LinkedIn de Türkiye'ye temsilci atayacağını bildirdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan: - "Amacımız ne sosyal ağ sağlayıcılarının ne de vatandaşlarımızın ülkemizde sağlanan hizmetlerden mahrum kalmaları. Bizler sadece ve sadece ikircikliğin ortadan kalkması ve vatandaşlarımızın taleplerinin yerine getirilmesini istiyoruz"

GİRİŞ 16.01.2021 14:54 GÜNCELLEME 16.01.2021 15:25
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal iş ağı ve paylaşım platformu olarak faaliyet gösteren "LinkedIn'in de Türkiye'ye temsilci atayacağını bildirdi. 

 

 

Sayan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, kamuoyunda "sosyal medya yasası" olarak bilinen 7253 sayılı Kanun'un 1 Ekim 2020'de yürürlüğe girdiğini, bu kapsamda Türkiye'de günlük erişimi 1 milyonu geçen sosyal ağların ülkeye temsilci ataması gerektiğini ifade etti. 

YASAĞA GÜNLER KALA BİLDİRDİ

 

 

Bu süreçte sırasıyla VK, Google (YouTube) Tiktok, Dailymotion'un temsilci atadığını belirten Sayan, "Konuya ilişkin reklam yasağı uygulamasının Resmî Gazete'de yayımlanmasına günler kala LinkedIn de ülkemize temsilci atayacağını açıkladı. Sosyal ağ sağlayıcılarının temsilci bildirimleri bizi mutlu ediyor. Diğer sağlayıcılardan da aynı hassasiyeti bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu. 

Türkiye'deki vatandaşların tıpkı Avrupa Birliği vatandaşları gibi taciz, siber zorbalık, taklit hesap, özel hayatın gizliliğini ihlal gibi şikayetlerini artık direkt muhataplarına ileteceklerini vurgulayan Sayan, sağlayıcıların da vatandaşların taleplerini en hızlı şekilde çözüme kavuşturacaklarını kaydetti.

"Sağlayıcılara çağrımız reklam yasağı ya da bant daraltma cezası gelmeden temsilcilerini ülkemizde görevlendirmeleri." ifadelesini kullanan Sayan, reklam yasağının uygulamasını Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Merkez Bankası, Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu ile ilgili tüm kamu kurumlarının denetleyeceğini bildirdi.

Temsilci atamayan sosyal medya ağlarına reklam veren şirketlere ayrıca ceza kesileceğini vurgulayan Sayan, "Daha önce de belirttiğimiz gibi amacımız ne sosyal ağ sağlayıcılarının ne de vatandaşlarımızın ülkemizde sağlanan hizmetlerden mahrum kalmaları. Bizler sadece ve sadece ikircikliğin (ayrımcılık) ortadan kalkması ve vatandaşlarımızın taleplerinin yerine getirilmesini istiyoruz." değerlendirmesini yaptı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
TEKNOLOJİ linkedin
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Düzce'den 1 ay önce Şikayet Et
  Dikkat ederseniz Facebook, watsapp,instigram aynı şirketin markaları, birtek onlar ofis açmadı Türkiye'de. Tamamen rest çekiyor. WatsApp'ta gördük yaptıklarını. Amerikan barbarlığı.
  Cevapla
 • Ömer 1 ay önce Şikayet Et
  Yahudi'nin tek anlayacağı dil paradır.Onlara en güzel ceza ekonomik cezalandırmadır.Önünden yalını alırsan it gibi olurlar.
  Cevapla
 • chpkk 1 ay önce Şikayet Et
  yola geelll
  Cevapla
 • Hüseyin 1 ay önce Şikayet Et
  Erdoğan bunlara laflarını yediriyor.... Hani açmazdınız hı ne oldu
  Cevapla
 • Fötörsüz kel... 1 ay önce Şikayet Et
  Ha şöyle yola gelin..gelmeseniz reisimiz getirmesini bilir......yaa
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe, Konya'da hata yapmadı!
ABD'deki Türkiye'yi karalama reklamının arkasından onlar çıktı!