Ve Twitter'dan kritik karar geldi!

Elon Musk, yapay zeka tarafından "veri kaçırmayı" önlemeyi gerekçe göstererek kullanıcıların görüntüleyebileceği Tweet sayısını kısıtladı. Ardından etkileşimlerde düşüş yaşayan platform geri adım atarak bu uygulamayı sonlandırdı.

GİRİŞ 06.07.2023 18:05 GÜNCELLEME 07.07.2023 10:34
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Twitter, geçtiğimiz hafta cuma günü platform üzerinde oturum açmamış kullanıcıların Tweet'leri görüntülemesini engelleyerek siteye kayıt olmalarını teşvik etmeyi hedefleyen bir adım attı.

Bu gelişmelerin ardından Twitter, kullanıcıların belirli bir zaman diliminde kaç Tweet görüntüleyebileceğine dair "limit aşımı" güncellemesiini yaptı.

Elon Musk'ın 'kısıtlama' kararının sebebini açıkladı: Derin bir transtan uyan...Elon Musk'ın 'kısıtlama' kararının sebebini açıkladı: Derin bir transtan uyan...

Twitter yanlışlıkla Tweet erişimini Google'ın tarayıcılarını da sınırlamış oldu ve uygulama için önemli bir trafik sürücüsü olan SERP'lerde büyük bir düşüş yaşandı.

Bu düşüşlerin ardından Twitter, oturum açmayan kullanıcıların Tweet okumasını önleyen uygulamayı durdurdu.

YAPAY ZEKA MODELLERİNİN BESLENMESİNİ ÖNLEMEK İÇİN

Twitter'ın geçici bir önlem olduğunu söylediği yeni Tweet görüntüleme limitleri, üretken yapay zeka projelerinin konuşma modellerini beslemesini önlemek için uyguladığı belirtildi.

Twitter ve Reddit'in bu uygulamaları hayata geçirdiği belirtilirken yapay zeka projelerinde verilerinin kullanılmasını durdumak için platformlarını kilitlemeye çalıştığı vurgulandı.

Twitter'ın nasıl bir düzeltme uyguladığının henüz belli olmadığı, ancak şimdilik Tweet erişimini sınırlamak ve aynı zamanda daha geniş Tweet görüntüleme ve etkileşimi sağlamak için yeni önlemler üzerinde çalıştığı belirtildi.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 8
 • Hamza 11 ay önce Şikayet Et
  "Mavi tık'ı satın al, istediğin kadar tweet at" Paraa,istiyor musk. Bize ayak yapmasın...!!
  Cevapla
 • vedat 11 ay önce Şikayet Et
  Uye olmadan tweet halen okunmuyor
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  çocukça uygulamalar yapıyor bu adam.
  Cevapla
 • Tuncer 11 ay önce Şikayet Et
  bizde inandık tek amaçları ab ülkelerindeki isyanları durdurmaktı
  Cevapla
 • erdem 11 ay önce Şikayet Et
  Ben üyeliğimi kapattım o gün, bir daha da açacağımı sanmıyorum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TSK'dan Babalar Günü'ne özel duygulandıran video
Ebu Ubeyde'nin çağrısına Kâbe İmamı Sudeys'den manidar karşılık! Milyonlar amin dedi