Özgür Özel’den Mehmet Şimşek’le görüşme açıklaması

CHP lideri Özel, Mehmet Şimşek'le görüşme fikrinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çıktığını açıkladı. Özel, ayrıca Şimşek’le görüşeceği konulara dair konuştu.

GİRİŞ 19.06.2024 23:46 GÜNCELLEME 20.06.2024 09:18
Bu Habere 59 Yorum Yapılmış

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Ekol TV'de gündeme dair soruları cevapladı. 

Genel seçim sonrası partide yaşanan değişimle ilgili Özel, şunları söyledi;

DEĞİŞİM AÇIKLAMASI

Dünyanın hiçbir yerinde parti lideri seçimle değişmedi. Var gücümüzle Cumhurbaşkanlığı seçimi için çalıştık ama olmadı. Arkadaşlarım, ailemin ve benim travmam oldu. Sokakta gençlerin feri de söndü, heyecanı gitti.

"CHP'nin iktidarını görmezsem gözüm arkada gider" diyen bir kitle de var. 50 yıldır ıstırap çeken insanlar var.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'LA YAPILAN GÖRÜŞMELER

Bazı görüşmeler baş başa yapılıyor. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde spekülasyonlar oldu bu konuda. Partim ve ailem adına tereddüt ettim ve bunun olmaması için yöntem arıyordum. Kimsenin sırtına yük yüklensin istemedim.

Ahmet Necdet Sezer'e gittim ve bunu sordum. Görüşme düzeni olarak büyükelçi görevlendirmemi söyledi. "Akışı planlarlar" dedi ve buna uyduk.

Ben de büyükelçi emeklisi ve tarafsızlığından şüphe duyulmayacak Namık Tan ve özel kalemimiz ile gittim.

Namık Bey bu görüşme ile ilgili notları deşifre etti. Ben de partide arşivledim ve genel sekreterimiz Selin Hanım'a da verdik ve arşivledik. Notları hepimiz okuduk. Şu anda partinin resmi arşivinde ve genel başkanlık sekreterliğindeki kasada bulunuyor.

"ŞİMŞEK İLE GÖRÜŞME FİKRİ ERDOĞAN'DAN ÇIKTI"

10 bin TL ile geçinen emekli, asgari ücretli, çay ve buğday üreticileri ve borçlarını ödeyemeyen dünya kadar insan var. Sayın Erdoğan'a anlattım. Vergilerin yüzde 68'i dolaylı vergi.

Fabrikatör ile işçisi aynı vergiyi ödüyor. Yüzde 21 ise gelir vergisi yani maaş alanlardan. Yalnızca geri kalan yüzde 11'i sanayicilerin, gemi sahiplerinin ödediği vergi. Tam tersi olması lazım. Vergi reformu için Erdoğan, Şimşek ile görüşmemizi istedi. Şimşek ile bayramdan sonra görüşeceğiz.

Bizim IMF politikalarına destek verme durumumuz söz konusu olamaz. Kayıt dışı ekonomiyi ekonomiye katmak ve zenginden daha fazla vergi alınmasını istiyoruz.

ERDOĞAN-AKŞENER GÖRÜŞMESİNE NASIL BAKIYOR?

Muhakkak bu görüşme kurumsal değildir, yoksa genel başkan ya da görevlendirdiği kişi temsil ederdi. Normalleştirme dediğimiz mevzu bunu da kapsar. Bir siyasi partinin önceki genel başkanı Cumhurbaşkanı ile görüşebilir. Atılacak bu adımlarda genel başkanına bilgi verilmesi uygun olur. Ben Erdoğan ile görüşmem öncesinde önceki genel başkanları tek tek arayıp bilgilendirdim. Daha sonra da görüşmeye ilişkin kısa bilgilendirme yaptım. Böyle yapılırsa sorun olmaz. İYİ Parti'de de ilk kez önceki genel başkan var. Diyalog kanallarının açık olması lazım. Görüşme gayet normal.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN TWEETLERİ

Kemal Bey, CHP'nin kurumsal kimliğine sahip çıkan önemli tweetler attı. Kendisi şu an önceki genel başkan konforuna sahip. Kendisinin de belirttiği gibi daha rahat düşünüp bir bakış açısı sunuyor. Bu bizim için zenginliktir, bulunmaz nimettir.

Ahmet Aydemir Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ahmet Aydemir

Editör Hakkında

İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi, 'Gazetecilik’ bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe ilk adımını 2014'te attı. Profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere gündem, dünya, ekonomi ve spor kategorilerinde birçok haber hazırladı. Ahmet Aydemir, meslek hayatını Haber7.com'da aktif olarak sürdürüyor.
YORUMLAR 59
 • Ömer Genç 4 hafta önce Şikayet Et
  CHP nin bu ülkede yaptıkları asla unutulmamalıdır...
  Cevapla
 • Misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  İnşaallah chpkk nın yüzü iktidar görmez Allahtan arzı halimdir
  Cevapla
 • 2247 4 hafta önce Şikayet Et
  özgür reisle görüserek ekreme gol atmıştır maç bir sıfır
  Cevapla
 • Ahmet Karali 4 hafta önce Şikayet Et
  Yüz vermeyin bu özgür e. Şimşek i göndermek bence yanlış bir karar. Adam diyecek ki şimşek e sen IMF nin kuklasısın. Emekliyi, işçiyi memuru açlığa sefalete terk ettin. Zenginlerin adamısın sen faizcisin diyecek sonra medyada bunları söyledim diye Show yapacak.
  Cevapla
 • Rıza 4 hafta önce Şikayet Et
  Çok güzel işler yapıyor olabilirsiniz kendinizce ama görmediğiniz türk insanı boğuluyor şu anda kredi ve kartların kısıtlanması iyi bir şey bireyler için ama bir düşünün trafik sigortamın günü geldi kredi kartı ile yaptım ve taksit yapmadılar sordum şirketler taksit kapattı peki ben vergi borcunu SGK primlerini kredi kartı ile yatırıyorum şimdi kredi kartı limiti dusecekmis ödemem olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Resmen açıkladı! Biden yarıştan çekilecek mi?
Devlete para ödemeyen '30 bin hayalet' yakalandı!