Fatih Erbakan'dan Saadet Partisi'ne 'miras' tepkisi: Tabela partisine döndüler!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, "Erbakan hocanın mirasına kendileri ihanet etti. Saadet Partisi, izlenen yanlış politikalar dolayısıyla bir tabela partisine döndü." dedi.

GİRİŞ 02.06.2023 16:32 GÜNCELLEME 02.06.2023 17:24
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Haber Global TV'de önemli açıklamalarda bulundu.

Erbakan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

YEREL SEÇİMLER

Yerel seçimlere birlikte gitmeleri avantaj olmaz. Belediye seçimlerinde bir beka meselesi aslında çok da söz konusu değil. Dolayısıyla orada ittifak içerisinde olunması gerekir diye bir düşünce içinde değiliz. Çok daha erken. Yeni hükümetin atacağı adımları değerlendireceğiz. 

KABİNE BEKLENTİSİ

Bizim böyle bir beklentimiz yok. Ancak Cumhurbaşkanımız böyle bir talepte bulunursa bizim yetişmiş arkadaşlarımız var. Milletin faydasına bir iş yapılsın. Hayra vesile olunsun. Ama böyle bir talep yok. Bizim de böyle bir beklentimiz yok. AK Parti ile yaptığımız mutabakat metnindeki ana prensiplere uygun icraatların yapılması ekonomide dış politikada, eğitimde sosyal politikalar alanında. Bunlar yeni kurulacak hükümet tarafından yerine getirilse gayet güzel, zaten milletimizin faydasına bir iş yapılmış olacak. Biz de buna vesile olmuş olacağız. Tabii yanlışlar olursa biz doğruya doğru yanlış demeye devam edeceğiz. Bu yanlışın karşısında da en dik şekilde duracağız. 

"ERBAKAN HOCANIN MİRASI"

Erbakan hocanın mirasına kendileri ihanet etti. Saadet Partisi, izlenen yanlış politikalar dolayısıyla bir tabela partisine döndü. Dördünü toplasan ancak bir puan yapıyor. Gelin Saadet Partisi'ni siz düşünün.

Millet İttifakı'nın dağılmasıyla yeni ittifakların ortaya çıkması mümkün. Millet İttifakı'ndaki çözülme, istifalar yeni ittifakların önünü açabilir. Siyasette 24 saat bile uzun.

Yeniden Refah Partimizi Meclis'e taşıyan aziz milletimize teşekkür ediyoruz.

CHP'nin ittifak ortağı Karamollaoğlu'ndan Fatih Erbakan'a ihanet suçlamasıCHP'nin ittifak ortağı Karamollaoğlu'ndan Fatih Erbakan'a ihanet suçlaması

KAYNAK: HABER7
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 14
 • Muro 10 ay önce Şikayet Et
  Son anda erdoğan denese idi temelin düştüğü duruma düşecek idi eline fırsat geçti sorun çıkarmaz halkın sevgisini kazanır ise mhp gibi belki yükselir herşey çıkar değil
  Cevapla
 • Ahmet Kadri Çelik 10 ay önce Şikayet Et
  Saadetliler hasetlerinden çatlayacaklar. Bu olumsuz yorumları yapanlarda çoğunlukla onlardır. Erdoğanın başarısını yıllardır içlerine sindiremedikleri gibi şimdi de Fatih Erbakan tahammülsüzlükleri had safhada.
  Cevapla
 • haberci 10 ay önce Şikayet Et
  Covid aşısı olanın kuyruğu çıkacak diyen siyasetci. Durum aynen öyle oldu. AKP'nin kuyruğu oldu. kendi parti söylemlerini artık kullanamayacak. :) AKP ne derse onu söyleyecekler.
  Cevapla
 • Salim 10 ay önce Şikayet Et
  Sanane
  Cevapla
 • Abdullah 10 ay önce Şikayet Et
  Yeniden Refahı Milletin Yanısıra Ak Parti Meclise Taşıdı bunuda dillendirin lütfen Yoksa Baraja takılırdınız...
  Cevapla
 • Kartal58 10 ay önce Şikayet Et
  Ak partiyi %3 yakın oyla yukarı çekti psikolojik olarakta üstte çekti Erbakan kendi aday olsa millet ittifakına oy verenlerden bile ilk turda ona vermeyi düşünüyorlardi
  Cevapla
 • Halil Kaleli 10 ay önce Şikayet Et
  Kesinlikle doğru. Düne kadar ateşli bir şekilde Saadet Partisi'ni savunan dostlarımdan çoğunluğu SP'yi bıraktılar, YRP'ye oy verdiler. Bu, Milli Görüş çizgisini Erbakan'ın temsil ettiğinin ispatı. Erbakan da bundan sonra yanlış bir politik taktik izlemezse, gelecekte yıldızı parlayacaktır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ebu Ubeyde: “Düşman Gazze'nin kumlarına saplanmış durumda”
Yunanistan neye hazırlık yapıyor? Neden Demir Kubbe'nin peşine düştü?