Facebook'u hackleyen Doğukan yine rahat durmadı!

Doğukan Özkan, bu defa da Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope’u hackledi.

Facebook'u hackleyen Doğukan yine rahat durmadı!
Facebook'u hackleyen Doğukan yine rahat durmadı!
GİRİŞ 01.03.2016 09:47 GÜNCELLEME 01.03.2016 09:56
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Facebook’un birçok açığını bulup düzelttiren Doğukan Özkan, sitenin kurucusu Mark Zuckerberg’in profilinden attığı mesajlarla dikkat çekmişti. Bu defa da Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope’u hackleyen Özkan, kısa sürede kendisine 2 milyon kalp gönderdi. Bu açık sayesinde Periscope yayını sırasında gündem olmayı sağlayan kalpleri sınırsız ve aralıksız gönderen Özkan, birçok ünlünün de bu açık sayesinde Periscope kanallarında prim yapmak istediğini anlattı.

Bulduğu açıklar sayesinde Facebook’un kendisiyle iletişime geçtiklerini ve kodları onardıklarını ifade eden Doğukan Özkan, Periscope’un da açıkları düzeltmek için kendisiyle iletişime geçtiğini söyledi. Özkan şunları söyledi:

“AÇIĞI ÇÖZECEKLERİNİ SANMIYORUM”

“Benim işim bu. Bilgisayarı, teknolojiyi ve interneti kullanış amacım bu. En iyi yapabildiğim şey sistem açıklarını bulmak. Her zamanki gibi bu tarz büyük platformlarda sistem açıklarını arıyorken Periscope’daki bu büyük açığı keşfettim ve istediğim gibi açığı kullanabiliyorum ve kendime çok kısa bir sürede milyonlarca kalp gönderebiliyorum. Belki çok iddialı olacak fakat ben yöneticilere bunu nasıl yaptığımı açıklamadan bu açığı bulup çözebileceklerini de sanmıyorum zaten. Bu yüzden açığı şimdilik kendi hesabımda kullanmayı düşünüyorum. Eğer bana daha büyük imkanlar verilirse, daha büyük işler yapabileceğime inanıyorum."

ETİKETLER
hacker
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • şahin avcı 5 yıl önce Şikayet Et
    devlet bu cocuklardan faydalanmalı yuksek ucretlerle istihdam edip siber saldırı/savunma timine dahil etmelidir.
    Cevapla
  • Hür General 5 yıl önce Şikayet Et
    Helal olsun, devletimizin ilgili kurumu bu arkadaşı değerlendirmeli. Şimdi silah metallerle yapılan aygıtlar değildir, işte silah budur. Düşünün, açıkları bulup düşmanın sistemine girebilen biri tek mermi atmadan düşmanı bitirebilir, kendi kendini imha dahi ettirebilir.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Annesini ve teyzesini öldürmekle suçlanan adam mahkeme herkesi şoke etti!
ABD'li 11 Kongre üyesinden Biden'a küstah Türkiye mektubu!