'CHP'nin paşası' sanki elin maşası… Türker Ertürk'ten Türk SİHA'larına bir iftira daha!

Dünya harp paradigmasını değiştiren Türk SİHA’larından hazımsızlık duyan CHP Üyesi Emekli Amiral Türker Ertürk, hadsiz sözlerine bir yenisini daha ekledi. Ertürk'ün Bayraktar SİHA'ları hedef aldığı iddialar yalan çıktı.

'CHP'nin paşası' sanki elin maşası… Türker Ertürk'ten Türk SİHA'larına bir iftira daha!
'CHP'nin paşası' sanki elin maşası… Türker Ertürk'ten Türk SİHA'larına bir iftira daha!
GİRİŞ 15.06.2023 18:10 GÜNCELLEME 15.06.2023 18:30
Bu Habere 348 Yorum Yapılmış

Eski Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu Türker Ertürk’ün skandalları bitmiyor.

SİHA'ları hedef alması tepki çekti! İşte Türker Ertürk'ün kabarık siciliSİHA'ları hedef alması tepki çekti! İşte Türker Ertürk'ün kabarık sicili

Suriye PKK'sı PYD’nin Türkiye’nin sınır komşusu olmasını isteyen, AK Parti hükümetinin devrilmesi gerektiğini söyleyerek darbe çanakçılığı yapan, terör tutuklusu HDP’li Demirtaş’ın “Türkiye için bir şans olduğunu” savunan, kökü dışarıdaki masonik Lions Kulübü etkinliklerinde boy gösteren ve her defasında Türkiye’nin silahlı insansız hava araçlarını (SİHA) hedef alan Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, aynı üslubunu sürdürdü.

'ELİN OĞLU'

CHP Üyesi Türker Ertürk, yere çakılmış bir İHA fotoğrafı paylaşarak Bayraktar SİHA’yı kötülemeye kalktı. Ertürk, 15 Haziran’da yaptığı paylaşımda “Gerçekler Türkiye’de anlatılandan çok farklı. Bayraktar TB-2’lerin Rusların hava savunma sistemleri karşısında başarı şansı yok, 100’den fazlasını düşürmüşler. Yandaşlar bunu yazmaz ama elin oğlu yazıyor.” ifadelerini kullandı. Ertürk, “eurasiantimes.com” uzantılı olarak bir de haber linki paylaştı.

Ancak Türker Ertürk’ün paylaştığı fotoğrafın 4 yıl öncesine ait olduğu üstelik Libya’da çekildiği ortaya çıktı.

Yalanı ifşa olan Ertürk’ün, Rus savunma sistemlerinin Türk İHA’larını düşürdüğü iddiasına dayanak olarak paylaştığı haber sitesinde ise, “Ukrayna Hava Kuvvetleri, Kiev üzerinde kendi Bayraktar TB-2 İHA’sını vurdu” ifadelerinin kullanıldığı belirlendi.

 

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Şefi
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 348
 • Ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  Elin oğlu neyin ne olduğunu biliyor da sen neyin nesi oluyorsun onu bilmiyoruz. Biz düşmanlara çaktıkça acısı sizin mahalleden geliyor, aranızda kan bağı mı var?
  Cevapla
 • medo 6 ay önce Şikayet Et
  Bu zihniyet bu memleketin hayrına yapılan her işe karşı çıkmıyor mu. Yola, köprüye, hava alanına, arabaya, uçağa, gaz petrol aramasına. Bizde kaybettiğimiz milyonlarca metre kare toprağa rağmen, elimizde kalanı kurtardık diye bayram yapıyoruz. Halbuki ona da işte bunlar gibi kendi adamlarını yerleştirip gittiler. Bu memleket bunlardan temizlenmeden asla selamate çıkmaz.
  Cevapla
 • Fatih 8 ay önce Şikayet Et
  Klasik CHP zihniyeti işte. Niye şaşırıyorsunuz ki
  Cevapla
 • Şenol 8 ay önce Şikayet Et
  Bu emekli maaşı aliyormu alıyorsa kesin maasini
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Bunlar abd İsrail köpeği bunu Türk milleti biliyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tanju Özcan'dan İYİ Parti'ye "oyları bölüyor" suçlaması! CHP'nin oy oranı...
Ödemeler tek tek açıklandı: İçinde ev alacaklara 500 bin TL'lik yardımı da var!