CHP'li emekli Amiral Ertürk'ten HDP'ye ve Demirtaş'a güzelleme!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, 'Hesap zamanı!' diyerek duyurduğu 'Pençe-Kılıç' operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulunan CHP'li emekli Amiral Türker Ertürk, HDP'ye ve Selahattin Demirtaş'a övgüler yağdırdı.

GİRİŞ 22.11.2022 02:18 GÜNCELLEME 22.11.2022 02:23
Bu Habere 636 Yorum Yapılmış

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 'Hesap zamanı!' diyerek duyurduğu 'Pençe-Kılıç' harekatında şimdiye dek 89 hedef imha edildi. Terör yuvalarının yerle bir edildiği operasyonlar devam ederken Halk TV yayınına katılan CHP'li emekli Amiral Türker Ertürk, HDP'ye ve Selahattin Demirtaş'a övgüler dizdi. Demirtaş'ın Türkiye için bir şans olduğunu ileri süren Ertürk, hükümeti hedef alarak "Bu iktidar bu şansı yok etmeye çalışıyor." dedi.

HDP'YE VE DEMİRTAŞ'A ÖVGÜLER

Ertürk şu ifadeleri kullandı:

"Öncelikle Selahattin Demirtaş'ın Türkiye için bir şans olduğunu düşünüyorum. Selahattin Demirtaş niye şans Türkiye için? HDP'nin Türkiye'nin partisi olma yolunda ciddi hamleler yaptı. Bundan sonra da yapabilir bunun emarelerini görüyorum. Şimdi zaten biz halk olarak ne istiyoruz? HDP istiyoruz ki Türkiye'nin partisi olsun.

DEMİRTAŞ KONUSUNDA İKTİDARI HEDEF ALDI

Tabii ki Selahattin Demirtaş'a HDP'nin yöneticilerine bu konuda büyük sorumluluklar düşüyor ama biz de düşüyor. Bakınız biz de onlara doğru adım atmalıyız ki onlar da Türkiye'nin partisi olma yolunda adım atsınlar. Bu iktidar bu şansı yok etmeye çalışıyor. Niçin? Çünkü bugün Kürt oyları üzerinde belirleyici olan Selahattin Demirtaş."

Enes Kılıç Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Enes Kılıç
YORUMLAR 636
 • Batmanlı 2 ay önce Şikayet Et
  Acilen rütbesi geri alınmalı,böyle kişiler Türkiye cumhuriyetinin Askeri olamaz,soyu araştırılmalı,adının başındaki sıfat kaldırılmalı..
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 2 ay önce Şikayet Et
  Amiral ERTÜRKKK?! çok iyi bilir kiii "DENİZ KUVVETLERİNİN TÜM GEMİLERİNDE BULUNAN DİREKLERİN TEPESİNDE KUR'AN BULUNMAKTADIR".. Bu bayatlamış/ köhneleşmiş 28 şubat "balans ayarı yaptık" şeklindeki elit ve dış mihraklara hizmet eder bir zihniyetin hala canlandırılmaya çalışılması manidardır. Geçmişte bu hatalar nedeniyle TSK halkla bağı zayıflamıştır. Bağrından çıktıkları milletin tepesinde boza pişirir şekilde, akıllarınca kendilerini "Aydın sanan" entel dantel bu kişilerin artması dikkat çekicidir. "Sınırımızda LAİK PYD olsun" diyen İsrail'in hamur bayramını kutlayan böyle emeklilerin konuşmaları nedeniyle de TSK yara almaktadır.
  Cevapla
 • hadi la 2 ay önce Şikayet Et
  yazık yazık yıllarca beslemiş durmuşuz
  Cevapla
 • mersinli mimar 2 ay önce Şikayet Et
  CHP milli güvenlik sorunudur nekadar sebateis var hepsi orda..
  Cevapla
 • YILDIRIM 2 ay önce Şikayet Et
  SELO'nun, dikeceği APO teröristinin heykelinin yanına bu ErTÜRK isimli TÜRK isimi arkasına gizlenmiş, terörist güzellemesi yapan şahsın heykelini de APO'nun heykelinin yanına APO'nun gizli destekçisi diye dikse iyi olur. Zira oda APO nun heykelini dikmek gerek demeye getiriyor, ama diyemir o kadarını, tabi şimdilik.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Adıyaman Belediyesi’nin merkez binası yerle bir oldu! Haber7’ye ilk açıklama
Meteoroloji kötü haberi duyurdu! Deprem bölgesindeki 10 ilde 5 gün boyunca...