YouTube'da 4K videoları yalnızca Premium aboneleri izleyebilecek

YouTube, 4K videoları yalnızca Premium kullanıcılarının izleyebildiği güncellemeyi test etmeye başladı.

YouTube'da 4K videoları yalnızca Premium aboneleri izleyebilecek
YouTube'da 4K videoları yalnızca Premium aboneleri izleyebilecek
GİRİŞ 02.10.2022 13:28 GÜNCELLEME 02.10.2022 13:28
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

YouTube, Premium kullanıcı sayısını artırmak için birçok kullanıcının tepkisine neden olan güncellemelere imza atıyor. Geçtiğimiz günlerde video başlangıcındaki reklam sayısını artıran YouTube'un, yeni güncellemesiyle Premium kullanıcılara özel video kalitesi sunacağı ortaya çıktı.

YouTube videolarına 5'li geçilemeyen reklamlar eklenmeye başlandıYouTube videolarına 5'li geçilemeyen reklamlar eklenmeye başlandı

Reddit'te paylaşılan bir ekran görüntüsünde 4K çözünürlüğün yakında YouTube Premium üyelerine özel olarak sunulacağı görülüyor.

Sınırlı sayıda kullanıcıyla testlere başlayan YouTube, ücretsiz kullanıcılara videoların çözünürlük ayarlarında 2160p (4K) seçeneği için Premium ibaresi gösterip kullanıcıları YouTube Premium satın alma sayfasına yönlendiriyor. 

4K çözünürlük seçeneğinin ücretli olması en çok YouTube TV kullanıcılarını etkileyecek gibi görünüyor.

YouTube Premium'un güncel fiyatı tek bir kişi için aylık 16,99 TL. 6 kişiye kadar kullanılabilen aile paketinin fiyatı ise 25,99 TL.

Mustafa Çokyaşar Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Mustafa Çokyaşar
YORUMLAR 1
  • afacan 2 ay önce Şikayet Et
    cok ønemli sanki orda olan cok film sanal da zaten var ordan bakarsin zaten 4 k olsa ne olacak verici hat uygun degil ise sadece bozuk renke germe olur cok tv tam uyumlu degil bosuna para vermeye degmez daha tam normal hd bile veremiyor cok yer kanal yuksek olsa gøz ile gørme imkani yine olmaz ben tek kurus vermem zaten reklam egleme yapan cok okuyucu var
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Akaryakıt fiyatlarına indirim geliyor
Kanserde devrim! Türk bilim insanları dünyada bir ilke imza attı