AK Parti ve CHP'den İsrail'e ihracat kısıtlamasına destek mesajları

AK Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) ziyaret etti. Heyetler, İsrail'e uygulanan ihracat kısıtlamasına ilişkin destek mesajları verdi.

AK Parti ve CHP'den İsrail'e ihracat kısıtlamasına destek mesajları
AK Parti ve CHP'den İsrail'e ihracat kısıtlamasına destek mesajları
GİRİŞ 11.04.2024 11:28 GÜNCELLEME 11.04.2024 11:29
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

AK Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla, CHP Genel Merkezine ziyarette bulundu. AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi başkanlığındaki heyeti, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka başkanlığındaki heyet karşıladı. Nazlıaka, bayramların küslerin barıştığı, uzaktakilerin birleştiği; dostluğun, birliğin ve beraberlik duygusunun pekiştiği günler olduğunu ifade ederek, bu bayramda başta Filistin olmak üzere bütün dünyada barışın, huzurun, refahın ve kardeşlik duygusunun daha da yükselmesi temennisinde bulundu.

“İnsanların beklediği hizmeti iktidarıyla ve muhalefetiyle sırt sırta, omuz omuza ancak başarabiliriz”
Devletlerin siyasetle yönetildiğini ve ekonomiyle büyüdüğünü dile getiren AK Parti MKYK Üyesi Hasan Sert ise hem ekonomiyi hem de siyaseti doğru yönetmek gerektiğine değinerek, “Bugün geldiğimiz noktada yerel yönetimlerde ciddi bir başarınız oldu, tebrik ediyoruz. Şimdi daha iyi hizmetleri birbirimize yaklaşarak, daha iyi çalışmaların formüllerini geliştirmek zorundayız. Bu insanlar bizden hizmet bekliyorlar. Bu hizmeti; iktidarıyla ve muhalefetiyle sırt sırta, omuz omuza ancak başarabiliriz” ifadelerini kullandı.

"Yereldeki iyi uygulamaları yaygınlaştırmalıyız"
Türkiye ekonomisinin yüzde 85’inin CHP’li belediyeler tarafından yürütülecek olmasının kendileri için sorumluluk duygusunu daha da yükselttiğini vurgulayan Nazlıaka, “Bu teveccühe layık olmak için daha fazla çalışmamız gereken bir dönemdeyiz. Bu noktada yereldeki iyi uygulamaları yaygınlaştırmalıyız. Birimizin bir eksiği varsa bu eksiği kapatmalıyız” dedi.

"İsrail'le ticaret konusunda alınan karar geç ama doğru bir karar"
Nazlıaka, Ticaret Bakanlığı tarafından Gazze’ye saldırılarına hala devam eden İsrail’e yönelik ihraç edilen 54 ürün hakkında alınan ihraç kısıtlama yasağına değindi. İsrail’le 7 Ekim’den bu yana 2 milyar doların üzerinde ticaret hacmi olduğunu savunan Nazlıaka, bu kararın geç alınmış ama doğru bir karar olduğunu ifade etti

"Filistin’le yapılan ticaret izinlerden dolayı İsrail ile yapılmış ticaret gibi gözüküyor"
Nazlıaka’nın sözleri üzerine Sert, Filistin’e gidebilmek için İsrail vizesi gerektiğini belirterek, "Yapılan bütün ticaretler de onların vize ve izinleriyle ancak mümkün oluyor. Dolayısıyla Filistin’le yapılan ticaret de İsrail ile yapılmış ticaret gibi gözüküyor. Orayı bir ayırmamız gerekiyor. Bizim burada zulmeden İsrail’e taraf ve destek olmamız mümkün değil” açıklamasında bulundu.

KAYNAK: İHA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 3
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  iyi de özgür Hamas terörist diyordu,çok fazla takiye yapıyor CHP
  Cevapla
 • AKP’li 1 ay önce Şikayet Et
  LA iLAHE iLLAH diyen bir chp istiyorum. Ezan’i susturmak Lgbt’yi savunan degil. Azerbaycan’i Libya’yi Bosna’yi kardes bilen bir chp istiyorum. Yunan’i Rum’u degil. Silah üreten bir chp istiyorum, heykel diken degil, Türk Kürt Arap gençleri yetistiren bir chp istiyorum, amerika’dan Bay Rifkin’i getiren degil. iste o zaman güzel bir Mualefet olur
  Cevapla
 • kırkbir 1 ay önce Şikayet Et
  birazdan siz çıkınca arkadan başlarla niye yaptınız niye yapıldı diye yılana güvenirim ama chplilere asla
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İzlanda'da yanardağ patlaması!
Milyarderlerin yeni gözdesi! Uçan bir daha binmek istiyor: İşte Falcon 6X'in özellikleri!