Tehlike saçıyor... Meta'ya cinsel istismar suçlaması!

Meta'nın şirket içi belgeleri kamuya açıldı. Facebook ve Instagram kullanan yaklaşık 100 bin çocuğun her gün çevrimiçi cinsel istismara maruz kaldığı öne sürüldü. Şirket ise savcılığın iddialarını reddetti.

Tehlike saçıyor... Meta'ya cinsel istismar suçlaması!
Tehlike saçıyor... Meta'ya cinsel istismar suçlaması!
GİRİŞ 19.01.2024 14:34 GÜNCELLEME 19.01.2024 14:34

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) 5 Aralık 2023'te açılan bir davada, Meta'nın sosyal medya platformlarını çocuk istismarcıları için pazar yeri haline getirdiği iddia ediliyor.

Savcılık, Meta'yı yetişkinlerin çocukları bulmasına ve mesaj göndermesine olanak sağlamakla suçladı.

HER GÜN 100 BİN ÇOCUĞUN CİNSEL İSTİSMARA UĞRADIĞI İDDİA EDİLİYOR

Kamuya açıklanan şirket içi belgelere göre, Facebook ve Instagram kullanan 100 bin çocuğun her gün çevrimiçi cinsel istismara maruz kaldığı ortaya çıktı.

Şirket ise savcılığın iddialarını reddetti.

Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
El Etreby: Türkiye'de yatırım her zaman cazip
Emeklinin ücretsiz tatil yapacağı şehirler belli oldu