların kamu için çalıştığını, çalışanlarının da kendilerini gönüllü olarak topluma adadıklarını ve elde ettikleri gelirler ile harcamalarını kamuoyuna şeffaf şekilde açıkladıklarını dile getirerek, "Erdoğan ve ailesinin kurduğu vakıflar 83 milyondan ne kadar para topladı, yani devletin hazinesinden bu vakıflara kaç lira para ödendi? Bilen yok. Erdoğan ailesinin vakıflarının ister devletten, ister belediyelerden, ister tahsis edilen malların kiralarından ne kadar para topladıklarını bilmiyoruz." diye konuştu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 277
 • Ordulu 2 yıl önce Şikayet Et
  Reis gibi konuşursam iki bağırırsam belki tutar dedi galiba. Diktatör olursam belki severler beni hitler macron bush gibi düşünebilir. Kımıl sen türk olamadın sorun bu. Birgün ermeni birgün yahudi birgün Fransız birgün Yunan birgün Amerikalı birgün alman oldun ama Türkiye li olamadın. Kendi tabanına heykel işini bırakın müslümanlar heykel dikmez diyemedin. Sen bizden değilsin !
  Cevapla
 • bülent 2 yıl önce Şikayet Et
  Hırsız, ahlaksız arıyorsan Chp'li belediyelere bakacaksın
  Cevapla
 • Kahramanmaraşlı 2 yıl önce Şikayet Et
  bu adam milletin kafasını karıştırıyor devlet memurları yolsuzluk yapmaz yapan da ceza alır. bu adam iktidarı kötü göstermek için kendileri geldiklerinde yapacaklarını anlatıyor. bu devletin başına gelmeyi Allah size nasip etmeyecek inşallah. bieedne den aldıklarını okuyor.
  Cevapla
 • Erğ 2 yıl önce Şikayet Et
  Oyun büyük herkes aklını başına alsın emperyalist on konsolosla Osman kavalayı kurtarmaya çalışmaları düşündürücü,sanki konsolostlar bu ülkenin sahibi biziz der gibi hareket ediyorlar.
  Cevapla
 • dursun 2 yıl önce Şikayet Et
  Madem o kadar dürüstsün Kendi Belediyelerin de ki yolsuzlukları ve vekillerin üzerine git de inanalım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD Başkanı Joe Biden'dan İran'a çağrı! Son kez uyardı
47 ilde 826 arsa satışa çıkıyor