Fuat Oktay: Bunu yapan cezasına katlanır!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın gözaltına alınmasına yönelik eleştirilere yanıt verdi.

Fuat Oktay: Bunu yapan cezasına katlanır!
Fuat Oktay: Bunu yapan cezasına katlanır!
GİRİŞ 27.10.2022 06:26 GÜNCELLEME 27.10.2022 06:28
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Oktay, "Ne hikmetse bazı hatiplerin insan hakları gönüllüsü diye masum göstermeye çalışarak savunduklarının evinden, arabasından mermiler, fişekler, örgüt dokümanları çıkıyor. Şirin göstermeye çalıştıklarınız, milletimizin bağrından çıkan şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimizi akıldan, izandan uzak şekilde hedef alıyor" diye konuştu.

Terör propagandası yapanların hukuk çerçevesinde cezasına katlanacağını belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı, "Kimse kahraman ordumuzu ordumuzun şanlı mücadelesini karalamaya, terörle mücadelesine leke sürmeye cüret edemez" dedi.

"BU SON BÜTÇEMİZ OLMAYACAK"

Oktay, muhalefetin milletvekillerinin "2023 yılı Merkezi Bütçe Kanun Teklifi iktidarın hazırladığı son bütçe olacak" sözlerine de yanıt verdi.

2023 bütçesinin AK Parti iktidarının son bütçesi olmadığının görüleceğini dile getiren Oktay, "Sadece bu dönemin son bütçesi. İnşallah gelecek yıllarda da yine Cumhur İttifakı olarak bu bütçeleri sunmaya devam edeceğiz. Milletimiz 15 seçimde olduğu gibi yine sizlere de bizlere de aynı mesajı verecek; 'durmak yok, yola devam' diyecektir. Yani sizin hayal görmeden önce bir aday belirlemenizde fayda var diye düşünüyorum" diye konuştu.

KAYNAK: AA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 2
  • Ergin 10 ay önce Şikayet Et
    Allah bu hainlere fırsat vermesin
    Cevapla
  • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
    aralarından en iyi vatan haini mi bulmaya çalışıyorlar yoksa kandilden yada ağa babaları bulup gönderecek vali adayını onlar alışkın bu ülkeyi bir vali tayin ederek yönetmeye
    Cevapla
DİĞER HABERLER
BES'te kısmi ödeme dönemi: Resmi Gazete'de yayımlandı
Faik Öztrak'tan, CHP kongrelerindeki kavgalar hakkında tuhaf sözler: Uygar tartışmalar