Zoom 14 milyar dolar yatırım yaptı

Video konferans uygulaması Zoom, anlık çeviri çalışmaları için Bulut Çağrı Merkezi Servis Sağlayıcısı olan Five9 şirketini 14 milyar dolara satın aldı.

Zoom 14 milyar dolar yatırım yaptı
Zoom 14 milyar dolar yatırım yaptı
GİRİŞ 19.07.2021 10:59 GÜNCELLEME 19.07.2021 10:59

Pandemi süreciyle birlikte yükselişe geçen Zoom, yeni atılımlar ile büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda anlık çeviri özelliği için Kites GmbH adlı girişime yatırım yapan şirket, Bulut Çağrı Merkezi Servis Sağlayıcısı Five9’u satın aldı.

Zoom anlık çeviri için şirket satın aldıZoom anlık çeviri için şirket satın aldı

Birçok kullanıcı çevrimiçi toplantılarda dil sıkıntısı yaşıyor. Bu konuda kullanıcılara hizmet vermek isteyen Zoom, geçtiğimiz haftalarda Kites adlı girişimi satın alacağını duyurdu.

14.7 MİLYAR DOLARA SATIN ALDI

Farklı sektörlerde de hizmet vermek isteyen Zoom, geçtiğimiz yıl bulut telefon sistemleri ve ev elektroniği alanlarında yatırım yaptı.

Şirket, yapılan anlaşma sonrasında Bulut Çağrı Merkezi Servis Sağlayıcısı olan Five9’u 14,7 milyar dolara satın aldı. 2.000 müşterisine yılda toplam 7 milyar dakika hizmet sağlayan Five9, artık Zoom’a ait bir birim olarak devam edecek.

Zoom CEO’su Eric S. Yuan, “Platformumuzu genişletmenin ve farklı alanlarda da kullanıcılarımıza hizmet vermenin yollarını arıyoruz. Five9 ile yaptığımız anlaşma sayesinde müşteri memnuniyetini artırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: SHİFTDELETE, HABER7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Fazıl Say bile 15 dakika dayanamadı! Kılıçdaroğlu isyanı
Sağlık’ta şiddet bu kez Konya Şehir Hastanesinde!