Kılıçdaroğlu: CHP milliyetçi mi diyorlar, evet milliyetçi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun'da partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, CHP'ye yönelik "milliyetçi değil" eleştirilerine cevap verdi, "CHP'nin altı okundan biri milliyetçiliktir" dedi.

Kılıçdaroğlu: CHP milliyetçi mi diyorlar, evet milliyetçi
Kılıçdaroğlu: CHP milliyetçi mi diyorlar, evet milliyetçi
GİRİŞ 06.09.2022 13:49 GÜNCELLEME 06.09.2022 15:10
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun'da partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bu ülkede başbakanlar idam edildi, gençlerimiz idam edildi. İnsanlar sağcı-solcu oldukları için birbirlerini öldürdü. Şimdi yeni bir kamplaşma süreci başlatılmak isteniyor. Sakın ola ki kamplaşmayın.

Bu ülkeyi kuranlar 'köylü milletin efendisidir' dedi. Yani alın teri dökenler bu milletin efendisidir. 

Buradan size sitemim var. Verilen sözü tutmuyorsa o iktidarı değiştireceksiniz. O zaman Giresunlu kardeşlerim biz de şunu düşünürüz: Siyasetçi verilen sözü arkasından tutmuyorsa, benden oy istemeye gelince şunu soracağım: Sen fındık fiyatını ne yaptın, yol için söz vermiştin ne oldu? Bunları ne yaptın, ben de sana oy vermeyeceğim.

Bazen diyorlar CHP milliyetçi mi? CHP'nin altı okundan biri milliyetçidir. Ve biz fındığı yabancı üreticiye peşkeş çekmeyiz. İşte milliyetçilik budur. 

Çiftçilerin ve esnafın aldıkları kredilerin faizlerini iktidar olursak bir hafta içinde tamamen sileceğiz. Pandemi döneminde adam dükkan bile açmadı. Dolayısıyla onu çözeceğiz.

Kırsalda kimse kalmadı. Giresun'da bir daha söz vereyim: Kırsalda çalışan kadınlar ve gençlerin sosyal güvenlik primlerini emekli olana kadar ödeyeceğiz.

Bunları nasıl yapacaksın, para var mı diye soruyorlar. Para var. Önemli olan parayı nereye harcayacağın. 

Nasıl olursa Giresunlular çantada keklik. Ben bunlara gelirim palavrayı atarım, bunlar da oy verir. Sizden istirhamım, vatanınızı seviyorsanız artık yalana dur demenin zamanı geldi. 

İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 4
 • Eyüp 3 ay önce Şikayet Et
  Ağam bizle eğleniy
  Cevapla
 • şenol Altaş 3 ay önce Şikayet Et
  bü ülkede başbakanlar idam edildi diyor. menderes i asan sizin partiydi.
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Tersine her dedikleri
  Cevapla
 • BOZOK 3 ay önce Şikayet Et
  Ben o zaman milliyetci olamadım gitti demek ki.Eğer Milliyetcilik terörist demirtaş ve kavalanın neden içerde olduğunu sorgulamak sa ,khk lıları affetmekse,abd lerden ab lerden sözde demokrasi dilenmek se,ülkem hakkında almanyalarda vs yerlerde can ve mal güvenliği yok gitmeyin demek se,attığı atacağı adımın icazetini ingiltere,fransa,abd elçilerin den almaksa,dış politikayı başka devletlerin çıkarına göre düzenleme vaadinde bulunmak sa,terörle mücadele için yapılan sınır ötesi operasyon tezkeresine hayır demek se,yapılan yatırımları durdurmak la tehdit etmek se siz den iyi milliyetci yok o zaman.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika... Rekabet Kurumu "zincir market sahiplerinin savunmasını aldı! Bomba açıklama
EYT'de yaş sınırı olacak mı? Uzman isimler açıkladı