Bülent Arınç şaşırtmadı! Yine muhalefetin yanında saf tuttu!

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis kararıyla ilgili açıklamada bulundu. Yine muhalefetin yanında duran Arınç, Kaftancıoğlu'na destek verdi.

Bülent Arınç şaşırtmadı! Yine muhalefetin yanında saf tuttu!
Bülent Arınç şaşırtmadı! Yine muhalefetin yanında saf tuttu!
GİRİŞ 13.05.2022 20:29 GÜNCELLEME 13.05.2022 23:57
Bu Habere 526 Yorum Yapılmış

Yargıtay, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında kararını verdi. Kaftancıoğlu'nun 3 davadan aldığı cezaları onayan Yargıtay, 2 davayı ise düşürmüştü.ARINÇ YİNE MUHALEFETİN YANINDA DURDU

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verdiği onama kararları sonrası Twitter'dan paylaşım yaptı.

Arınç, Kaftancıoğlu'na desteğini açıkladı.

Bülent Arınç açıklamasında, "Milletimizin ivedilikle ihtiyaç duyduğu şey; adaletin günlük siyasi çekişmelere konu edilmesinden kurtarılarak yeniden sağlam temellere oturtulmasıdır. Eğer ülkemizde bir beka problemi söz konusu ise problemin kaynağı milletimizin bu ihtiyacında aranmalıdır." dedi.
 

Canan Kaftancıoğlu'nun terörist sevici paylaşımları unutulmadıCanan Kaftancıoğlu'nun terörist sevici paylaşımları unutulmadı

Arınç yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

Yasama ve yürütmenin yanında üçüncü erk olarak yer alan yargının en temel görevi; hiçbir tesir altında kalmadan, bağımsızlık ve tarafsızlık prensibine yaslanarak, milletimizin vicdan terazisine uygun kararlara imza atarak adaleti hayata geçirmektir.

İfade özgürlüğü; Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve anayasamız tarafından güvence altına alınmıştır. Demokrasinin tekâmülü ve bir toplumun olgunlaşması ancak bu hürriyete gösterdiği saygı ve hoşgörü oranında mümkündür.

Beyan edilen fikirler beyan eden kişinin dışındaki toplumsal kesimlerin, siyasi iradenin hoşuna gitmese dahi ifade özgürlüğünün kısıtlanamayacağı da geçmişteki birçok AİHM, Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay kararlarıyla içtihat haline gelmiştir.

Bir dönem çeşitli vesayet odaklarının etkisi altındaki yargı tarafından mağdur edilen bizlerin hikayeleri hafızalarda tazeliğini korurken, dünün mağdurlarının mağrur ifadelerle yaşanan hukuksuzluklara gözünü yumması kamu vicdanını yaralamaktadır.

Milletimizin ivedilikle ihtiyaç duyduğu şey; adaletin günlük siyasi çekişmelere konu edilmesinden kurtarılarak yeniden sağlam temellere oturtulmasıdır.

Eğer ülkemizde bir beka problemi söz konusu ise problemin kaynağı milletimizin bu ihtiyacında aranmalıdır.

MUHALEFETİN MAĞDURUİYET ALGISINA BİR DESTEK DE ÇELİK'TEN!

Eski Bakan Hüseyin Çelik de Canan Kaftancıoğlu'na desteğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Çelik,  "Türk Siyasi tarihi, siyasetçilerin ya asker sopasıyla ya da yargı sopasıyla tedip edilmesinin ibret dolu örnekleriyle doludur. Zaman, bu çabaların hep ters teptiğini göstermiştir. Sayın Kaftancıoğlu'nun siyasi çizgisinin hep karşısında oldum ancak son karar çok yanlış olmuştur." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 526
 • Yazar 1 yıl önce Şikayet Et
  Arın ç sen bu memleketin neresindedir evliyalarlmı yoksa bölücülerlemi nasıl birinsansınız akşam başka sabah başka sınız
  Cevapla
 • dadaş 1 yıl önce Şikayet Et
  bunlar vatan haini
  Cevapla
 • sezayi 1 yıl önce Şikayet Et
  ak partinin ip parti başkanı akşener versiyonu olma cabası arınç çıkışları.bu ilkede bir adet kılıçdaroğlu var ikinciye ihtiyaç yok.zamanda kalmadı.
  Cevapla
 • yazıcı 1 yıl önce Şikayet Et
  Eğer sşyasetçi kimliği ile kınuşuyor ise chp ye katulmalı hukukçu kimliği ile kınuşuyor ise cğnbesini giyip savunsun kaptanoğluyu
  Cevapla
 • yazıcı 1 yıl önce Şikayet Et
  Sürekli muhalif tarafa şirinlik yapıyor al cübbeni git arkadaş altılı ganyan her meşrepten alıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail devlet televizyonu duyurdu! Netanyahu Refah saldırısını erteledi
Antalya'daki teleferik faciasının yeni görüntüleri ortaya çıktı: Halat kopuyor halat!