HDP'li Güzel'le PKK'lı teröristin fotoğraflarına ilişkin yeni detaylar! Şifre Koçero Gülü

HDP Milletvekili Semra Güzel'in, PKK'lı teröristle fotoğraflarına ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. PKK'lı teröristin Güzel'e, "Koçero Gülü" şifresiyle mektup gönderdiği ortaya çıktı. Güzel ile PKK'lı terörist, defalarca iletişim kurmuş.

GİRİŞ 15.01.2022 14:02 GÜNCELLEME 15.01.2022 14:03
Bu Habere 63 Yorum Yapılmış

HDP'li Semra Güzel'in, PKK'lı terörist Volkan Bora'yla çektirdiği fotoğraflara ilişkin yeni bilgilere ulaşıldı. 

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in, terörist Volkan Bora ile 2016'da Adıyaman kırsalında buluştuğu ortaya çıktı.

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığının, PKK'nın şehir yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında H.D, örgüte yardım ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. HTS incelemesinde 2016'da cep telefonuyla HDP'li Semra Güzel ile çok sayıda irtibat kurduğu belirlenen H.D, kendisine ait telefonla terörist Volkan Bora'nın Güzel'le görüştüğünü söyledi.

Mete Yarar HDP'li Semra Güzel'in PKK'lı teröristle olan fotoğrafların hikayesini anlattıMete Yarar HDP'li Semra Güzel'in PKK'lı teröristle olan fotoğrafların hikayesini anlattı

"SÖZLÜM SEMRA İLE GÖRÜŞTÜM"

H.D. ifadesinde, tarlada çalıştığı sırada Volkan Bora ile karşılaştığını, sözlüsünü arayacağını söylemesi üzerine Bora'ya kullandığı cep telefonunu verdiğini aktardı. H.D, bulunduğu yerden biraz uzaklaşarak telefonda görüşen terörist Bora'nın daha sonra "Sözlüm Semra ile görüştüm" diyerek cep telefonunu geri verdiğini ve teşekkür ettiğini bildirdi.

Bu olaydan yaklaşık 10 gün sonra tarlada çalıştığı sırada iki örgüt mensubuyla yanına gelen terörist Bora'nın sözlüsüyle görüşeceğini belirterek telefonunu istediğini aktaran H.D, terörist Volkan Bora'nın ikinci görüşmeden 15 gün sonra ise kendi evine geldiğini ve telefonunu istediğini anlattı.

İsimler belli oldu: TBMM'de 17 tane daha Semra Güzel varİsimler belli oldu: TBMM'de 17 tane daha Semra Güzel var

H.D, Bora'nın "Semra gelse beni Adıyaman'a götürür müsün?" diye sorduğunu, riskli olduğunu belirterek, bunu kabul etmediğini söyledi.

GÜZEL'İN BORA İLE BULUŞMASI

H.D, PKK'lı Volkan Bora'nın yaklaşık bir hafta sonra kendisiyle yeniden irtibat kurduğunu ve Adıyaman'a gelecek Semra Güzel'i kırsal bölgeye getirmesini istediğini söylediğini ve bu sırada Güzel'le telefonda görüştüğünü kaydetti.

Bu görüşmede Adıyaman'da buluşma yeri ve saati belirlendiğini dile getiren H.D, daha sonra belirlenen günde Semra Güzel'i buluşma noktasından alarak terörist Bora'nın istediği bölgeye götürdüğünü belirtti.

H.D, terörist Volkan Bora'nın "Yarın aynı saatte gel Semra'yı götür." dediğini bildirdi.

Güzel'i, Bora ile kırsal bölgede bıraktığını anlatan H.D, bir gün sonra Güzel'i bıraktığı bölgeden alarak Adıyaman'a götürdüğünü söyledi.

ŞİFRE: KOÇERO GÜLÜ

H.D, ifadesinde, "Bu buluşmadan bir hafta sonra Volkan Bora, bir örgüt mensubuyla yanıma gelerek bir not vereceğini ve bu notu Diyarbakır'da Semra Güzel'in çalıştığı hastaneye götürmem gerektiğini söyledi. Volkan Bora, notu teslim ederek "Koçero gülü, dememi istedi, bunun kendi aralarındaki şifre olduğunu söyledi. Diyarbakır'da Güzel'in çalıştığı hastaneye giderek notu teslim ettim." dedi.

Yapılan incelemeler ve HTS kayıtları da H.D'nin bu beyanlarını doğruladı. Arama ve sinyal kayıtlarını içeren HTS raporlarına göre, Güzel iki kez Adıyaman'a gitti. İlk gidiş tarihi 21 Mayıs 2016'da 7 kez H.D. ile telefon irtibatı kuran Güzel'in telefonu son olarak akşam saatlerinde, terörist Bora'nın 2017'de etkisiz hale getirildiği Akçalı kırsalında sinyal verdi ve 22 Mayıs 2016 akşam saatlerine kadar herhangi bir baz istasyonundan sinyal alınmadı.

Güzel, 5 Haziran 2016'da da Adıyaman'a gitti.

Cep telefonu sinyali akşam saatlerinde kesildi, 6 Haziran 2016 akşam saatine kadar hiçbir baz istasyonundan sinyal alınmadı. Güzel, 5 Haziran 2016'da da H.D. ile 11 kez telefonla iletişim kurdu.

HDP'li Semra Güzel, terörist Volkan Bora ile PKK kampındaki fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından HDP resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Bora'nın sözlüsü olduğunu belirtmişti.

Güzel, "2013-2015 yılları arasında başlatılan çözüm ve barış sürecinin olumlu havası içerisinde çocuklarını, annelerini, babalarını ve sevdiklerini görmeye çalışan birçok kişi gibi ben de Volkan Bora’ya ulaşmaya çalıştım. Bahsi geçen bölgeye gittiğimde iki kadın tarafından karşılandım. Bana güvenlik koşulları nedeniyle kendi kıyafetlerinden giymem gerektiği söylendi. Bir süre bekledikten sonra orada olduğunu öğrendim ve görüştük. İşte basına servis edilen fotoğraflar bu görüşmeye ait fotoğraflardır." açıklamasında bulunmuştu.

Meral Akşener'den HDP'li Semra Güzel açıklaması: Fezlekesine 'Evet' diyeceğizMeral Akşener'den HDP'li Semra Güzel açıklaması: Fezlekesine 'Evet' diyeceğiz

Akşener'in açıklaması ne anlama geliyor? İYİ Parti artık yükü taşıyamıyor mu?Akşener'in açıklaması ne anlama geliyor? İYİ Parti artık yükü taşıyamıyor mu?

KILIÇDAROĞLU'NU ZORA SOKACAK DETAY

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'li Güzel ile PKK'lı terörist Volkan Bora'nın görüşmelerinin çözüm sürecinde olduğunu belirterek hükümeti hedef almıştı. Ancak ortaya çıkan yeni detaylar, HDP Milletvekili Güzel'in, PKK'lı teröristle çözüm sürecinden sonra da görüşmeye devam ettiğini ortaya koydu.

HDP'li Semra Güzel CHP'nin kafasını karıştırdı!HDP'li Semra Güzel CHP'nin kafasını karıştırdı!

KAYNAK: AA
YORUMLAR 63
 • Şevket 8 ay önce Şikayet Et
  Kemal Hdpkk lı vekilin terörist sevgilisiyle çektirdiği fotoğraf üzerinden Cumhurbaşkanını eleştirdi ya. Yok böyle birşey, lafın bittiği yer, ne desem bilmiyorum
  Cevapla
 • Cemal Serbest 8 ay önce Şikayet Et
  Cehennem siz katil teröristler hainler için yaratıldı.Cehenneme zümera.
  Cevapla
 • Ela 8 ay önce Şikayet Et
  YSK bu konularda devletin bekası için daha hassas olmalı millet vekili olacakları araştırıp ondan sonra onay vermeli
  Cevapla
 • seçmen 8 ay önce Şikayet Et
  chp İpe diyor ki sen milliyetçi davran,nasıl olsa bana her şekilde hdp oy veriyor,sen diğer kesimleri küstürme bari.Bunlar çok zeki biz seçmen de geri zekalı tabi.Siz bittiniz bittiniz.Dolar 500 lira , enflasyon % 1000 olsa da oyumu pkk nın yan kolu ile birlikte olanlara vermem.
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 8 ay önce Şikayet Et
  Gerçek milliyetçilerle, BİDEN değirmenine su taşıyan milliyetçilerin ayrılacağı köprüye geldik. Hadi bakalımmm tek tek geçin bu köprüden??!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP ve HDP'li vekiller ayağa kalkmadı! İYİ Partililer Erdoğan'ı ayakta karşıladı
Kayserispor - Trabzonspor! CANLI