iPhone'lara casus yazılıma karşı acil güncelleme

Apple tarafından iPhone, Mac ve Apple Watch gibi cihazlara yeni güvenlik güncellemesi yayınlandı. Pegasus isimli casus yazılıma karşı koruma sağlayacak güncellemenin acil olarak yüklenmesi önerisi yapıldı.

iPhone'lara casus yazılıma karşı acil güncelleme
iPhone'lara casus yazılıma karşı acil güncelleme
GİRİŞ 14.09.2021 09:56 GÜNCELLEME 14.09.2021 09:56
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Apple bugün iPhone 13 serisinin lansmanını gerçekleştirecek. Heyecanla beklenen Apple etkinliğine saatler kala iPhone, Apple Watch ve Mac kullanıcıları için yeni bir güvenlik güncellemesi yayınlandı.

Citizen Lab bünyesinde çalışmalarını sürdüren bir grup siber güvenlik uzmanı, İsrail merkezli hack grubu NSO'nun gerçekleştirdiği bir saldırıyı keşfetti. Bu saldırı, Pegasus isimli casus yazılımın bir iPhone'a kolaylıkla entegre edilebilmiş oluşuydu. Ancak bugüne dek güvenlik ile övünen Apple, farkında bile olmadığı bir güvenlik açığı sayesinde NSO'nun işini kolaylaştırmıştı. İşte iOS 14.8, bu yüzden kritik bir önem arz ediyor.

HEMEN ŞİMDİ GÜNCELLEYİN!

Apple, iOS 14.8'in güncelleme sayfasında bu güncellemenin önemli güvenlik iyileştirmelerine sahip olduğunu ve tüm kullanıcılar tarafından indirilmesi gerektiğini tavsiye ediyor. NSO'nun işini kolaylaştıran güvenlik açığını kapatan güncelleme, özellikle de ön planda olan ve herkes tarafından tanınan gazeteci, politikacı ve üst düzey yöneticiler için hayat kurtarıcı olabilir gibi görünüyor.

Citizen Lab isimli şirketin üst düzey yöneticilerinden bir tanesi olan Scott-Railton, Apple tarafından yapılan güvenlik yamasının tüm kullanıcılar tarafından derhal yüklenmesi gerektiğini ifade ediyor. "Apple ürününüz mü var? Hemen şimdi güncelleyin." diyen yönetici, durumun ne kadar acil olduğunu gözler önüne seriyor.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • temel 4 ay önce Şikayet Et
    sanki baskasi yapiyor hepsini kendileri yapiyor sonra ortaya cikti mi gunceleme derler sanki kendisi casuz degil
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu'nun halk belediyeciliği anlayışı! Balık sefasını bu sözlerle savundu
Türkiye'den Yunanistan'a güçlü uyarı: Bu rüyanın sonu kabus!