Elon Musk'tan Twitter'ın yeni rakibi Threads'e eleştiri yağmuru!

Elon Musk, Meta'nın yeni Threads uygulamasını hedef alarak, veri toplama endişelerine yanıt olarak 'şükürler olsun ki çok akıllıca yönetiliyorlar' dedi.

Elon Musk'tan Twitter'ın yeni rakibi Threads'e eleştiri yağmuru!
Elon Musk'tan Twitter'ın yeni rakibi Threads'e eleştiri yağmuru!
GİRİŞ 04.07.2023 15:03 GÜNCELLEME 04.07.2023 15:09

Elon Musk, Meta'nın Twitter ile rekabet için sunacağı Threads'in piyasaya sürülmesi yaklaşırken, bir Meta yöneticisinin şirkete yönelik sözlerine karşılık verdi.

Geçtiğimiz ay yapılan bir toplantıda yeni uygulamayı tartışan Meta'nın baş ürün sorumlusu, Musk'ın dengesiz davranışlarını hedef almıştı.

The Verge'ün haberine göre, Meta "Akılcı bir şekilde yönetilen bir platforma sahip olmakla ilgilenen içerik oluşturuculardan ve tanınmış kişilerden duyuyoruz" açıklamasını yaptı.

İnstagram'ın Twitter rakibi 'Threads' için tarih belli oldu!İnstagram'ın Twitter rakibi 'Threads' için tarih belli oldu!

META'NIN VERİ TOPLAMA POLİTİKASINA ODAKLANDI

Threads şu anda App Store'dan ön indirilebilir durumda; Perşembe günü resmi olarak yayınlanması planlanıyor.

Musk bu hafta Meta'nın yapmış olduğu açıklama ile ilgili olarak alaycı bir tavırla, "şükürler olsun ki bu kadar aklı başında yönetiliyorlar," dedi.

Musk'ın hesabına abone olduğu girişimci Mario Nawfal'ın attığı bir tweet'e yanıt veren Musk, "aklı başında bir şekilde yönetiliyor" sözüne katılmadı ve Meta'nın veri toplama politikasına odaklandı.

App Store'da Threads'in finansal bilgiler, tanımlayıcılar ve "hassas bilgiler" de dahil olmak üzere kullanıcıların uzun bir bilgi listesini topladığı söyleniyor.

TWİTTER'DAKİ DEĞİŞİKLİKLER THREADS ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

Threads'in piyasaya sürülmesi, Musk'ın Twitter'daki son tartışmalı değişikliğinden bir haftadan kısa bir süre sonra gerçekleşti. Buna göre Twitter Blue için aylık 8 dolar ücret ödeseler bile kullanıcıların görüntüleyebilecekleri tweet sayısı sınırlandırıldı.

Musk'ın doğrulanmamış kullanıcıların günde 600 tweet okumakla sınırlandırılacağını duyurmasının ardından, birçok kişi bunun yerine Dorsey tarafından desteklenen ve talepteki artış nedeniyle kayıtları geçici olarak durdurmak zorunda kalan Bluesky de dahil olmak üzere benzer uygulamalara kaydolmaya çalıştı.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
6-8 Ekim olayları davasında tahliye kararlarına itiraz
Doktor X depremi! Sağlık Bakanlığı inceleme başlattı - Gazete manşetleri