HDP'li Semra Güzel Almanya'ya kaçtı: Bekir Bozdağ'dan ilk açıklama

Dokunulmazlığı kaldırıldıktan sonra hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in, yasa dışı yollarla 22 Ocak'ta Almanya'ya kaçtığı öğrenildi.

HDP'li Semra Güzel Almanya'ya kaçtı: Bekir Bozdağ'dan ilk açıklama
HDP'li Semra Güzel Almanya'ya kaçtı: Bekir Bozdağ'dan ilk açıklama
GİRİŞ 01.04.2022 13:05 GÜNCELLEME 01.04.2022 13:49
Bu Habere 771 Yorum Yapılmış

Haber7 / Özel Haber

"Koçero" kod adlı PKK'lı terörist Volkan Bora ile PKK kampında fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır milletvekili Semra Güzel hakkına yeni bir gelişme yaşandı.

HDP'li Semra Güzel'in dokunulmazlığı kaldırıldıHDP'li Semra Güzel'in dokunulmazlığı kaldırıldı

TBMM'de dokunulmazlığı kaldırıldıktan sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrılan Semra Güzel, bu davete yanıt vermedi.

Ardından 24 Mart tarihinde hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Başsavcılık talimatıyla adreslerine bakılan Güzel'e ulaşılamadı. Semra Güzel'e ulaşılamaması sonrası Cumhuriyet Başsavcılığı, gümrük birliklerine yazı gönderdi.

HDP'li Semra Güzel hakkında yakalama kararı çıkarıldıHDP'li Semra Güzel hakkında yakalama kararı çıkarıldı

22 OCAK'TA ALMANYA'YA KAÇTI

Haber7'nin ulaştığı bilgilere göre Güzel, yasa dışı yollarla Türkiye'den kaçtı. Haber7'ye bilgi veren kaynaklar, HDP'li Semra Güzel'in en son Diyarbakır'da görüldüğünü, 22 Ocak tarihinde de Türkiye'den kaçarak Almanya'ya gittiğini belirtti.

SAVUNMASINI ALMAK İÇİN MECLİS KOMİSYONU DA KENDİSİNE ULAŞAMAMIŞTI

Semra Güzel, hakkında dokunulmazlığının kaldırılması için hem Meclis'teki komisyonda hem de Genel Kurul'daki oylamaya katılmayarak savunmasını yapmamıştı. AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can başkanlığında oluşturulan hazırlık komisyonu da savunmasını yapmak üzere Güzel'e ulaşamamıştı. Güzel, HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki'nin telefonuna Whatsapp'tan mesaj atarak, kendisini savunmak için Filiz Kerestecioğlu'na ve Tiryaki'ye yetki vermişti.

ADALET BAKANI'NDAN AÇIKLAMA

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Şu anda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız 23 Mart'ta bununla ilgili yakalama kararı çıkardı. Ve kollukta bunlarla alakalı gerekli arama ve taramayı yaptı. Ama bilinen adreslerinde Semra Güzel'e ulaşılamadı. Şu anda nerede olduğuna dair de elimizde kesin ve resmi bir veri yok. Yurt içinde mi yoksa yurt dışına çıktı mı; buna dair kayıtlar incelendiğinde resmi kanallardan yurt dışına bir çıkışta gözükmüyor" dedi.

KAYNAK: HABER7 / ÖZEL HABER
YORUMLAR 771
 • Taner 2 ay önce Şikayet Et
  Niçin kaçmasına fırsat verildi. Zaafiyet var. Kaçacağı belliydi. Takip edilmeliydi.
  Cevapla
 • yozgatlı 2 ay önce Şikayet Et
  yazık ya 1 senedir kadın ülkede şimdi kaçtı ne güzel türkiye suçu işle işle cuuk kaç yurt dışına
  Cevapla
 • YKC 2 ay önce Şikayet Et
  Kıytırıktan bir devlet memurluğu için sabıka kaydı soruluyor da, bu hain teröristler nasıl milletvekili olup meclise girebiliyor, hapisten cumhurbaşkanı adayı olabiliyor bu nasıl bir iştir nasıl kanundur neden bunlara fırsat veriyorsunuz..
  Cevapla
 • Diriliş... 2 ay önce Şikayet Et
  bu kadın kactı ama devlet buna vekil maaşı vermeye devam edecekmi yok devam etmezse cok ayıp eder..
  Cevapla
 • bülent 2 ay önce Şikayet Et
  Yanarım da bu teröristlerin Gazi mecliste ne işleri var ona yanarım, sizin seçim kanunu diye bir şeyiniz yok mu arkadaş, adam hapishaneden ülkenin cumhurbaşkanlığına aday oluyor, yazıklar olsun böyle kanuna, yasaya..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı: Gerekli önlemler alınmaktadır
Haziran ayı enflasyon rakamları açıklandı