68 iPhone'u vücuduna bantlayıp ülkeye sokmaya çalıştı!

Çin'de bir adam 68 adet kullanılmış iPhone'u sınırdan geçirmeye çalışırken yetkililer tarafından fark edildi. Çinli yetkililere göre, mallarını kötü bir şekilde gizleyen adam, "ağır" bir şekilde yürürken açıkça tutuklandı.

GİRİŞ 05.08.2023 11:06 GÜNCELLEME 10.12.2023 13:26
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz günlerde Çin'de bir adamın 68 adet kullanılmış iPhone'u gizlice ülkeye sokmaya çalıştığı belirtildi.

Yetkililer tarafından yayınlanan bir rapora göre, 31 Temmuz gecesi lacivert kısa kollu bir gömlek giyen bu adam sınırı geçmeye çalıştı. Sınır kontrol noktasında "Beyana Gerek Yok" şeridini seçti.

AĞIR VE SERT YÜRÜYÜŞÜ ADAMI ELE VERDİ

Üzerine yapıştırdığı telefonlardan dolayı çok sert ve ağır bir şekilde hareket eden adam kısa bir süre içerisinde fark edildi.

Bu durumu gören gümrük memurlarının adamı durdurarak üzerini aramak için gümrük kontrol noktasına götürdükleri belirtildi.

Onu dikkatlice kontrol eden gümrük memurları Adamın beline, karnına ve bacaklarına bantlanmış 68 adet eski iPhone bulunduğunu gördü.

Olayın şu anda öngörülen düzenlemelere uygun olarak ele alındığı belirtildi.

BU DURUM ÇİN'DE BİR İLK DEĞİL

Gümrük memurlarının özellikle Çin'de bu gibi durumlarla oldukça sık karşılaştığı biliniyor. Bununla birlikte daha önce bir adamın kısa bir süre önce 48 CPU'yu ayakkabılarının içine saklayarak kaçakçılık yapmaya çalıştığı belirtildi.

Çin hükümeti bu gibi durumlarla başa çıkabilmek için sınır kontrollerini sıkılaştırmış ve kaçakçılara karşı yaptırımlar uygulamaya başlamıştır.

Buna göre sınır ihlalinde bulundukları için çok ağır para cezasına ya da hapis cezasına çarptırılabiliyorlar.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 4
 • Misafir1 8 ay önce Şikayet Et
  Zaten Cin de uretiliyor. Cin e getirilmesi enteresan olmus.
  Cevapla
 • mıstefa 8 ay önce Şikayet Et
  DEMEKKİ XRAY CİHAZLARI FASAFİSO görevliler ağır ve yavaş yürüdüğü için fark etmişmiş
  Cevapla
 • ziyaretçi 8 ay önce Şikayet Et
  gaziantep belediyesi tarafından yapılan zam ile birlikte toplu Taşıma tam 14,50 tl, indirimli 13,80, Ögrenci 7,5 TL oldu.
  Cevapla
 • üretken ol 8 ay önce Şikayet Et
  insanlar ek iş yapmayı deniyor sen yakınma durumundasın çare arasan suçlu değil
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Arabalı vapurda korku dolu anlar! Dev dalgalar camları kırdı
'Enkaz edebiyatı' yapan CHP'nin İzmir'de yaptığı borç ortaya çıktı!