BBP Genel Başkanı Destici: Gaylerle kutlama yapanların beni eleştirmesini kabul etmem

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, daha önce yapmış olduğu "Kasaptan et almıyorum, kuzu kestiriyorum" sözlerine gelen eleştirilere, "Gaylerle yılbaşı kutlayanlar beni eleştirirse bunu kabul etmem. Bunlar iyi niyetli eleştiriler değil" dedi.

GİRİŞ 21.01.2022 13:36 GÜNCELLEME 21.01.2022 13:55
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'nin, toplu hayvan kestirerek tasarruf yaptığı yönündeki açıklamaları kamuoyunun gündemine oturmuştu.

Evde tükettikleri birçok ürünü yine evde kendilerinin yaptığını söyleyen Destici'nin, "Etimi kendi köyümde kestirip alıyorum, sütümü oradan alıyorum. Tasarrufa dikkat ediyorum. Kasaba gidip 100 lira verip et almıyorum. Kuzuyu ya da toplu bir hayvanı kestiriyorum, oradan parçalayıp alıyorum. Buna kadar dikkat ediyorum ama herkes bu imkanda bulunamayabilir." ifadeleri tepki toplamıştı.

Dün gece de Destici, Habertürk TV'de katıldığı programda, daha önce yapmış olduğu "Kasaptan et almıyorum, kuzu kestiriyorum." sözlerine açıklık getirdi.

"ANADOLU BUNU BİLİR UCUZA MAL EDERSİN"

Sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirten Destici, "Biz kalabalık bir aileyiz. Ben köylü çocuğuyum, hala çiftçilik yapıyorum. Kendi yediğimiz elmayı, peyniri kendimiz yapıyoruz. Ekmeğimizi, buğdayımızı kendimiz yetiştiriyoruz. Benim fazla zamanım olmuyor ama boş zamanlarımı orada değerlendiriyorum. Etle ilgili kendi hayatımı anlattım. Anne, baba, 9 kardeş, 7 gelin, 25 torun kalabalık aileyiz. 10 haneye ayrı ayrı yerinden alıyorsunuz, kendiniz üretiyorsunuz. Daha ucuza mal edersiniz. Ben bunu anlatmak istedim.  Anadolu bunu bilir. Kışa girerken aileler kışlık etlik keserler ve o kışı çıkarırlar." ifadelerini kullandı.

"GAY'LERLE KUTLAMA YAPANLAR BENİ ELEŞTİRMESİN"

Kendisini eleştirenlere de seslenen Destici, "Yanlış anlayarak yorum yapanlara bir şey demiyorum. Gaylerle yılbaşı kutlayanlar beni eleştirirse bunu kabul etmem. Bunlar iyi niyetli eleştiriler değil. Doğru bulmuyorum. Biz de tabii siyasetçiler olarak lafın nereye gideceğini konuşmamız gerektiğini düşünüyorum." dedi

YORUMLAR 12
 • Ali Dayının oğlu 10 ay önce Şikayet Et
  Konuştukça batıyorsun, vatandaş 3 liraya ekmeğin hesabını yapar oldu, önce bunu anlamaya çalış.
  Cevapla
 • GERÇEK 10 ay önce Şikayet Et
  imkan olsa bende gider köyde kestiririm ama yol uzak mesafe fazla yol parası daha fazla tutuyor köyde bir koyun en fazla 1500 lira bu koyundan kemikli 25 kg et çıksa istanbul kasap fiyatında minumum 3000 lira karlı olan hangisi
  Cevapla
 • helal 10 ay önce Şikayet Et
  ne var ki bunda, gayet güzel
  Cevapla
 • AKHİLAL 10 ay önce Şikayet Et
  Ak Parti ilk dönemlerinde Kültür Bakanı Atila Koç bey vardı. Sümela manastırı restore edilince gazeteciler "Sayın bakanım yazın Alanyaya çok hristiyan turist geliyor, ordaki kilise de inşa edilsin" gibisinden laf etmişti. "Tabi onları da şey etmek(düşünmek demek istiyor) lazım" deyince, ertesi gün gazetelerde manşet : Bakan Antalyaya gelen turistlere sövdü.Ne dediğine değil ne anlamak istediğine bağlı. Sayın Destici doğru söylemişti ama anlamak isteyene
  Cevapla
 • Tepki 10 ay önce Şikayet Et
  Almadığınız vatandaşa yapılan fahiş zamlardan haberiniz olmadığından belli zaten..!Ulan altı ay oldu fiyatlar yukarıya tırmanıyor da bir aşağıya döndüğünü görmedik,ancak öyle tv gibi izlemeye ceza keserek vatandaşın cebinden çalınmış paraları,devletin kasasına indirmeye devam..!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu adaylık için bunu da yaptı! 6'lı masaya beklenmedik teklif
Erdoğan bugün açıklayacak: Kadro müjdesinin detayları belli oldu