Depremzedeleri hedef alan CHP'li Tekirdağ Belediyesinde 3 kişi görevden uzaklaştırıldı

İçişleri Bakanlığı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin seçimden sonra depremzedeler hakkında çıkarma kararı almasına ilişkin soruşturma başlattı. Soruşturma sonucunda belediyede görevli 3 kişi görevden uzaklaştırıldı.

GİRİŞ 05.06.2023 12:50 GÜNCELLEME 05.06.2023 13:05
Bu Habere 109 Yorum Yapılmış

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin seçimden hemen sonra çıkarma kararı aldığı depremzedelere ilişkin İçişleri Bakanlığı tarafından açılan jet soruşturmada; Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı görevden uzaklaştırıldı.

2023 Genel Seçimleri'nden hemen sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin misafir ettiği depremzedeleri çıkarma kararına İçişleri Bakanlığı tarafından açılan jet soruşturma sonucunda belediyede 3 kişi görevden uzaklaştırıldı.

CHP fanatikleri nefreti sandığa taşıdı! Depremzedelere kin dolu sözlerCHP fanatikleri nefreti sandığa taşıdı! Depremzedelere kin dolu sözler

CHP'li Yasemin Fazlaca'dan AK Parti'ye oy veren kiracısına zulüm!CHP'li Yasemin Fazlaca'dan AK Parti'ye oy veren kiracısına zulüm!


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Kurtoğlu ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı İsa Karadağ'ın İçişleri Bakanlığı tarafından açılan soruşturma çerçevesinde görevden uzaklaştırıldığı öğrenildi.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “’Konuyla ilgili müfettişler Tekirdağ’a geldi. Soruşturma devam ederken benim bir açıklama yapmam doğru olmaz. Soruşturmanın sonucunu bekleyelim her şey daha iyi olur. Şu anda soruşturmada ismi geçen isimler görevden alınmadılar. Bu isimler şu anda soruşturma devam edene kadar görevlerinden uzaklaştırıldılar o kadar ama geçici bir süre. Soruşturma sonucuna göre hareket edilecek. Şu anda soruşturma devam ederken bir açıklama yapmam doğru olmaz” dedi.

 

KAYNAK: İHA
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 109
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Depremzadelere yapılanlar insanlık dışı muamele ve ahlaksızlıktır bunun hesabı sorulmalıdır belediye bir Devlet kurumudur kimsenin babasının çiftliği değildir Türkiye bir bütündür iyi günde kötü günde siyaset üstü hareket edilmelidir bölücülük yapanlara insanların onuruyla oyniyanlara en ağır ceza verilmelidir
  Cevapla
 • Dedimbile 3 ay önce Şikayet Et
  Sıradan bir memur karar alacak belediye başkanı bu karara uymak zorunda kalacaksa bu belediyeyi kim yönetiyor ozaman? Besbelli belediye başkanının bu işin başında olduğu tüm Türkiye bu olayı duymuşken belediye başkanına soruşturmada dış kapının mandalı muamelesi soruşturmanın adilane olmadığını gösterir. Bu soruşturmayı açan müfettişlere soruşturulmalı.
  Cevapla
 • Burhan 3 ay önce Şikayet Et
  Peki bunlar bu kararı verirken belediye başkanının haberi yokmuydu . Kendi başlarınamı hareket etdiler.
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Bşbb başkanıda hesap vermesi gerek.
  Cevapla
 • Abdullah 3 ay önce Şikayet Et
  Herkes kanunlar çerçevesinde hesap verecek
  Cevapla
 • Bünyamin Öztürk 3 ay önce Şikayet Et
  Kanunlar senden yana sanki.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Karabağ'daki patlamada ürküten bilanço: Ölü sayısı 125'e yükseldi
Azerbaycan polisi, Karabağ'dan ayrılan Ermeni sivillere su ve yemek ikram etti