YouTube'da kullanıcı adı dönemi başlıyor

Google tarafından yapılan duyuruda YouTube'da "Herkese açık kullanıcı adı" verilen özellik yakında aktif edilecek. Özellik Twitter ve Instagram'da kullanılan kullanıcı adı sistemiyle benzerlik gösteriyor.

YouTube'da kullanıcı adı dönemi başlıyor
YouTube'da kullanıcı adı dönemi başlıyor
GİRİŞ 11.10.2022 09:37 GÜNCELLEME 11.10.2022 09:37
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

YouTube içerik oluşturucularının bulunabilirliğini kolaylaştırmak ve etkileşimi artırmak için "Herkese açık kullanıcı adı"nı kullanmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Google, “YouTube’da herkese açık kullanıcı adlarını kullanıma sunuyoruz. Bu, içerik üreticileri ve diğer kullanıcıları bulup etkileşim kurmanızı sağlayacak yeni bir özelliktir. Herkese açık kullanıcı adları, kanal adlarından farklıdır ve her kanal için benzersizdir" ifadelerini yer verildi.

Herkese açık kullanıcı adları, kanalınızın ana sayfası, arama sonuçları, Shorts akışında yorumlar ve topluluk gönderileri gibi bölümlerde kullanılabiliyor. Ayrıca herkese açık kullanıcı adı, YouTube dışında tanıtımlarda da kullanılabilecek.

Şirketten konu hakkında daha detaylı olarak verilen bilgiler ise şöyle:

“Herkese açık kullanıcı adları, platformda içerik üreticileri bulmanıza ve onlarla bağlantı kurmanıza olanak tanır. Kanal adlarından farklı bir işleve sahip olan herkese açık kullanıcı adları, benzersiz ve kısa kanal tanımlayıcılarıdır. Herkese açık kullanıcı adlarının başında “@” simgesi bulunur. Örneğin, @youtubecreators."

Herkese açık kullanıcı adı, önümüzdeki haftalarda tüm kanallar için kademeli olarak kullanıma sunulacak.

Mustafa Çokyaşar Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Mustafa Çokyaşar
YORUMLAR 2
  • Tepki 1 yıl önce Şikayet Et
    Youtube nuz batsın..!
    Cevapla
  • tepki 1 yıl önce Şikayet Et
    cok ønemli sanki digerlerini kapatiyorum artik gereksiz cok insan durmadna tlf eder para ver gel beni al buraya suraya sur der en iyisi hic hat kullanmamak
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Nedim Şener’den Özgür Özel’e: Atatürk görse suratına tükürür senin
Küresel meseleler için yerel yaklaşımlar panelinde Başkan Altay'dan önemli mesajlar