Son dakika... Başkan Erdoğan'dan AB'ye tarihi rest: Bunu yapmazlarsa...

Son dakika haberi... Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 28. Dönem 2. Yasama Yılı Başladı. Yeni yasama yılının ilk Genel Kurul Toplantısı’na Cumhurbaşkanı Erdoğan dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 01.10.2023 16:46 GÜNCELLEME 01.10.2023 21:05
Bu Habere 151 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... Yeni yasama yılının ilk Genel Kurul Toplantısı’nda konuşma yapan Başkan Erdoğan, AB'nin ikiyüzlü tutumuna karşı çok sert ifadeler kullanarak net mesajlar verdi.

Erdoğan, "Şayet, bize karşı örtülü bir yaptırım gibi kullandıkları vize dayatması başta olmak üzere haksızlıklarından geri dönerlerse kendi yanlışlarını düzeltmiş olurlar. Yapmazlarsa, siyasi, sosyal, ekonomik ve askeri olarak bizden herhangi bir beklentiye girme hakkını tümüyle kaybederler." dedi.

AİHM'nin skandal kararına ilişkin de konuşan Erdoğan, "Avrupa Konseyi'nin bir kurumu olan AİHM'in verdiği son kararlar adeta bardağı taşıran son damla olmuştur." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde;

Dış politikaya daima çok önem verdik. Kimi zaman yaptığımız fedakarlıkların karşılığını alamadığımız durumlar elbette oldu. Mesela Avrupa Birliği ile ilişkilerimiz bunlardan biridir. Biz AB’ye verdiğimiz sözleri tuttuk. Ama onlar hiçbirini yerine getirmediler. Avrupa Birliği’nin ülkemize yönelik adaletsiz tarafkir tutumunda bir değişiklik olmadı.

AB'YE TARİHİ REST

Kağıt üzerinde ortaya koydukları kuralları, süreçleri hiçe sayan bir yaklaşımla ülkemize haksızlık üzerine haksızlık yapıyorlar. Türkiye olarak 60 yıldır kapısında bekleyen AB’den herhangi bir beklentimiz yok.

Şayet, bize karşı örtülü bir yaptırım gibi kullandıkları vize dayatması başta olmak üzere haksızlıklarından geri dönerlerse kendi yanlışlarını düzeltmiş olurlar. Yapmazlarsa, siyasi, sosyal, ekonomik ve askeri olarak bizden herhangi bir beklentiye girme hakkını tümüyle kaybederler.

"BİZ YOLUMUZA DEVAM EDERİZ"

Artık iyice lafta kalan tam üyelik sürecini sonlandırmak gibi bir niyetleri varsa işin o tarafı da kendi bilecekleri bir iştir. Biz demokrasi, adalet ve özgürlükler noktasında Kophengah Kriterleri’ni gerekirse Ankara kriterleri yapar yine yolumuza devam ederiz.

AİHM'E FETÖ TEPKİSİ: SON KARAR BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU

Avrupa Konseyi'nin bir kurumu olan AİHM'in verdiği son kararlar adeta bardağı taşıran son damla olmuştur. Bu karardan cesaret alan terör örgütü mensupları ve yandaşları, beyhude yere heveslenmesinler.

Ma’şeri vicdanda zaten mahkum olan FETÖ’cü alçaklara bu karardan ekmek çıkmaz. Türkiye bu ihanet çetesiyle mücadelesinden milim geri atmayacak, herhangi bir tavize, eskiye dönüşe müsaade etmeyecektir.

Bir kez ihanet eden, her zaman ihanet eder.

KAYNAK: HABER7
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 151
 • Cemal K. 9 ay önce Şikayet Et
  Artık anlayalım. Avrupa'nın bizi sevdiği de istediği de yok. Düşmanlıklarını açıkça her mevzuda belli etmekten vazgeçmiyorlar. Ne kadar gelişsek de bizi 3. dünya ülkesi olarak görüyorlar. Bunların himmetine asla muhtaç değiliz. F16 yı İsveç'in Nato üyeliğine bağlayan ABD ye gelince, sanki TBMM den onaylanınca F16 ları verecek mi? Hiç sanmam. Bunlara değmez. :(
  Cevapla
 • Misafir1 9 ay önce Şikayet Et
  Avrupa birligi uyeligi basvurusundan cikilirsa eger. Ertesi gun katile, tecavuzcuye ve buyuk suc isleyenlere idam getirilmeli.
  Cevapla
 • Ali aksoy 9 ay önce Şikayet Et
  Ingilizlerin terk ettigi bir topluma,türkiyenin girme arzusunun çok kuvvetli oldugunu sanmiyorum.Ama bu mesele türkiyemiz için bir prestij olduguna,inaniyorum,çünkü AB,den dişlanma,biz türklerin gururunu kirmiştir.AB,nin sn.,cb.Rte'a bir namus borçlari vardir,arzu ettikleri askeri refomlari yapti...ama sonradan da,islamin örf ve adetleri ile AB,ye üye olunamiyacagini,Cumhurbaşkanimiza s
  Cevapla
 • Arda 9 ay önce Şikayet Et
  kağıt üzerinde diyorsun peki isviçre natoya girince bize verdiği sözleri kağıt üzerinde kalmayacakmı. bunuda biliyorsun . ama şunu söyleyim sen isviçreyi alacaksın natoya.hertürlü eylemi yapsada bunu bilir söylerim .
  Cevapla
 • mustafa 9 ay önce Şikayet Et
  İsviçre?? İsveç olmasın..
  Cevapla
 • Kafkasyalı 9 ay önce Şikayet Et
  Bence AB yi Türk halkı referanduma acilen getirmeli ve her AB vatandaşına 100 euro giriş vizesi uygulamalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Uğurcan Çakır duvar ördü! Trabzonspor, Slovakya'da avantajı kaptı
Pentagon ilk kez diyerek duyurdu: ABD'yi şaşırtan görüntü!