Son dakika: Bahçeli'den emekli maaşlarına yeni zam teklifi

Emeklilere yapılan zammın yeterli olmadığını söyleyen MHP lideri Bahçeli, "8 bin TL'lik seyyanen artışın emekli maaşlarına da yapılması gerektiğini" söyledi. Bahçeli ayrıca İsveç'e tepki gösterdi, Türkiye'nin kararına ise destek verdi.

GİRİŞ 11.07.2023 10:37 GÜNCELLEME 11.07.2023 12:00
Bu Habere 926 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

"MHP olarak, TBMM'de görüşülecek kanun tekliflerini tereddütsüz destekleyeceğimizi; vatanımızın ve milletimizin başta deprem olmak üzere farklı sebeplerden kaynaklanan akut ihtiyaçlarının karşılanması için yapıcı ve müspet irademizi göstereceğimizi huzurlarınızda açıklamak istiyorum. 

Siz değerli milletvekillerinden ricam, Genel Kurul çalışmalarına aktif ve eksiksiz şekilde katılmanızdır.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı olarak milletimizin sesine ses, özlemlerine nefes, hedeflerine de beden olmaya her zaman varız ve hazırız. Yeri ve zamanı gelince dost için ölmesini, düşman için dirilmesini biliriz.

Hayat pahalılığı kaderimiz değildir. Kur ve faizdeki oynaklıklar gündemdeki ağırlığını inşallah kaybedecektir.

EMEKLİ MAAŞI ZAMMI TEKLİFİ

Emeklilerimizi yapılan yüzde 25 maaş zammı gördüğümüz kadarıyla makul ve yeterli bulunmamıştır. İlk olarak memur maaşlarına ilavesi planlanan 8 binlik artışın kök ücrete ve aynısıyla emekli maaşlarına da yansıtılması beklentimiz ve talebimizdir.

CHP'de çarşı karışmış, İYİ Parti'de sular ısınmış. Bizi ne ilgilendirir? Yüzde bir alamayan partiler TBMM'de grup kurmuş. Bizimle ne alakası var? Biz, millete bakarız. Biz, devlete bakarız.

İSVEÇ'İN NATO ÜYELİĞİ

Bu ülkenin üyeliğine karşı Türkiye'nin haklı ve meşru itirazları vardır. İsveç'in, terörle arasına mesafe koymaktan ısrarla imtina ettikleri malumdur. 

Türkiye, dayatmaları sineye çekecek kabile devleti değildir. 

Milli varlığımızı doğrudan tehdit eden, kanlı terör örgütlerine kucak açan, bunların terörist devşirmesine kendi başkentinde göz yuman bir ülkeyle bir güvenlik mimarisinin gölgesinde nasıl buluşacağız? Böylesi bir acizliğe nasıl göz yumacağız? Bunu nasıl hazmedeceğiz? Sadece ABD istiyor diye, F-16 ile ilgili tehdit var diye tamam mı diyeceğiz? İsveç, PKK'nın Avrupa'daki mağarasıdır. Kandil Dağı ne ise Stockholm aynısıdır.

İsveç hükümeti bugüne kadarki köhne politikalarından 180 derece dönüş yaparsa, bizim diyeceğimiz bir şey yoktur. İsveç'in dolaylı yollardan NATO korumasına alındığı, ABD'nin Avrupa'daki ana üslerinden birisi olduğu meydandadır. NATO'nun da Türkiye'nin ahlaki ve hukuki tezlerini gözetmesi ihmali ve inkarı olmayan bir sorumluluğudur. 

Bizim NATO'ya bakışımız bellidir. Dünyanın NATO ve ABD'den ibaret olmadığı bilinmelidir. Fakat Türkiye'nin stratejik kararlarının arkasında duracağımızı, ülkemizin çıkarları neyi gerektiriyorsa onun arkasında duracağımızı üstüne basa basa ifade ediyorum.

"TÜRKİYE, OSMANLI'NIN DEVAMIDIR"

Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı İmparatorluğu'nun varisi ve devamıdır. Bir plan mucibince Cumhuriyet'le Osmanlı arasına mayın döşeyenler, Mustafa Kemal'le 2. Abdülhamid arasında nifak ve düşmanlık üretenler, devşirilmiş Haçlı torunları ve tortularıdır.

Türkiye Cumhuriyeti ne kadar bizimse, Osmanlı İmparatorluğu da o kadar bizimdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne kadar milli ve tarihi bir kahramansa, Osmanlı İmparatorluğu'nün tüm padişahları da o kadar milli ve kahramandır."

CUMHUR İTTİFAKI O GÖREVİ YERİNE GETİRİYOR

Bahçeli, grup toplantısından sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. MHP'nin emekli maaşlarına ilişkin çalışması olacak mı sorusuna, "Cumhur İttifakı o görevi yerine getiriyor. Milliyetçi Hareket Partisi olarak ayrı bir çalışmaya gerek yok. Cumhur İttifakı'nı bütün yönleriyle destekliyoruz" karşılığını verdi. 

İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 926
 • misafir 11 ay önce Şikayet Et
  reis 3600 ek gösterge sözü vardı ne oldu
  Cevapla
 • kara 11 ay önce Şikayet Et
  Bugün mecliste ek bütçe görüşülecek. İnşallah emekliler için bir madde eklenir. Memur asgari maaş 22.000 emekli asgari maaş 7.500 üç kat fark var. Emekli asgari maaş en az asgari ücret düzeyinde olması lazım. Unutturmayalım. Gündemde tutalım.
  Cevapla
 • YasinBaba 11 ay önce Şikayet Et
  beğenmeyen memur arkadaşlar özel sektöre gelin buyrun, bekleriz sizide :))
  Cevapla
 • Vatan Evladı 11 ay önce Şikayet Et
  Reis; Devlet Bey'e emekli maaşı üzerinde düzeltilmesi için Recon kesme Hakkı vermiş olduğu bir gerçek gibi geliyor. Devle Bahçeli Bey ve Diğer İttifak ortakları da konuşma karar alma hususta hakkaniyete sahiplerdir? Reis işi Biliyor! Çözülemeyen hiç bir mesele yoktur! İyi ki Cumhur İttifakı İktidar da.
  Cevapla
 • Vatan Evladı 11 ay önce Şikayet Et
  Reis neyi düzeltmedi ki! Düzeltilmesi gereken bir durum var da ! İttifak ortakları kök maaşa değil aldıkları maaşa yedi ila sekiz bin lira arasında zam verilmesini istiyor! DEVLETİ'MİZİN vereceği karara saygılıyız! 7500 Lira maaş /bizlerin maaşları Nisan/ yükseldi! Yüksek maaş alanlara göre çok düşük olduğu günlerde dahi isyan etmedik! İyileştirme olursa seviniriz tabii ki enflas!!!!.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Alman panzeri için ilk temas kuruldu! Transfere yeşil ışık
Son dakika: Konya'dan kahreden haberler! 3 çocuk 4 kişi daha öldü...