MHP kaset için 13 kişiye dava açıyor

Milliyetçi Hareket Partisi'nin avukatı, kaset skandalları nedeniyle, çoğunluğu gazeteci olmak üzere 13 kişi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

MHP kaset için 13 kişiye dava açıyor
MHP kaset için 13 kişiye dava açıyor
GİRİŞ 28.05.2011 01:01 GÜNCELLEME 28.05.2011 01:01
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

Avukat Mete Han Özkan, 13 kişi hakkında MHP'li eski yöneticilere ait olduğu öne sürülen görüntülere ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında bilgilerine başvurulması için savcılığa ihbarda bulundu.

MHP'li eski yöneticiler Bülent Didinmez ve İhsan Barutçu'nun avukatı Mete Han Özkan, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde, soruşturmayı yürüten Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Adnan Çimen ile görüşerek, ihbar dilekçesini sundu.

 Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Özkan, seçim sürecinde MHP'ye, üst düzey yöneticilerine ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye yönelik kaset şantajının faillerinin halen bulunamadığını ifade ederek, bazı gazeteci ve siyasiler hakkında savcılığa ihbarda bulunduklarını söyledi.

 Bu kişilerin, kasetlerin varlığından bahsederek, Bahçeli'yi istifa ile tehdit ettiklerini öne süren avukat Özkan, şöyle devam etti:

''Kaset komplosunu işleyen suç örgütünün amaçları doğrultusunda, aynı paralelde ortak hareket ediyormuşcasına, son günlerdeki yayın, yorum ve köşe yazılarında Genel Başkan Devlet Bahçeli'yi istifa ile tehdit etmeleri, yeni genel başkanlar bulmaları, bu şebekenin şantaj mektubundan farklı değildir. İsimleri zikredilen bu kişilerin AKP hükümetine yakınlıkları ve AKP hükümetinin sözcülüğünü yapmaları, bizleri bu suç örgütünün hangi kaynaklardan beslendiğine dair düşünceye sevk etmiştir.'' ''Savcılığın bile elinde olmayan söz konusu bilgilerin adı geçen bu kişiler tarafından kamuoyuna taşınmasının ve bu kişilerin AK Parti hükümetine yakınlıklarının, AK Parti hükümetine yönelik şüpheleri güçlendirdiğini'' ileri süren Özkan, ''Dolayısıyla bu kişilerin şantaj suçunu işlemelerinin önüne geçilmesi ve bilgilerine başvurulması için savcılığa ihbarda bulunduk'' dedi.

Avukat Özkan,

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek,
gazeteciler Hüseyin Gülerce,
Ergun Babahan,
Hasan Karakaya,
Abdurrahim Karakoç,
Abdulkadir Selvi, Mümtazer Türköne,
Rasim Ozan Kütahyalı,
Serdar Arseven ve
Abdurrahman Dilipak ile
Samanyolu Televizyonunda yayınlanan ''Kollama'' adlı dizinin sorumluları
Beyaz TV sahibi Osman Gökçek
ve eski milletvekili Tevfik Diker'i ihbar ettiğini kaydetti.

Gazetecilerin soruları üzerine Özkan, kendi müvekkilleriyle ilgili olarak bu ihbarda bulunduğunu ve müvekkillerinin adliyeye ne zaman geleceği konusunda bilgi veremeyeceğini de sözlerine ekledi.

AA

YORUMLAR 46
 • Metin Yazar 13 yıl önce Şikayet Et
  Rahat durmayanın sonu kasettir.. MHP'nin avukatı davayı cumhuriyet savcılarına ifade vermeye gitmeyen, suçun işlendiği mahalli göstermeyen, teknik çalışmaya engel olan MHP'lilere açsın. MHP'liler olayın ortaya çıkmasını istiyorlarsa polise ve savcıya yardımcı olsunlar.Hem kasetlik işler yap,hem yakalanınca polis ve adalete yardım etme,hem de sonra kalk başkalarını suçla ya da dava aç. Böyle şey olmaz.Böyle bir şeyin mantığı yok.Bence bu olayı kapatacaklar.Derine inilmesini istemeyecekler.Unutturmaya çalışacaklar.
  Cevapla
 • Sade Vatandaş 13 yıl önce Şikayet Et
  Başlık. İçerik "...ihbarda bulundu." diyor.İkisi farklı şey.Demek ki ellerinde delil yok.Olsaydı dava açarlardı.Savcıya ben ihbar ediyorum delili sen bul deniyor.İhbar edilenlerin kamuoyundaki itibarını zedelemeye yönelik bir harekettir bu.Mağdurların itibarını geri getirmez.Hele Bahçeli; bu adamları partiye yönetici yapmanın sorumluluğundan hiç kurtulamaz.Bir lider için en önemli özelliklerden birisi de yol arkadaşlarını iyi seçebilmektir.Bahçeli nin bu özellikten yoksun olduğu belli oluyor.
  Cevapla
 • ibrahim Ertekin 13 yıl önce Şikayet Et
  Pişkinlik. Hertürlü haltı yiyeceksin.Seçmenlerine her türlü hakareti edeceksin.Sonrada çıkıp bu kasetleri kim çekti kim yayınladı kim ortaya çıkardı deyip dava açacaksın.Bu ne ahlaksızlık bu ne pişkinlik.Hala sizin ve sizin gibi insanları destekleyen ve peşinden gidenlere Allah akıl fikir versin demekten başka yapacak bir şey yok.Saygılar
  Cevapla
 • MURAT KARAMAN 13 yıl önce Şikayet Et
  Yahu kendi davası ile ilgili... Savcıya ifadeye gitmeyen mahkemeye verse ne vermese ne, bunlardan biri istifa ettim demiş etmemiş yüzsüzlüğe bak,
  Cevapla
 • bumillettenbiri 13 yıl önce Şikayet Et
  komplomu dediniz. nasıl komploysa bu ne abd ymiş be adamların koyunlarına kadın sokuyor kaydediyor sonrada ifşa ediyor. ne gariptirki bizim sevgili mhp lilerde sonradan haberi oluyor oyundan. günaydın diyelim ozaman. adam biraz bari arlanır ya ayıp. neyi savunuyorsunuz farkındamısınız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dilan Polat hakim karşısında: Diz çöküp, sinir krizi geçirdi! "Allahım ne zaman bitecek"
Türkiye'nin sanayi devleri belli oldu