Bakan Soylu'dan İBB'ye teftiş hakkında açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB'ye özel teftişle ilgili, "Dağdaki teröristlerle mücadele ediyoruz. Şehirlerde terörizmle mücadele etmeyecek miyiz? Terör örgütüyle bağlantılı kişileri temizlemek önemli" dedi.

GİRİŞ 27.12.2021 11:16 GÜNCELLEME 27.12.2021 15:36
Bu Habere 184 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı'nın İBB'ye düzenlediği teftişle ilgili şunları söyledi:

Milletimize saygılarımızı hem de bu konuda hürmetlerimizi ileterek sözlerime başlamak istiyorum. Türkiye, terörle ilgili önemli tecrübelerden geçti. Büyük sınamalardan geçti. Türkiye büyük bedeller ödedi ve bu bedellerin hala travmaları, hala yaşadığımız acılar, hala kayıplarımız bizim üzerimizde, hatıralarımızda. Ve buna ait de ülke olarak millet olarak tüm tedbirleri alma zorunluluğumuz söz konusu.
Türkiye'de 15 Temmuz oldu. Sadece İçişleri Bakanlığı'ndan 50 bin kişi ihraç edildi. Niçin? Neden? Terör örgütleriyle irtibatı ve iltisakı olduğu için.

Yani bunların kamuda çalışmasının, devlette çalışmasının sakıncalı olduğu... Bunların içinde FETÖ var, PKK var, MLKP var. Ve bütün örgütler. Biz bunu niçin yapıyoruz?

Dağdaki teröristlerle mücadele ediyoruz. Şehirlerde terörizmle mücadele etmeyecek miyiz?

"YARIN BAŞIMIZA GELECEK BİR FELAKETİ ENGELLEMEK İÇİN YAPIYORUZ"

Fehriye Erdal kimdi? Çok yüksek korunaklı Sabancı Center'a nasıl girmiştir? Ve sonucunda ne yaptı? Kimi katletti?

Peki Şırnak'ta adliyelerin altına bomba koyanlar orada çalışanlar değil miydi?
PKK ve KCK'nın, HDP'nin de kendi gençlik kolları olarak niyelendirdiği talimat vererek, yani siyaset içerisinde meşru bir kılıfa büründürerek bir kaplamayla birlikte katlettiler.
Şimdi biz kendimizle ilgili, devletle ilgili, devlette çalışanlarla ilgili bir terör irtibatı bulduğumuz zaman kendimizi suçlu mu hissediyoruz? Hayır, tam tersine. Burayı temizlemeyen, yarın başımıza gelebilecek bir felaketi engellemek için, terör irtibatıyla devletin bir arada olmayacağını göstermek için gerçekleştiriyoruz.

Yarın yapılacak bir eylem, bu kişiler tarafından gerçekleştirilirse bu sefer bize kalkıp şunu sormazlar mı? arkadaş siz ne iş yapıyorsunuz? Sizin göreviniz nedir?

Beni bağışlayın ama sosyal medya çığırtkanlığıyla biz terörle mücadele etmiyoruz. Biz laf cambazlığıyla da mücadele ediyor değiliz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu konseptle birlikte, Türkiye bunu sağlamaya çalışıyor.

"BİZİM DERDİMİZ TERÖRLE MÜCADELEDİR"

Devletin muhatabı bu konuda belediye sorumlularıdır. Kamuya adam alıyorsunuz. İSKİ'de suyun başına bir kişiyi alıyorsunuz. Oraya kimin geldiğini gördüğünüz adamları işe alıyorsunuz. Yarın öbür gün İSKİ'nin İGDAŞ'ın başına bir şey gelirse biz nasıl hesap verebiliriz. Bizim derdimiz terörle mücadeledir.

İmzaladığımız kararda şu var; yeni işe aldıkları kişilerin dosyalarına bakacaklar. Şu kadar insan çalışıyor insanları töhmet altında bırakıyorsunuz. İçişleri'nden de çok sayıda kişi ihraç edildi şimdi İçişleri töhmet altında mı kaldı.

YORUMLAR 184
 • Cemal 4 ay önce Şikayet Et
  Bu adam birde cumhur başkanı olsa bütün terör örgütleri ile iş tutar bunlar onun için görevlendirilmisler
  Cevapla
 • RAMO 4 ay önce Şikayet Et
  Çok isabetli oldu nasılda panikledi
  Cevapla
 • H.ibrahim çalık 4 ay önce Şikayet Et
  Hdp li hüda kayanın oğlu kültür a.ş de çalışıyor.Fotoğraf net
  Cevapla
 • Doğrucu 4 ay önce Şikayet Et
  Kesin donuç slınmslı rezil rüsvs edilmeliler. Sonuna kadar gifilip fâş edilmeli. Yoksa yine mağduriyete oynayıp nir de üste çıkar ahlsksız terörseviciler Hani ahlskdız Lüfyi ne oldu? Bekliyoruz. Hükümet fikkat etsin donuç slınmayan hsmle güvendizlik olarsk kenfini vuruyor. Bu en köyüsü
  Cevapla
 • Mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  Bunlar her tarafa bomba yerlestirmistir zamani gelince patlatacaklar. Kan golune dondurecekler 2023 de eger kayip ederlerse bunlar olur. beklemeyin sayin bakanim hemen iceri alin Allah askina mazlumlarin kani akmasin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe, Devler Ligi biletini kaptı!
Erdoğan telefonda görüştü! İsveç'e üyelik şartı! Finlandiya'dan geri adım