Temel Karamollaoğlu'ndan tepki çeken Osman Kavala ve 1915 Olayları açıklamaları

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Gezi kalkışmasının finansörü Osman Kavala'nın müebbet hapis cezası alması hakkında "Meselede karşılaştığımız manzara bizi ister istemez endişeye sevk ediyor." dedi.

Temel Karamollaoğlu'ndan tepki çeken Osman Kavala ve 1915 Olayları açıklamaları
Temel Karamollaoğlu'ndan tepki çeken Osman Kavala ve 1915 Olayları açıklamaları
GİRİŞ 27.04.2022 18:21 GÜNCELLEME 27.04.2022 18:21
Bu Habere 452 Yorum Yapılmış

Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan Gezi kalkışmasının finansörü Osman Kavala kararı konusunda Saadet Partisi'nin duruşu merak ediliyordu.

Kılıçdaroğlu'ndan Osman Kavala açıklamasıKılıçdaroğlu'ndan Osman Kavala açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında  "Kavala meselesine hiç girmedim, çok çarpıtıldığı için girmedim ama böyle bir meselede karşılaştığımız manzara bizi ister istemez endişeye sevk ediyor." dedi.

ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesini kabullenmenin mümkün olmadığını vurgulayan Karamollaoğlu, "Ne ABD ne de Batı alemi, Türkiye'ye bu konuda ders verecek bir konumda değildirler. Maalesef memleketimizde de hatta Türkiye Büyük Millet Meclisinde bazı kendini bilmezler, bu konularda bizi, ülkemizi de itham eden birtakım söyleme, icraata da girişiyorlar. Bunları da şiddetle kınıyorum." diye konuştu.

"HÜKÜMETİN, 1915 OLAYLARINDAKİ TAVRINI GÖZDEN GEÇİRMESİ GEREKİYOR"

Karamollaoğlu, hükümetin, 1915 olayları konusundaki tavrını da yeniden gözden geçirmesi gerektiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı: Bugünkü iktidarın meseleyi dürüst bir mantıkla ve meseleyi olumlu bir yaklaşımla ele almaya ihtiyacı var

"KILIÇDAROĞLU "YA BENIMLE OLUN YA YOLUMDAN ÇEKİLİN." SÖZÜYLE NE DEMEK İSTEDİ?

Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki konuşmasında verdiği mesajların ardından söylediği "Ya benimle olun ya yolumdan çekilin." sözünün, "cumhurbaşkanı adaylığını ilan ettiği" şeklinde yorumlanmasıyla ilgili soruya, "O verilen mesaj iktidara demektir. Yani Sayın Kılıçdaroğlu kendi fikrini belli bir üslupla beyan etmiş. 'Biz adaleti tesis etmek için yola çıktık, bundan dolayı da adaletin tesisine engel olmayın.' demek istiyor diye anladım. Bizim de şu an söylediğimiz bu." yanıtını verdi.

Ali Babacan'ın Osman Kavala ve Gezi sözleri gündem olduAli Babacan'ın Osman Kavala ve Gezi sözleri gündem oldu

Osman Kavala hakkında karar! Cezası açıklandıOsman Kavala hakkında karar! Cezası açıklandı

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 452
 • Beko 3 hafta önce Şikayet Et
  Tüüüüü sizin sıfatınıza. Adınız dindar ama fitnenin başı olmuş bir Saadet partisi vizyonda. Görevi müslümanları bölmek. Ne kadar vatan haini haçlı ve tapınakçılar artığı mason varsa hepsi islama karşı birleşti. Allah'ın da bir hesabı var elbet bakıp göreceğiz.
  Cevapla
 • Mustafa 2 ay önce Şikayet Et
  ne utanmaz adamsin sen ya. Sakalini kes
  Cevapla
 • Deniz 2 ay önce Şikayet Et
  Rahmetli Erbakan Hocamız mezarından kalkıpta partisinin sol marjinal bir yapıya büründüğünü görse, kahrından tekrar ölürdü.
  Cevapla
 • bakı 2 ay önce Şikayet Et
  hadı bu temel neyse nuna ınanıp hala saadet dıyen alnı secdeye gıden muslumanlara yanarım ben RAHMETLI ERBAKAN donemı bıtıı uyanın ha chp ha saadet yazık yakında bırlesırlerse sasırmam
  Cevapla
 • Muammer 2 ay önce Şikayet Et
  Temel emmi,dinine imanına,Allah'ına kitabına bir yemin et bu konuşmalar benim dünkü düşüncelerimdi diye. Yoksa fetönün elinde seninde mi kasetin var.Seni gidi seni.Hiç mi aynaya bakmıyorsun,hiç mi utanmıyorsunuz yahu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD savaş gemisine iniş yaptığı sırada düşen askeri uçağın görüntüleri ortaya çıktı
Türkiye'nin iadesini istediği Amineh Kakabaveh, İsveç'te kriz çıkardı