Bakan Yanık'tan Kılıçdaroğlu'na: Alkış tuttuğunuz o karanlık günler son buldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık Türkiye'de başörtüsü sorunu olduğunu iddia eden Kılıçdaoğlu'na başörtülülerin ayrımcılığa maruz kaldığı CHP zihniyeti dönemini hatırlatarak "Alkış tuttuğunuz o karanlık günler son buldu" dedi.

Bakan Yanık'tan Kılıçdaroğlu'na: Alkış tuttuğunuz o karanlık günler son buldu
Bakan Yanık'tan Kılıçdaroğlu'na: Alkış tuttuğunuz o karanlık günler son buldu
GİRİŞ 04.10.2022 09:55 GÜNCELLEME 04.10.2022 10:00
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

Daha önce ''Türban bir metrekarelik bez barçasıdır" diyerek İslam'ın emrini aşağılayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı video paylaşımında başörtüsü hakkında TBMM'ye kanun teklifi sunacaklarını açıklayarak "Kadınlara giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Bu hakkı yasal güvenceye alacağız. Bunu bir tartışma konusu olmaktan tümüyle çıkartacağız." dedi.

BAKAN YANIK: ALKIŞ TUTTUĞUNUZ O KARANLIK GÜNLER SON BULDU

Bakan Yanık Kılıçdaroğlu'nun ikiyüzlü yaklaşımını eleştirerek "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yine ülke gündemini geriden takip etmeye devam ediyorsunuz. Kadınların kılık ve kıyafetlerinden ötürü ayrımcılığa maruz kaldığı ve sizlerin de o dönem alkış tuttuğunuz o karanlık günler hamdolsun ki AK Parti iktidarları döneminde son buldu." ifadelerini kullandı.

CHP BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI İÇİN AYM'YE BAŞVURMUŞTU

Kadınların giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkarmayı amaçladıklarını belirten Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri, kendisinin de dahil olduğu, başörtüsünün kamuda yasaklanması için partisinin kurmaylarıyla Anayasa Mahkemesi'ne yaptıkları başvuruyu hatırlattı.

İLKOKULDA BAŞÖRTÜSÜ SERBESTLİĞİNE DE KARŞI ÇIKMIŞTI

Nitekim Kılıçdaroğlu, 2010'da AK Parti'nin, başörtüsünün ilkokullarda da serbest olması için başlattığı çalışmayı eleştirerek, sosyal medya hesabında şu ifadelere yer vermişti:

"Sonunda ilkokulda başörtüsü de olacak. Döndük yine ilk noktaya çağdaşlık ödülü alındı, kafa yine aynı kafa :)"

KILIÇDAROĞLU BAŞÖRTÜLÜLERE SORUŞTURMA AÇMIŞTI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 1998 senesinde SSK Genel Müdürlüğü görevindeyken başörtülü çalışanlar hakkında soruşturma başlatMIŞTI. Kılıçdaroğlu'nun o dönem yaptığı açıklama şöyle:

Başbakanlık genelgeleri doğrultusunda personelimizden kılık kıyafet yönetmeliğine uymasını istiyoruz. Personelin birçoğu türbanını çıkarırken, bir kısmı türban üzerine peruk takmaya başladı. Mahkeme kuralları var. SSK avukatları da bu kurallara uymak zorunda. Türbanla duruşmalara girme konusunda ısrar etmeleri ve mahkemeye girememeleri üzerine, görevlendirildikleri davalar tehlikeye giriyor. 

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 58
 • mekan34 2 ay önce Şikayet Et
  chp oy almak için yapmayacaği haınlık yalan sahtekarlık yokdur dikkat edin oyuna gelmeyın
  Cevapla
 • Numan 2 ay önce Şikayet Et
  Son yıllarda herkesin gördüğü üzere maalesef, İslamın bir emri olan başörtüsü modalaştırıldı. Yazımı okuyanlar affetsin ama günümüzün kapalı bayanlarının oldukça ezici bir çoğunluğu başında örtü, altında daracık tayt veya pantolonla tesettürlü olduklarını zannediyor. Kılıçdaroğlu başörtüsünün amacının artık unutulduğunu anladığı için başörtü takılmasında bir mahsur görmüyor olacak ki böyle bir siyasi hamleye kalkıştı.
  Cevapla
 • NAİL ERDOĞAN 2 ay önce Şikayet Et
  saçmalamışın ismail isimli kullanıcı örtünmek Allah ın emri yazdıklarını beyninde tart
  Cevapla
 • çilingir 2 ay önce Şikayet Et
  öncede tersi için alkış tutuyordunuz bu ne iki,yüzlülük böyle pkk sevicileri sizden hayır gelmez.
  Cevapla
 • Haber7 okuru. 2 ay önce Şikayet Et
  Son buldu madem niye Allah'ın günü konuyu açıp duruyorsunuz. Ya son bulsun istemiyorsunuz. Ya da son bulmadı. Bay kemalin bu girişimi sorunu kökünden çözmüş olur işte. Destek verin bitsin bu meselemiz. Artık zırt pırt ağır sorunlarımızın önüne geçirmezsiniz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Avrupa Konseyi'nden Türkiye'ye küstah Selahattin Demirtaş çağrısı
Öztürk Yılmaz’ı bıçaklayan saldırganın ifadesi ortaya çıktı