Dr. Erdem Erkul Samsung Türkiye'de göreve başladı

Samsung Electronics Türkiye’nin kamu sektörü kıdemli müdürü Dr. Erdem Erkul oldu.

Dr. Erdem Erkul Samsung Türkiye'de göreve başladı
Dr. Erdem Erkul Samsung Türkiye'de göreve başladı
GİRİŞ 18.08.2014 18:11 GÜNCELLEME 18.08.2014 18:11

Lisans ve yüksek lisansını İşletme ve Kamu Yönetimi alanlarında tamamlayan Dr. Erdem Erkul, doktora öncesi araştırmalarını Harvard Üniversitesi ve Massachusetts Üniversitesi ABD Ulusal e-devlet Merkezi’nde sürdürdü. Dr. Erkul, doktorasını ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. 2013 Haziran ayında katıldığı Harvard Üniversitesi - John F. Kennedy Kamu Yönetimi Okulunda “İnovasyon için Ekonomik Kalkınma Programı” boyunca kamu politikaları, inovasyon, girişimcilik konularında çalışmalarda bulundu.

2010-2013 yılları arasında Microsoft Türkiye Kamu İşleri, Akademik Programlar ve Sosyal Sorumluluk Programları Direktörlüğünü üstlenen Dr. Erdem Erkul, 2013 Temmuz ayında Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesel  Planlama Direktörü olarak görevine başladı.
Dünya’nın önemli uluslararası e-devlet portallarından digital-government.net’in de kurucusu ve editörü olan Dr. Erkul; 2010 yılından bu yana Türkiye Bilişim Derneği Uluslararası İlişkilerden Sorumlu  Başkan Yardımcılığı ve bunun yanı sıra Merkezi Brüksel’de bulunan, Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Meclisi Yönetim Kurulu üyeliği görevini de sürdürmektedir.

Kamu Sektörü , Kamu İlişkileri , Girişimcilik , İnovasyon ve Sivil Toplum Çalışmaları  konusunda sahip olduğu deneyimle, Samsung Electronics Türkiye Kamu Sektörü ve Kurumsal Çözümler operasyonlarına yeni bir soluk getirecek olan Dr. Erdem Erkul, bu yeni pozisyonunda Samsung’un hızla büyüyen Kamu Sektörü’ne yönelik çalışmalarını yürütecektir.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Vali Yerlikaya duyurdu: Motokurye hizmeti durduruldu
Dün Türkiye tarihinde bir ilk gerçekleşti! Enerjide büyük değişim