Mustafa Destici'den asgari ücret açıklaması!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Yılbaşında enflasyon yüzde 30 açıklandı, asgari ücrete yüzde 50 verildi. Bugün enflasyon yüzde 70. Aradaki bu yüzde 20 fark verilmelidir ve inşallah verilecektir." dedi.

Mustafa Destici'den asgari ücret açıklaması!
Mustafa Destici'den asgari ücret açıklaması!
GİRİŞ 19.06.2022 18:45 GÜNCELLEME 19.06.2022 18:47
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Büyük Birlik Partisi’nin ilçe kongresine katılan Genel Başkanı Mustafa Destici, partililer tarafından kongre salonunun önünde karşılandı. Kongrede konuşan Destici, pandemiyle birlikte dünya çapında yaşanan işsizlik ve ekonomik krizin Türkiye’yi de etkilediğini söyledi.

Destici, "Pandemiyi atlattığımız gibi bunu da birlikte atlatacağız. Milletçe birlikte atlatacağız. Sen, ben demeden biz diyerek milletçe birlikte atlatacağız ve inşallah hem ülkemizi hem milletimizi hep birlikte düzlüğe çıkaracağız." dedi.

‘ESAS SIKINTIYI ÇEKEN EMEKLİLER, KÜÇÜK ÇİTFÇİ, EYT'LİLER'

Yaşanan kriz ortamında zenginlerin zenginleşmeye devam ettiğini ancak asıl sıkıntıyı dar gelirlilerin çektiğini ifade eden Destici, "Esas sıkıntıyı çekenler, asgari ücretliler, düşük maaşlı emekliler, küçük çiftçimiz, EYT’liler, işsizler ve biz bu kesimlere el uzatacağız. Bu saydığım kesimlerle ilgili yılbaşında yapıldı, önümüzdeki temmuz ayında da ciddi iyileştirmeler yapılacak. Yılbaşında enflasyon yüzde 30 açıklandı, asgari ücrete yüzde 50 verildi. Bugün enflasyon yüzde 70. Aradaki bu yüzde 20 fark verilmelidir ve inşallah verilecektir. Düşük maaş alan emeklilerimizle ilgili bir düzenleme yapıldı ama yeterli mi yetmez. Bir iyileştirme daha yapılmalı ve bunun üstüne enflasyon farkı da artı olarak verilmelidir." diye konuştu

"CUMHUR İTTİFAKI PROTOKOLÜNDE İLAYI KELİMETULLAH YAZIYOR"

Dış güçlere karşı mücadelenin devam ettiğini vurgulayan Destici, Türkiye’nin Libya, Azerbaycan, Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyi gibi birçok noktada olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

"Dünyanın hangi noktasında olması gerekirse Türkiye orada. Niye orada, çünkü Türkiye’yi Cumhur İttifakı yönetiyor. Çünkü Cumhur İttifakı’nın protokolünde ne yazıyor? İlayı Kelimetullah yazıyor. Bunu başka iktidarın protokolünde göremezsiniz, çünkü ittifakın içinde bile buna karşı çıkanlar var. Daha önemlisi bunu niye yazamazlar? Masanın her ne kadar üstünde gözükmese de masanın altında olan resmi olarak ittifak masasında olmasa da fiili olarak masada olan PKK’nın uzantısı HDP var. Buna bile gerek yok. CHP’nin içinde olup da HDP düşüncesinde olan milletvekilleri var, sözcüler var."  

Genel Başkan Destici, düzenlenen ilçe kongresinin ardından kentte esnaf ziyaretinde bulundu.

KAYNAK: DHA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 6
 • Ersinn 1 yıl önce Şikayet Et
  sayin cumhurbaşkanımız seçim kaybedecegimi bilsem yinede eyt yi cikartmam demişti
  Cevapla
 • Mehmet Doğan 1 yıl önce Şikayet Et
  Teşekkürler Sayın Başkan ! İnşaallah bekliyoruz.
  Cevapla
 • Yıldırım 1 yıl önce Şikayet Et
  Eyt ve küçük çiftçiye dair sözleriniz. Güzel de sayın Başkanımıza söyleseniz olmaz mı ayrıca Asgari ücretli ile yüzde 20 zam yanlış herşey 100de yüz artmış asgari ücret 6bin den aşağısı çocuğunu okutan veliler içşn düşünün bakalım
  Cevapla
 • İstanbullu 1 yıl önce Şikayet Et
  İşte bu İlayı Kelimetullah. Kâfirlerin, Zalimlerin, hainlerun ve sapıkların en büyük korkusu .
  Cevapla
 • Ercan akparti li 1 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun başkanım Cumhur ittifakına yakışıyorsunuz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Netanyahu'ya 'savaş durursa hükümeti dağıtırız' tehdidi! Al birini vur ötekine...
Başkan Özlü Haber7'ye konuştu: İsrail ürünlerine yasak getirdik!