Erdoğan, Gülen'e 'artık dön' çağrısı

Türkçe Olimpiyatları kapanışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 28 Şubat sürecinden beri Amerika'da yaşanan Fethullah Gülen Hoca'yı "Bu hasret bitsin artık" diyerek Türkiye'ye davet etti.

GİRİŞ 14.06.2012 22:25 GÜNCELLEME 15.06.2012 12:06
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın kapanış gecesinde yaptığı konuşmada, "Gurbette vatan hasreti çekenleri de aramızda görmek istiyoruz." dedi.

Başbakan Erdoğan, Türk Telekom Arena Stadyulu'nda düzenlenen 10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın kapanış gecesinde konuşma yaptı. Konuşmasında vatan hasreti çekenleri hatırlatan Erdoğan, “Gurbet hasrettir, hasretin bedeli çok ağırdır.” dedi. Vatan hasreti çekenleri de Türkiye'ye davet eden Erdoğan, "Gurbette olup vatan topraklarının hasreti içinde olanları aramızda görmek istiyoruz. Gurbet aynı zamanda garipliktir, zaten oradan anlamını yükleniyor. Onun için de biz garipliğe tahammül edemeyiz. Diyoruz ki bu sıla hasreti artık bitmelidir. Bitsin istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın konuşması salonu dolduran binlerce vatandaş tarafından alkışlarla karşılandı. Erdoğan ardından konuşmasına şöyle devam etti: “Doğrusu ben şu andaki tavrınızla hep birlikte bu hasretin bitmesini istediğinizi anlıyorum. Öyleyse ‘bitsin bu hasret’ diyelim. Bu anlamlı gecede kadim bir medeniyetin evlatları olarak, zengin bir kültürün diliyle Türkçe ile bize ve dünyaya seslendiğiniz için sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. ‘Gurbeti bir kenara, hasreti bir kenara bırakalım’ diyorum. Kalın sağlıcakla.”

YORUMLAR 58
 • mert 9 yıl önce Şikayet Et
  ben istedigimi yaparim edasiyla. hareket eden israili otorite olarak görmek islamin hangi temel ilkesine uyar? tevhide ve insanliga aykiri davranarak insanlari ve bebeleri öldürmek hangi otoriteligin icine giriyor? bunu matikla izah edebilen varmi?
  Cevapla
 • Tuvad Nıdya 9 yıl önce Şikayet Et
  zındıka sistemi. her türlü gurup parti,hizip ve cemaat içindeki adamları vasıtası ile önce ihtilaf nedeni olacak yanlışlar yaptırır..sonra guruplar haklı olarak birbiri ile uğraşmaya,didişmeye başlar..onlar ihtilafları körükler,yanlışları besler sonra da bizim kavgamızı seyrederler..amaçları bu topraklarda arzı mev''ud kabul ettikleri yerleri ele geçirmektir...bunun içinde türkiye nin zayıf düşmesi,hatta bölünmesi lazımdır..
  Cevapla
 • Tuvad Nıdya 9 yıl önce Şikayet Et
  ben cübbeli hoca ile aynı cemaatten olan biri olarak. onun hapse atılmasın da cemaatin(gülen cemaati) rolü olduğuna inanamıyorum...çünkü türkiye de öteden beri hep islamı, kitlelere yayma konusun da başarılı olanlara baskı yapıldı...bakınız s.nursi de durum bu,timur taş hocada öyle, örnekler çoğaltılabilir...bazıları anlamasa da cübbeli hoca sistemin gözünü korkuttu..çünkü ekranlardan cübbesi ile ,ilkeli duruşu ile milyonların islam hakkındaki kötü imajına büyük bir darbe vurdu...halkın zihnine karpuz kabuğu düşürdü...zındık sistem bunu kaldıramadı..ve çok iyi bir zamanlama ile hoca tam hükümete ve diyalogculara sataşırken komployu kurdular ve bir taşla bir çok kuş avladılar...hem hocayı cezalandırdılar hem de cemaatlerin arasını iyice açtılar..bunu yapanlar bu işte çok uzmanlaşmış bir kadrodur o kesin...bu yorumlar da bunu ispat ediyor...şimdi asıl plan türkiye de laik,dindar,alevi,sünni ve cemaat kavgası çıkarmakdır..
  Cevapla
 • RAMAZAN 9 yıl önce Şikayet Et
  hasan camcı bey.... nedense sizde çok itici geldiniz bana...bu adam diyerek küçük gördüğünüz ve aşağıladığınız muhterem hocaefendi milyonların gönlüne girmiş biridir..bir alimdir...sevmiyorsanız bile inancınız gereği en azından düzgün hitab edinizde size de saygı duyulsun...
  Cevapla
 • RAMAZAN 9 yıl önce Şikayet Et
  f.g.ci nedir el insafff... düşmanlığınız öyle boyutlara gelmiş ki tahammül edemiyorsunuz sucu bucu diye aşağılıyorsunuz ..biliyoruz ki bu cemaatin her bir ferdi kendine lider olarak sadece peygamber efendimiz hz.muhammed s.a.s. görürler..onların hakkına girmeyin vallahi öbür tarafta çok pişman olursunuz...kabul etmek sevmek zorunda değilsiniz ama hakaret edemezsiniz bu sizin müslümanlık göreviniz unutmayınız......
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ünlü Alman Prof. Dudenhöffer’den Türkiye açıklaması: Büyük fırsat kapıda
TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'tan iddialı çıkış: Daha ciddi bir kriz çıkacak deyip planı açıkladı