Maltepe Belediyesi'ndeki rüşvet skandalında yeni gelişme: Rüşveti paylaşamadılar

Maltepe Belediyesi'ndeki rüşvet operasyonunda şüphelilerin para kavgası telefon tapelerine yansıdı. Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Battal’ın özel kalemi Seval Arslan'ın hakaret içeren konuşmaları ortaya çıktı.

GİRİŞ 29.05.2022 09:49 GÜNCELLEME 29.05.2022 10:22
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

CHP’li Maltepe Belediyesi’ne yönelik rüşvet operasyonunun detaylarına ulaşıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Battal, Battal’ın özel kalemi Seval Arslan, eski Maltepe Tapu Müdürü Yılmaz Ceyhan ve belediye çalışanı Ferhat İşsever’in kendi aralarında yaptığı konuşmalar, rüşvet çarkının nasıl işlediğini ortaya koydu. Rüşvet havuzunda toplanan paralardan “borç” diye söz eden belediye çalışanlarının, paraları kendi aralarında bölüştüğü, paylaşımın Haydar Battal'ın koordinesinde yapıldığı tespit edildi. Mali Şube polislerinin tespitlerine göre, rüşvet paraları eşit şekilde bölüştürülmediği için bazen sorun yaşanmış.

PARANIN BAŞINDA BATTAL VAR

Banka hesabına yatırılacak rüşvet parası, belediye çalışanı Ferhat İşsever tarafından “yardım” olarak nitelendirilirken, alınan rüşvetin eşit şekilde dağıtılmadığı ve bu nedenle sorun yaşandığı da şüphelilerin kendi aralarında yaptıkları konuşmalara yansıdı. Battal’ın özel kalemi Seval Arslan’ın, gelecek rüşvet parası için görüştüğü kişiyle “Niye o kadar az?”, “Hayır ya, gelen para fazlaydı”, “Kapatsana ya... Ben Haydar başkana yazacağım, kapat!” diye paylaşımdan rahatsız olduğu konuşmalar yaptığı tespit edildi. Arslan’ın konuştuğu kişi ise “Tamam üçe böl demiş Haydar başkan, gerizekalı dur! WatsApp’tan arayayım” sözleriyle, taksimin Haydar Battal koordinesinde yapıldığını ortaya koydu.

ZABITAYA EŞOFMAN BİLE İSTEMİŞLER

Belediye çalışanları, usulsüz işlemler karşılığında rüşvet olarak sadece para almamış. Bir öğrenci yurdunun yapımında ruhsat karşılığında belediyede görevli tüm zabıta personeline eşofman istenmiş. Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Battal ile H.A.T. arasında geçen konuşmada, yurt ve kahvehaneye usulsüz bir kapı açılmak istendiği, kapı açılması halinde yurt ruhsatının iptal edileceği belirtilerek duruma çözüm aranıyor. Battal’la konuşan H.A.T.’nin, “Normal ruhsatını aldı zaten. Ruhsatını alana kadar zabıtaya eşofman bile istediler. Onları hiç söylemiyorum” şeklindeki sözleri dikkat çekti.

Bir rüşvet operasyonu da Maltepe Belediyesine: Üst düzey isimler için gözaltı kararıBir rüşvet operasyonu da Maltepe Belediyesine: Üst düzey isimler için gözaltı kararı

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 39
 • yazıcı 1 yıl önce Şikayet Et
  Atatürk sermayesini bir şişe şaraba saranlardan bu ülkeye fayda gelmez sahtekarlar yalancılar düşün bu milletin yakasından.
  Cevapla
 • T T 1 yıl önce Şikayet Et
  Yüce rabbim bunlara uyuz versin kaşınacak tırnak vermesin
  Cevapla
 • yazıcı 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah korkusu yok edep yok haya yok ahlak yok neden rüşvet almasınlarki laikliğin ilk şartı rüşvet almak içki içmek yalan söylemek tersini yapsalar şaşırırdık.
  Cevapla
 • meraci83 1 yıl önce Şikayet Et
  Büyük şehirleri aldıklarında böyle rüşvet çarklarını işleten bir zihniyetin mazallah hükümet olduklarında neler neler yapacaklarını hiç tasavvur edebiliyor musunuz?
  Cevapla
 • palulu 1 yıl önce Şikayet Et
  dinlemedeki gorevlileri takip edin cok is ceviriyorlar vallha billaha dikkar ozellikle isranbul narco
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Şimşek'ten 'Erdoğan' açıklaması: 'İtibar etmeyiniz'
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kılıç, ABD'li heyeti kabul etti