İmzalar atıldı! Erdoğan: Hemen yarın inşaya başlıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te depremzedeler için kurulan konteyner kenti ziyareti sonrasında açıklama yaptı.

GİRİŞ 21.02.2023 19:45 GÜNCELLEME 21.02.2023 22:35
Bu Habere 146 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gaziantep'te depremzedeler için kurulan konteyner kenti ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’in İslahiye ilçesindeki konteyner kenti ziyaret etti. Erdoğan, şehir merkezlerinde inşa edilecek 200 bin konuttan jeoloji ve zemin etütleri tamamlanan yerlerdeki ilk sözleşmeleri imzaladıklarını söyledi. 

Cumhurbaşkanı, "Nurdağı'nda 456, İslahiye'de 399, Kilis merkezde 645 ve Adıyaman Kahta'da 287 olmak üzere toplam 1797 konutun inşa süreci hemen yarın başlıyor." açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Be ahlaksız! Bu yenilir yutulur bir şey değilCumhurbaşkanı Erdoğan: Be ahlaksız! Bu yenilir yutulur bir şey değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan yüreklere su serpecek yeni kararı duyurdu!Cumhurbaşkanı Erdoğan yüreklere su serpecek yeni kararı duyurdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'te afet bölgesinde şu açıklamalarda bulundu:

"ALTYAPIDA SIKINTI KALMADI"

Tüm İslahiyeli vatandaşlarıma öncelikle geçmiş olsun dileklerimi ifade ederken, tüm ebediyete uğurladığımız kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. Hem acınızı paylaşmak, hem de deprem sonrası yürütülen çalışmaları yerinde görmek amacıyla bugün aynı zamanda İslahiye'ye gelmiş bulunuyoruz.

İslahiye, Gaziantep'in ilçeleri arasında depremden en olumsuz etkilenen yerleşim birimlerimiz arasında yer alıyor. İlçemizde bulunan 31 seyyar mutfağımız vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Elektrik ve su altyapısı konusunda herhangi sıkıntı kalmadı.

Doğalgazla ilgili sorunları çözüme kavuşturmak için gayret ediyoruz. Karayolu ulaşımıyla ilgili problem görünmüyor. Barınma başta olmak üzere diğer beklentilere çözüm üretiyoruz. İslahiye'de 2 bin 220 binadaki 4 bin 175 bağımsız bölümün kullanıma uygun olmadığı anlaşıldı.

"200 BİN KONUT İNŞA EDECEĞİZ"

Önümüzdeki 2 ay içerisinde 18 bin 544'ü Gaziantep'te olmak üzere ülkemiz genelinde toplamda 200 bin konutun inşasına başlıyoruz. Köylerimizde de 70 bin yerel dokuya uygun ev, ahır, bahçesiyle konut yaparak hak sahiplerine teslim edeceğiz.

"İLK SÖZLEŞMEYİ İMZALADIK"

Şehir merkezlerinde inşa edeceğimiz 200 bin konuttan jeoloji ve zemin etüdleri tamamlanan yerlerdeki ilk sözleşmeyi imzaladık.

"1797 KONUT İNŞASI YARIN BAŞLIYOR"

Toplam 1797 konutun inşa süreci hemen yarın başlıyor. Hep söylediğim gibi ağırına, hafifine bakmadan şehirlerimizi yeni anlayışla güvenli, huzurlu yerleşim yerleri haline getirmekte kararlıyız. Sıfırdan başlamak suretiyle hem kendimize inanacağız, güveneceğiz, hem de bu binalarda oturanlar özgüven içerisinde otursunlar istiyoruz.

Amacımız deprem konutlarını ve köy evlerini 1 yıl içinde büyük ölçüde tamamlamaktır. İnşallah devlet ve millet elele bu zor günlerin üstesinden geliyoruz. Rabbim bizlere ve aziz milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bir kez daha İslahiye'ye geçmiş olsun diyor, her birinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum, kalın sağlıcakla.

Allah'ın izniyle 1 yıl içerisinde biz bu felaketin üstesinden geleceğiz...

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 146
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Allahın izniyle yaparım dıdiyse yapar ona güvenimiz sonsuzdur Allah yar yardımcısı olsun inşallah
  Cevapla
 • Zafer Demir 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah devletimize zeval vermesin
  Cevapla
 • emirzade 1 yıl önce Şikayet Et
  yaparsa erdogan yapar.yaptiklari yapacağının teminatidir.bu felaketin altından kalkmak heykelcilerin işi değildir. 6 li zavallıların işi hiç değildir.
  Cevapla
 • konuk 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcınız olsun cumhur ittifakı liderleri
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  UMARIM BETON YIĞINLARINDAN VAZGEÇİP müstakil 2 şer katlı evler yapılır türk halkı üretken olur LÜTFEN ARTIK RANTÇILİĞI BIRAKIN bu fırsat 500 yılda bir ele geçer bunuda beton yığınları yaparak harcamayın LÜTFEN insanlar bahçelerinde sebze yetiştirip tavuk besleyebilsin çocuklar toprak ve doğayla içiçe olsun böyle şehirler yapın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika idamı ertelendi: Ölümden 20 dakika ile kurtuldu
ABD askerlerini gönderdiler, Türkiye'yi istiyorlar! Ankara'dan sürpriz hamle...